ARCHIWUM 2011/2012Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


EURO 2012 w naszej szkole 

 

Dzień Matki i Ojca 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


4 czerwca do naszej szkoły zostali zaproszeni rodzice dzieci klasy pierwszej i trzeciej. Młodzi artyści przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Matki i Ojca. Młodsi przygotowali bajkę związaną z Krakowem. Były więc krakowianki, krakowiacy, królewna, rycerz, król i smok. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. Starsi zamienili się na moment w kwiaty. Dziewczynki starsze i młodsze odtańczyły "Walc kwiatów", a następnie trzecia klasa pięknie, wierszami podziękowała rodzicom za ich serce, miłość i poświęcenie. Na koniec krótki utwór na keyboardzie zagrał Szymon Marriott-Rybka, klasa III zatańczyła polkę, a wszyscy chórem odśpiewali "100 lat". Potem każda mama i tata zostali uściskani i ucałowani przez swoje dzieci oraz obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

M. Kruczek

Dzień Dziecka w ZOO 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


"Recyklingowo-nowalijkowy" pokaz mody 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


1 czerwca w dniu dziecka klasy 1 i 3 ze szkoły podstawowej oraz klasa 1a gimnazjum przygotowały wspaniały i jedyny w swoim rodzaju pokaz mody. Klasy pierwsze przebrały się w niepowtarzalne stroje recyklingowe. Do stworzenia kreacji użyli wszystkiego, co mieli pod ręką. Stroje były bardzo pomysłowe. Klasa trzecia przebrała się za wiosenne warzywa m.in. marchewki, rzodkiewki, cebulki, ziemniaki i pomidory.
Zabawę uzupełniali wspaniali prowadzący, przebrani również w stroje recyklingowe.
Przygotowania trwały pod opieką pani Anny Czoch, pani Wiolety Kopek - Putały i pani Małgorzaty Kruczek. Panie wykazały się pomysłowością w zorganizowaniu tak nietypowego pokazu mody.
Publiczność była zachwycona , stroje podobał się bardzo. Za wsparcie oklaskami "modeli" i "modelek" wszyscy dostali od nich cukierki.

Biwak 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


25 i 26 maja I Gromada Zuchowa " Zamkowe Orły" i Drużyna Harcerska "Widmo" zorganizowały biwak kończący cały rok pracy. Biwak odbył się w bazie ZHP w Korzkwi. Było ognisko harcerskie, gra terenowa, liny i spacery po nich, zabawy , śpiewanie i wspólne, samodzielnie przygotowane posiłki. Oczywiście nie zabrakło nocnego alarmu, na który nie wszystkim chciało się zameldować. Po długiej nocnej wędrówce wszyscy dotarli do ogniska, gdzie Emilka i Dominika złożyły uroczyste przyrzeczenie harcerskie i otrzymały krzyż harcerski. Obietnicę zuchową złożyła Wiktoria, kilka osób otrzymało też liljki. Wszyscy bardzo wzruszeni gratulowali odznaczonym. Biwak zakończył rok pracy harcerzy i zuchów. Teraz już tylko letni obóz...

M. Kruczek

Na Rajdzie im. Jerzego Kukuczki 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 25.05.2012 roku odbyła się wycieczka szkolna na X Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki do miejscowości Istebna. Zebraliśmy się o godz. 5:15 we wcześniej wyznaczonym miejscu, wsiedliśmy do busa i wyjechaliśmy. Podróż była dosyć długa.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, spotkaliśmy się z przewodnikami, którzy wytłumaczyli nam kilka zasad, na których opierać będzie się trasa, po czym ruszyliśmy w drogę. Mieliśmy do przebycia około 8 kilometrów. Kilka razy robiliśmy postój, by uzupełnić stracone siły. W końcu doszliśmy na miejsce. Tam czekał na nas poczęstunek - bigos, herbata i woda, a także wiele konkursów. Swoich sił można było spróbować m.in. w rzutach do kosza oraz strzałach do bramki. Dzieci z innych szkół śpiewały piosenki o tematyce górskiej. Następnie został przeprowadzony konkurs wiedzy o Jerzym Kukuczce. Niestety, nikomu z naszej szkoły nie udało się wygrać.
Około godziny 16.00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Dojechaliśmy na miejsce o 19:30. Wróciliśmy zadowoleni, ponieważ dowiedzieliśmy się wiele na temat polskiego alpinisty i himalaisty. Mamy nadzieję, że za rok znowu uda się nam pojechać do Beskidu Śląskiego.

Wojciech Bień, kl. IIB

Piknik integracyjny 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


23 maja do parku w Korzkwi przybyli mali kibice. Jak co roku Stowarzyszenie "Bądźcie z nami" zorganizowało piknik integracyjny. W imprezie wzięło wdziało około 900 dzieci z zaprzyjaźnionych ze stowarzyszeniem szkół, przedszkoli i ośrodków. Z naszej szkoły w imprezie wzięła udział klasa I i III. W tym roku hasłem wspólnej zabawy było"EURO na wesoło". Każda grupa była oczywiście przebrana w stroje zespołów biorących udział w mistrzostwach. Nasi reprezentowali oczywiście Polskę. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na si harcerze jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pomagali przy organizacji imprezy. Pogoda udała się wspaniale, a zabawa była fantastyczna.

M. Kruczek
Projekty szóstoklasistów 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W maju klasa 6 wykonała prace na podstawie Bajek robotów S. Lema. Uczniowie stworzyli roboty, które zabawnie i pomysłowo nazwali (Trolololka, Cyberpomoc, Cyberdog i Minicyberdog, Cyberlady i Janusz) oraz makietę miasta przyszłości - Cyberskały. Miesiąc wcześniej ich młodsi koledzy z klasy 4 opracowali makiety krainy Nangijali, którą poznali czytając Braci Lwie Serce A. Lindgren. Dzieła były bardzo kreatywne, a przy ich tworzeniu wszyscy dobrze się bawili.

Małgosia Kwiecień

Gminny Konkurs Plastyczny "Podróż moich marzeń" 

Wyniki konkursu plastycznego:
W kategorii klas 0-I :zwyciężyła Magdalena Czarkowska S.P. Zielonki kl.Ib. , drugie miejsce zajął Michał Zakrzewski S.P. Bibice kl.Ia., trzecie miejsce Antonina Wypych z oddziału przedszkolnego S.P. w Korzkwi a wyróżnienie przypadło Oliwii Bończak S.P. Zielonki kl.Id. W kategorii klas II-III: pierwsze miejsce zajęła Klaudia Natkaniec S.P. Bibice kl.IIIc, drugie Marysia Kulig S.P. Bibice kl.IIIc, trzecie Zuzia Seweryn S.P. Bibice kl.IIa, a wyróżnienie Gabrysia Młyńska uczennica III klasy S.P. Bibice.
Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Agata Wardęga - Fałek

W Teatrze Bagatela 

 

8 maja klasa I i III zostały zaproszone przez Stowarzyszenie "Bądźcie z nami" do Teatru Bagatela na XIX widowisko artystyczne. Na scenie wystąpili młodzi niepełnosprawni artyści. Nasze dzieci przeniosły się za sprawą swoich kolegów i ich przepięknych przedstawień w krainę bajek. Najmłodsze przedszkolaki w przepięknych strojach zabrały wszystkich pociągiem na wyprawę po Polsce. Były tańce krakowskie i góralskie. Przepiękne przestawienia teatru cieni pt "SOS dla oceanów" oraz opowieść o Nocy Świętojańskiej ze wspaniałą muzyką i strojami zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Widownia była pełni podziwu dla dzieci i ich opiekunów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem pokazali przepiękne przedstawienia. Sami wiemy ile wysiłku trzeba włożyć, aby przygotować spektakl. Gratulujemy.

"Energia z kosza"Dnia 30 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat odpadów, ich składowania i ponownego wykorzystania pod nazwą. W zajęciach prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie, uczestniczyły wszystkie klasy gimnazjalne. W trakcie wykładu dowiedzieliśmy się, na czym polega segregacja śmieci, recykling, jakie są skutki przesadnego korzystania z dóbr "Matki Ziemi" na przykładzie lasów tropikalnych i platform wiertniczych wydobywających ropę naftową oraz co robić, aby stan naszego otoczenia uległ poprawie. Uczniom warsztaty te przypadły do gustu i ich zdaniem były bardzo udane. Potwierdzili tym samym chęć uczestnictwa w kolejnym takim przedsięwzięciu.

Sławomir Łudzik kl.IIb

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Na czwartej lekcji zgromadziliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Na scenie zobaczyliśmy chór i uczniów szóstej klasy, którzy przypomnieli nam atmosferę tamtych dni.
Uchwalona 3 maja 1791 r. konstytucja była drugą na świecie, po USA, a pierwszą w Europie. Stanowiła ona punkt wyjścia do dalszych przemian w naszym kraju. Niestety, została obalona w połowie 1792 r. wskutek działania Targowicy. Pomimo tego faktu ustawa ta zapadła nam w pamięci jako zapowiedź lepszych dni.
Szkolną uroczystość przygotowali: p. Anna Kamińska, p. Anna Bełzowska i p. Witold Żiżka.

Sławomir Łudzik, kl. IIB

Czas na "Zemstę" 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 20 kwietnia 2012 r. zgromadziliśmy się w jednej z sal naszej szkoły , aby podziwiać pierwszoklasistów z gimnazjum, którzy jak co roku - pod czujnym okiem pana Marka Czarneckiego -przedstawili wybrane przez siebie i samodzielnie przygotowane sceny z "Zemsty" Aleksandra Fredry.
Uczniowie już wiele tygodni wcześniej ciężko ćwiczyli role, w jakie mieli się wcielić tego dnia. Wszyscy wspaniale przygotowali się do występu przed koleżankami i kolegami. Każdy z nich miał na sobie niezwykle kolorowe stroje, a niektórzy, aby urozmaicić występ, użyli nawet rekwizytów, które do złudzenia przypominały przedmioty z końca XVIII wieku. Aktorzy, choć niektórzy widocznie zestresowani, świetnie poradzili sobie z fragmentami tej, chyba najzabawniejszej polskiej komedii. Niektóre sceny, pomimo tego że widzieliśmy je już kilkakrotnie, doprowadziły całą publiczność do śmiechu. Wszyscy doskonale się bawili.
Po zakończeniu występów nasi koledzy jeszcze raz zostali nagrodzeni głośnymi i długimi brawami.
Do zobaczenia za rok!

Magdalena Talanda i Kasia Kwiecień, kl. IIB

"Tajemniczy ogród" w teatrzeDnia 18.04.2012 r. pierwsze klasy gimnazjum wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechały do Teatru "Bagatela", na spektakl pt. ,,Tajemniczy ogród''. Na ten wyjazd długo i niecierpliwie wszyscy wyczekiwali.
O godzinie 9.45 uczniowie i ich opiekunowie czekali na autokar, który miał nas zawieźć na miejsce. Podróż nie trwała zbyt długo, gdyż po upływie ok. 40 minut byliśmy już pod budynkiem teatru. Wybiła godzina 11.00 i przedstawienie się zaczęło. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, gdyż do teatru nie chodzimy zbyt często. Oglądanie sztuki na żywo, bliskość aktorów na scenie to nie to samo, co patrzenie w szklany ekran telewizora czy duży ekran w kinie. Oglądając sztukę w teatrze na żywo, odnosi się wrażenie, że sami jesteśmy jej uczestnikami. Nie było inaczej i tym razem. Patrząc na historię głównej bohaterki - małej dziewczynki Mary, wielu z oglądających mogło porównać ją do swojej osoby. Mary nie była grzeczną dziewczynką, po śmierci swoich rodziców zamieszkała u wujka. Samotność zmieniła jej zachowanie i dzięki temu poznała przyjaciół. To tak, jak w naszym życiu, kiedy często nie doceniamy tego co, posiadamy.
Byliśmy pod wrażeniem występu aktorów, którzy świetnie odegrali swoje role. Nie może się również obejść bez wspomnienia o pięknych i kolorowych strojach, w jakie byli ubrani oraz o scenografii oddającej klimat sztuki. Spektakl szybko minął i po godzinie już wymienialiśmy się pierwszymi ocenami i opiniami na jego temat.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń po obejrzeniu sztuki.

Kamil Knapik i Adrian Kluczewski kl.Ib

"Sprawni ciałem, sprawni głową" 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


14 kwietnia w Zespole Szkół w Korzkwi odbyła się gra terenowa pt; " Sprawni ciałem, sprawni głową" zorganizowana przez harcerzy działających w naszej szkole. Gra była elementem cyklu zajęć w ramach programu "Trzymaj formę" którego opiekunem jest p .Janina Zając, a także zbliżającego się Dnia Ziemi. Uczniowie z klas IV - VI SP i I- III Gimnazjum zostali podzieleni na patrole. Każdą klasę reprezentował jeden sześcioosobowy zespół. Zadań do wykonania było aż dziesięć, a wszystkie były bardzo ciekawe i różnorodne. Trzeba było wykazać się wiedzą z przyrody, biologii, terenoznawstwa, ochrony przyrody, pierwszej pomocy, a także umieć odszyfrować wiadomość , być sprawnym fizycznie i bardzo pomysłowym. Punkty z zadaniami rozmieszczone były w parku korzkiewskim, niedaleko kościoła ,a także wokół szkoły i w izbie harcerskiej. Każdy patrol musiał wymyślić sobie nazwę i tu pomysły były bardzo oryginalne ( np.:"Wymiatacze", "Cztery żywioły", czy "Leśni ludzie").Gra nie była łatwa ponieważ po drodze uczniowie spotkali wielkiego zmutowanego pająka i musieli wyswobodzić się z jego pajęczyny. Musieli także pokonać skażony teren nie dotykając stopami ziemi, pozbierać toksyczne śmieci własnoręcznie wykonanym przyrządem oraz wykonać totem z zebranych przez siebie śmieci. Uczniowie udzielali pierwszej pomocy osobie, która wypiła zatrutą wodę, a dodatkową idąc po nią złamała sobie nogę. W niektórych zadaniach niezbędne było użycie kompasu. Gra zakończyła się pląsami i zabawami harcerskimi. Potem każdy z wielkim apetytem spałaszował własnoręcznie upieczoną na ognisku kiełbasę. Uczniowie sami stwierdzili, że zabawa była udana Najwięcej kłopotów sprawiło im odszyfrowanie wiadomości. Niektóre patrole miały kłopot z orientacją w terenie, ale wszyscy wykonali zadania i szczęśliwie dotarli do celu.. Taka zabawa, to świetny pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Harcerze spisali się na medal, a szczególe podziękowania należą się dh. K. Michalewskiej za organizację gry i czuwanie nad jej sprawnym przebiegiem . Wszystkich, którzy połknęli harcerskiego bakcyla serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

M. Kruczek

Przyjazd grupy z Niemiec

Przyjazd grupy niemieckiej był dla wszystkich przyjmujących te osoby bardzo stresujący. Mieli bardzo dużo przygotowań, a zarazem byli bardzo podekscytowani. Czekali w zniecierpliwieniu na przyjazd pociągu i nareszcie na peronie pojawił się pociąg, którym grupa niemiecka przyjechała z Berlina. Gdy już wszyscy odszukali swoich kolegów z zagranicy, okazało się, że byli oni zmęczeni podróżą, więc gospodarze szybko zabrali ich do domów.
W poniedziałek goście z Niemiec zwiedzali najpiękniejsze zakątki Krakowa. Obejrzeli Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta, a następnie Traktem Królewskim przeszli na Rynek, gdzie po krótkiej przerwie na lunch weszli do Kościoła Mariackiego, Sukiennic oraz Muzeum w Podziemiach Rynku. Byli bardzo zmęczeni, ale zarazem zachwyceni pięknymi zabytkami. Następnego dnia grupa niemiecka wraz z opiekunami udała się do kopalni soli w Wieliczce. Wyjechali rano i przez następne kilka godzin zwiedzali. Wrócili pod szkołę po południu, skąd odebrali ich nasi uczniowie. Wszystkim bardzo podobało się na wycieczce i bardzo cieszyli się z zakupionych upominków. Według planu razem z grupa niemiecką nasi uczniowie pojechali na kręgle. Gdy dojechali, czekały na nich przygotowane tory. Po podzieleniu się na grupy wszyscy rozpoczęli grę. Było bardzo zabawnie i wszyscy świetnie się bawili. Niestety, dwie godziny szybko minęły i trzeba było wracać do domów.
W środę grupa niemiecka wybrała się na zwiedzanie dzielnicy Krakowa, Kazimierza Jego północno-wschodnią część stanowiła historyczna dzielnica żydowska. Grupa zwiedziła wspaniałą synagogę, Podgórze oraz muzeum "Fabrykę Schindlera" w której dawniej pracowali Żydzi. Nasi goście byli bardzo zadowoleni z wycieczki.
W czwartek uczniowie niemieccy wraz z opiekunami wybrali się do zespołu niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych "Auschwitz-Birkenau" na terenie Oświęcimia. Grupa długo się przygotowała psychicznie do zwiedzenia tego okropnego miejsca mordu milionów ludzi. W środku obejrzeli komory gazowe, przedmioty pojmanych, krematoria, bloki, zdjęcia i przeróżne dokumenty. Po powrocie byli bardzo zmęczeni i przygnębieni.
W piątek nasi koledzy z Niemiec wraz z czterema uczniami z naszej szkoły, biorącymi udział w wymianie, mieli wybrać się do Zakopanego. Niestety jednak, pogoda nie dopisała i ostatecznie celem ich wycieczki była miejscowość Wygiełzłów, gdzie zwiedzili wspaniały skansen i ulepili naczynia z gliny. Po warsztatach i obejrzeniu drewnianych domów i innych zabytków wszyscy pojechali w drogę powrotną, lecz to jeszcze nie był koniec. Pojechali do Galerii Krakowskiej, aby zrobić ostatnie zakupy. O ustalonej godzinie wszyscy zebrali się pod Barbakanem i wyruszyli w drogę powrotną. Cała grupa była bardzo zadowolona. Gdy wrócili do domów, musieli się spakować i iść spać, aby rano być wypoczętym i przygotowanym do długiej podróży.
Po spędzeniu kilku dni nadszedł dzień rozstania. Wszyscy bardzo zżyli się ze sobą. Na dworcu spotkaliśmy się w sobotę rano. Przed odjazdem wszyscy się ze sobą ściskali, żegnali i nikt nie chciał wyjeżdżać. Mamy nadzieję, ze spotkamy się już we wrześniu, ponieważ dostaliśmy zaproszenie, aby udać się do naszych gości z rewizytą. A do tego czasu na pewno pozostaniemy w kontakcie.

Przygotowali: Jakub Czyż, Aleksandra Górska, Ewelina Kasperczyk i Anna Radecka

Zielona Szkoła w Kościelisku 


Dnia 5 marca 2012 klasy I, III i IV wraz z wychowawczyniami pojechały na Zieloną Szkołę do Kościeliska. Jechaliśmy ponad dwie godziny, podziwiając zmieniające się krajobrazy i tak szybko minęła nam podróż. Na miejscu okazało się, że jest dużo śniegu. Z uśmiechem wysiedliśmy z autokaru i udaliśmy się do ośrodka, w którym mieliśmy mieszkać przez najbliższe dni. Czekali tam na nas sympatyczni ludzie - nasi opiekunowie i przewodnicy. Najpierw pokazali nam nasze pokoje, a następnie, po rozpakowaniu bagaży, obiedzie i krótkiej zbiórce, zabrali nas na spacer po okolicy. Wieczór spędziliśmy na wspólnej zabawie, a następnie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, aby zabrać siły na następne, pełne atrakcji dni.
Codziennie odbywały się lekcje, ale oprócz nauki organizowane były ciekawe zajęcia - wycieczki, gry, oglądanie filmów, malowanie na szkle, wspólne rozśpiewane wieczorki. Dużo czasu spędzaliśmy na wolnym powietrzu, np. podczas spacerów na Krzeptówki oraz z Gubałówki do Kościeliska, czy też zjeżdżając z górki na jabłuszkach (mieliśmy różne techniki zjazdu - przodem , tyłem, niektórzy bokiem). Jednak najbardziej wyczekiwany przez wszystkich był kulig. Pogoda nam sprzyjała, było słonecznie i mroźno, z dużą ilością śniegu. Byliśmy również w Tatrzańskim Parku Narodowym , gdzie - w Dolinie Kościeliskiej - widzieliśmy fantastyczne lodospady i bacówkę, w której wyrabiano oscypki. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy, było Zakopane, gdzie widzieliśmy skocznię narciarską, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz Muzeum Tatrzańskie. W muzeum mieliśmy możliwość obejrzenia charakterystycznych dla Tatr gatunków roślin i zwierząt, a także przeniesienia się w czasie, podziwiając XIX-wieczną podhalańską drewnianą chałupę. Na koniec poszliśmy na Krupówki na wielkie zakupy w celu kupienia pamiątek.
Nasi opiekunowie zadbali, abyśmy podczas zabawy dowiadywali się nowych rzeczy. Zapoznali nas z budową chaty góralskiej oraz z elementami tradycyjnego stroju, uczyli nowych piosenek, ale także wymagali porządku w pokojach, odpowiedniego zachowania na jadalni, czy też przestrzegania ciszy nocnej. Niewątpliwą atrakcją był też pokaz zdjęć przedstawiających tatrzańskie krajobrazy w technologii 3D. W ostatni wieczór podsumowane zostały wszystkie konkursy, zaś wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Również my zostawiliśmy po sobie (oprócz dobrego wrażenia) miłą pamiątkę, wykonaną przez nasze panie wychowawczynie i podpisaną przez wszystkich uczestników wyjazdu.
Zielona Szkoła była ciekawym połączeniem nauki i zabawy, wspólnie spędziliśmy miłe chwile. Niestety, czas nieubłaganie idzie do przodu i musieliśmy wracać do domu. Pozostały nam wspomnienia i nadzieja, że za rok znowu pojedziemy na podobną wycieczkę.

Kinga Kobylarczyk
Marta Kwasek

Dzień Tolerancji 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 21 marca w naszej szkole jak co roku został zorganizowany Dzień Tolerancji.
Ogłoszono, że każdy, kto tego dnia będzie przebrany, nie będzie pytany, dlatego bardzo dużo uczniów zdecydowało się założyć nietypowy strój. Pewne osoby puściły wodze fantazji. Przebrania były atrakcyjne, kolorowe i śmieszne, a niektóre nawet bardzo oryginalne. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się sobie. Tego dnia było wesoło i wszystkim dopisywał dobry humor, ale to najprawdopodobniej dlatego, że nikt nie był pytany.
Uważam, że takie dni powinny być organizowane częściej. Uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i pomysłowością oraz poczuć, że w szkole może być bardziej ciekawie.

Katarzyna Kwiecień, kl. IIB

Konkurs ekonomiczny 

Dnia 16 marca 2012r. w Pińczowie odbył się XIII Ogólnopolski Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Ekonomicznej. Naszą szkołę reprezentowali Ewelina Kasperczyk, Michał Calik i Sławomir Łudzik. W dniu konkursu wyruszyliśmy o godzinie 6:30 wraz z rodzicem jednego uczestnika oraz z p. Lucyną Dzień-Skrzyńską - koordynatorem i opiekunem naszego zespołu. Przejazd trwał około dwóch godzin. Gdy dotarliśmy na miejsce, zarejestrowaliśmy się i przeszliśmy do przydzielonej sali, w której mieliśmy pisać test. O 9:00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju. Przedstawicie organizatorów i sponsorów konkursu, tj. Narodowego Banku Polskiego, Banku PKO SA, Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Pińczowie skierowali do nas kilka słów. Następnie uczestnicy przeszli do wyznaczonych sal, gdzie rozdano nam arkusze i rozpoczęliśmy bardzo ciężką pracę. Napoje i słodycze osładzały trudny czas rywalizacji. Aby w pełni rozwiązać test, należało posiadać szeroko gruntowną wiedzę matematyczną i ekonomiczną. Organizatorzy tegorocznej edycji zaskoczyli uczestników bardzo szczegółowymi pytaniami w formie testu wielokrotnego wyboru oraz skomplikowanymi zadaniami z matematyki i ekonomii (stopień trudności był tak duży, że zwycięzca udzielił jedynie 76% poprawnych odpowiedzi). Po zakończeniu wypełniania arkuszy konkursowych wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali poczęstowani dwudaniowym obiadem. Kolejną atrakcją była wycieczka po mieście. Zwiedziliśmy zabytkowy kościół parafialny, klasztor i kościół na tzw. Mirowie oraz żydowską synagogę. Mieliśmy także okazję zobaczyć piękną panoramę Pińczowa ze znajdującej się obok miasta góry Świętej Anny. Po powrocie na miejsce konkursu obejrzeliśmy program artystyczny, podczas którego swoje umiejętności prezentowali uczniowie miejscowych gimnazjów. Śpiew przy akompaniamencie gitary zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, gdyż pieśniarka odznaczała się wyjątkowo mocnym głosem. Taniec towarzyski zaprezentowany przez innych gimnazjalistów też wywołał aplauz.
W końcu nadeszła chwila, na którą wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy - ogłoszenie wyników. Niestety, nikomu z nas, reprezentantów zespołu Szkół w Korzkwi, nie udało się zdobyć znaczącego miejsca, ale i tak otrzymaliśmy upominki w postaci książek i dyplomów. Mimo wszystko w dobrych humorach wróciliśmy do domu późnym wieczorem

Sławomir Łudzik kl. IIb

Pożegnanie zimy 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


21 marca najmłodsze klasy udały się kolorowym korowodem nad rzeczkę Korzkiewkę. Dzieci, mimo niesprzyjającej pogody, postanowiły pożegnać zimę . Klasa III zrobiła bardzo sympatyczną Marzannę, która szła w pierwszej parze. Kiedy wszyscy znaleźli się nad rzeczką, dzieci okrzykami, tupaniem i oklaskami pożegnały zimę, która się już wszystkim bardzo znudziła. Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, Dziś Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy... Marzanna została podpalona, a jej szczątki popłynęły do morza. Każda klasa zaśpiewała piękną piosenkę i powiedziała wierszyk o wiośnie. Uczniowie wrócili do szkoły z maikiem - symbolem wiosny, który dumnie niosła klasa I. Wszyscy mają nadzieję, że teraz będzie już cieplej i bardzo, bardzo zielono.

Małgorzata Kruczek

Na Gminnych Targach Edukacyjnych
w Michałowicach 

Dnia 7 marca 2012 klasy IIIa i IIIb wybrały się pod przewodnictwem pani Lucyny Dzień -Skrzyńskiej do Michałowic - na targi edukacyjne, zorganizowane w tamtejszym zespole szkół. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wyjechaliśmy autobusem i gdy już dotarliśmy na miejsce, rozeszliśmy się po sali gimnastycznej. Obie klasy miały się spotkać o 12:05 przy wyjściu ze szkoły. Przed naszymi oczyma ukazały się setki ludzi: uczniów i nauczycieli. Sala była wypełniona stoiskami reklamującymi różne szkoły: licea, technika i zawodówki. Każdy z nas otrzymał ulotki na temat tych szkół, a wielu dostało specjalne upominki, były nimi ołówki, długopisy, smyczki, a nawet cukierki dla osłodzenia atmosfery. Jeśli ktoś z nas postanowił przyjrzeć się dokładniej danemu stoisku, mógł uzyskać olbrzymią ilość informacji przekazywanych przez reprezentantów konkretnej szkoły.
Zwiedzanie stoisk nie było jedyną atrakcją. Gdy zdążyliśmy zaznajomić się z kilkoma ofertami, zaskoczyła nas muzyka. Na środek sali wbiegła grupa tancerzy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Ten pokaz trwał około 15 minut, po czym powróciliśmy do czytania ulotek i oglądania prezentacji lub filmów. Niestety, zaczął się kończyć czas. Sądzę, że ta wycieczka pomoże nam dobrze wybrać szkołę.

Tymoteusz Sokołowski i Grzegorz Warchoł, kl. IIIB

Dzień Kobiet w kinie 

Dnia 7 marca chłopcy z klasy II B, tak jak co roku zorganizowali bardzo oryginalny Dzień Kobiet, ponieważ zabrali nas do kina na film James Watkins, pt. "Kobieta w czerni".
"Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni"- to słowa legendy Crythin Gifford. W opuszczonym domu dzieją się niezwykłe rzeczy, a po zachodzie słońca pojawia się tajemnicza postać ubrana w ciemne kolory. Zawsze po pojawieniu się tego widma w pobliżu ginie jedno dziecko. Po śmierci właścicielki tego nawiedzonego domu na Węgorzowe Moczary przyjeżdża notariusz imieniem Artur Kipps, w którego wcielił się znany z cyklu filmów o Harrym Potterze, Daniel Radcliffe, który ma za zadanie uporządkować jej sprawy spadkowe. Gdy młody bohater przekracza próg posiadłośc,i wkracza w sam środek mrocznej historii tego miejsca.
Klasa podzieliła się na dwie grupy. Pierwszej film nie za bardzo się spodobał, a drugiej wręcz przeciwnie. Ja należę do tej właśnie części. Uważam, że film jest bardzo dobry. Uwielbiam horrory o duchach. Reżyser powoli, lecz systematycznie budował napięcie widzów. Według mnie Daniel Radcliffe zagrał swoją rolę znakomicie. Czasami można było się naprawdę przestraszyć.
Polecam ten film wszystkim miłośnikom "lekkich" horrorów.

Klaudia Nowacka, kl. IIB

Koszykówka 

Dnia 29 lutego 2012 roku w Skawinie odbyły się powiatowe zawody w koszykówce. Brało w nich udział 6 drużyn, które przeszły etapy gminne. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły także zakwalifikowała się do etapu powiatowego, po wygranej w Zespole Szkół w Bibicach.
Około godziny 7:00 wyruszyłyśmy w drogę. Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Sosnowska, Natalia Zasępa, Klaudia Bryła, Magdalena Cieślik, Patrycja Franczak, Justyna Sadzik, Katarzyna Kwiecień, Katarzyna Bubka oraz Klaudia Łudzik. Każdy z przybyłych zespołów grał dwa razy po 12 minut z wylosowanymi przez siebie drużynami. Nasze reprezentantki wygrały pierwszy mecz z drużyną z Michałowic, ale jedna z zawodniczek odniosła kontuzję i potem brakowało nam obrony. Niestety, ostatni mecz ze Skawiną przegrałyśmy trzema koszami. Nasze przeciwniczki okazały się świetnymi graczami. Być może, gdyby Katarzyna Bubka nie doznała kontuzji nogi, mecz mógłby zakończyć się innym wynikiem. Na końcu rozdano dyplomy i puchary. Dziewczęta ze Skawiny dostały się do etapu wojewódzkiego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w dalszych rozgrywkach Miejmy nadzieję, że za rok reprezentantkom naszej szkoły lepiej się powiedzie.

Klaudia Łudzik, kl. IIb

Siatkówka 


Dnia 29 lutego 2012 roku w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie odbyły się międzyszkolne zawody w siatkówce, w których uczestniczyła także nasza szkoła.
W skład każdej drużyny wchodziło czterech chłopców i cztery dziewczyny.
W naszej znalazły się: Sylwia Cieślik, Aleksandra Fior, Urszula Calik, Kamila Grabowska, Karol Solasa, Daniel Waśniowski, Konrad Nowak i kapitan drużyny - Piotr Pochopień.. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z reprezentacją Gimnazjum w Skale. Następnie rozegraliśmy jeszcze dwa mecze. Pomimo niepowodzeń naszą drużynę wspaniale podbudowywał jej opiekun - pan Dawid Kmak. Niestety, pomimo zażartej walki nie udało nam się wygrać. Po ciężkich zmaganiach nasza drużyna wróciła do szkoły bardzo zawiedziona.
Te zawody były dla nas nieudane, ciężko ocenić, co zawiodło, ale nie poddajmy się i liczmy na inne sukcesy.

Urszula Calik, kl. IIIb

W kinie na filmie Agnieszki Holland,
pt. "W ciemności" 

Dnia 8 lutego uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do krakowskiego Multikina na film Agnieszki Holland, pt. "W ciemności".
W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz. Wcielił się on w postać Leopolda Sochy, który w czasie hitlerowskiej okupacji uratował we Lwowie wielu Żydów.
Po dojechaniu na miejsce nikt nie mógł doczekać się rozpoczęcia seansu. Film od początku zaczęliśmy oglądać w wielkim skupieniu. Większość scen toczyła się w kanałach, gdzie przez ponad rok główny bohater pomagał i dawał schronienie ukrywającej się grupie uciekinierów z getta.
Seans zakończył się o godz. 12.30. Gdy byliśmy już w autokarze, zaczęliśmy wymieniać się wrażeniami. Wszyscy uważaliśmy, że ten film odzwierciedlała prawdziwą historię, która została pokazana bardzo realistycznie i ukazywała życie i uczucia ludzi podczas wojny. Jednym słowem, film był wzruszający, a w pewnych momentach przerażający.

Klaudia Nabagło i Dominika Sosnowska, klasa IIIb

W Centrum Wspinaczkowym "Forteca" 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W ostatni dzień przed feriami uczniowie z klasy I i III wybrali się do Centrum Wspinaczkowego Forteca .Po przybyciu na miejsce, każdy uczeń otrzymał zabezpieczającą uprzęż i swojego instruktora, który odpowiadał za bezpieczeństwo dziecka.
Niektórzy byli pełni obaw, czy podołają i odważą się wejść na ściankę. Trzeba przyznać, że z wielką odwagą i determinacją zwłaszcza pierwszaki pokonywały ścianki o różnym stopniu trudności. Na koniec odbyły się zawody, kto szybciej wejdzie i zejdzie ze ścianki. Wygrała je Kamila Krzywda z klasy trzeciej, która dostała nagrodę. Niektórzy zdeklarowali nawet, że zapiszą się na treningi do "Fortecy". Zobaczymy! Wszystkim serdecznie gratuluję odwagi .

Małgorzata Kruczek     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Zabawa karnawałowa 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 26 stycznia w naszej szkole w godzinach 9.00-11.40 w sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z klas 0-3. Wszyscy uczestnicy musieli przebrać się w kostiumy. Wśród poprzebieranych najwięcej było księżniczek. Do wspólnej zabawy przyłączyli się rodzice i dziadkowie.
Uczennice z trzecich klas gimnazjum przygotowały wiele atrakcji, w tym: tańce, zabawy, malowanie twarzy i różne konkursy. Na początku wszyscy dostali od Patrycji kotyliony z różnymi obrazkami, a potem musieli poszukać swojej pary i pierwsze cztery, które się zgłosiły, miały za zadanie zatańczyć na gazecie. Drugim konkursem, który przygotowała Ula i Magda, był "Taniec z Gwiazdami". Każda para miała związane ręce i musiała jak najszybciej pozbierać porozrzucane karteczki. Wygrali pierwszoklasiści, którzy mieli ich najwięcej.
Zmęczeni wysiłkiem połączyliśmy się w duże koło i zaczęliśmy tańczyć "kaczuszki". Justyna z Izą zaprosiły dzieci do kolejnej rywalizacji. Uczniowie mieli za zadanie ułożyć serduszko z powycinanych z kartek figur geometrycznych. Trzeba przyznać, że nie było to wcale takie łatwe, jak się wydawało. Gdy nam tak dobrze szło, Kasia wzięła miękkie piłki i imprezowicze, gdy je dostali, mieli trzy szanse, aby wrzucić je do kosza. Po rozdaniu nagród zaczęliśmy tańczyć. Wszyscy byli już tak zmęczeni, że postanowili sobie odpocząć i wychowawcy klas zabrali swoich podopiecznych na poczęstunek.
Po 20 minutach rześcy i z chęcią do zabawy wróciliśmy do sali gimnastycznej. Niestety, żeby nie było od razu po odpoczynku tak łatwo, Dominika z Klaudią zachęciły dzieci do zabawy, która nazywała się "Pękający balonik". Ustawione były cztery krzesła, a obok nich stały dziewczyny z gimnazjum i trzymały w rękach pięć balonów. Dzieci musiały usiąść na balonie tak, aby pękł i wrócić jak najszybciej do swojej drużyny. Wygrała klasa trzecia.
Zabawa powoli dobiegała końca. Wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Dominika Sosnowska i Klaudia Nabagło klasa, IIIb

Bal Integracyjny 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


25 stycznia 2012 roku na terenie naszej szkoły odbył się XVI Bal Integracyjny, w którym wzięli udział uczniowie nauczania początkowego, uczennice z drugich klas gimnazjum oraz podopieczni pani Cecylii Chrząścik - prezes Stowarzyszenia "Bądźcie z nami".
O godzinie 10:00 rozpoczęła się część oficjalna. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Zielonki - pan Bogusław Król. Na początek pani dyrektor - Regina Styn podziękowała pani Cecylii Chrząścik za wieloletnią współpracę oraz życzyła równie długiego partnerstwa w przyszłości. Następnie uczniowie pani Ewy Staniszewskiej (II klasa szkoły podstawowej) zaprezentowali swoje ogromne umiejętności taneczne.
Kolejnym punktem programu były różnego rodzaju zabawy prowadzone również przez panią Ewę Staniszewską, np. "Stary niedźwiedź mocno śpi". Potem zaczęła się dyskoteka, która zaowocowała uśmiechem na twarzy każdego z gości.
Moim zdaniem tegoroczny Bal Integracyjny był niezwykle udany i z pewnością zgodzą się ze mną wszyscy jego uczestnicy.

Sławomir Łudzik, kl. IIb

Z wizytą w DPS w Owczarach 

Było wesoło i przyjemnie. Spotkanie uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej z Korzkwi z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Owczarach rozpoczęło się o godzinie 10.00.
Skoczne kolędy i pastorałki wprowadziły licznie zebranych pensjonariuszy i personel w dobry nastrój. Zebrani kolędowali razem z dziećmi, a występy były raz po raz przerywane gromkimi brawami. Tradycyjne jasełka wzbogaciła piękna gra na instrumentach perkusyjnych i pokazy taneczne.
Dyrektor DPS - Kazimierz Adamczyk podziękował małym artystom i wręczył olbrzymi kosz słodyczy. Dzieciaki były bardzo zadowolone.
Spotkanie z niepełnosprawnymi pensjonariuszami miało dużą rolę wychowawczą, a zarazem integracyjną.

Uczniowie klasy drugiej świętowali
Dzień Babci i Dziadka 

24 stycznia w sali gimnastycznej odbyło się Święto Babci i Dziadka, które przygotowali uczniowie klasy drugiej. W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób. W pięknie udekorowanej sali goście oglądali spektakl jasełkowy w wykonaniu swoich wnuków.
Dzieci przebrane były za postaci z szopki betlejemskiej i zwierzęta, które przyszły do Jezuska z prośbą o opiekę i ochronę środowiska. "Wyginiemy! Strują nas! Gdzie uciekać gdy schnie las?". Nie zabrakło również poezji i śpiewu kolęd. Przywiązanie i sympatię dla babć i dziadków potwierdziły wnuczęta w deklamowanych wierszach. Usłyszeliśmy skierowane do dziadków: "Ja Dziadziusia kocham szczerze, Jego słowom zawsze wierzę". Babciom zaś dzieci recytowały: "Moja Babunia najlepsza na świecie, wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie. Ja Babcię kocham, ściskam za szyję, niech będzie zdrowa i sto lat żyje!".
Dzieci zachwyciły gości swoimi talentami tanecznymi, prezentując tańce z całego świata. Następnie wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach, aby skosztować przygotowanych przysmaków. Spotkanie przebiegło w miłej i prawdziwie rodzinnej atmosferze, tym bardziej, że były tu prababcie, babcie, rodzice i wnuki. Dziadkowie wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku będą mogli również uczestniczyć w następnym spotkaniu.

Konkurs Pięknego Czytania dla dzieci z klas I - III 

Dnia 24 stycznia w naszej bibliotece szkolnej odbył się, kolejny już konkurs czytania zorganizowany tym razem dla uczniów klas zintegrowanych. Zabawę przygotowała pani Lucyna Dzień-Skrzyńska. W jury zasiedli: Pani Agata Wardęga - Fałek, Pani Wioleta Kopek-Putała oraz dwie uczennice z naszego gimnazjum - Kamila Grabowska i Klaudia Łudzik.
Na początku uczniowie razem z publicznością z klasy V umilili nam czas przygotowań piosenką "Hojka". Następnie każdy uczestnik wylosował swój numerek, kiedy ma czytać. Zaczęli uczniowie z klasy III. Każdy z nich potrafił już płynnie czytać. W tej kategorii wygrał Adam Kawa, drugie miejsce jury przyznało Julii Regulskiej, natomiast trzecim miejscem nagrodzono Kamilę Krzywdę. Następnie swoje umiejętności zaprezentowała druga klasa. Tutaj mieliśmy bardzo duży kłopot, ponieważ uczestnicy, jak na 9 lat poradzili sobie bardzo dobrze. Dlatego drugie miejsce zajęli Anna Kolarska oraz Jakub Sobociński, natomiast pierwsze otrzymał Szymon Wilk. Na końcu wystąpili uczennice z klasy pierwszej. Tutaj także mieliśmy kłopot z wybraniem zwycięzcy. Drugie miejsce otrzymały Justyna Piskorz oraz Katarzyna Knapik, a zwyciężczynią została Joanna Kapel. W czasie podliczania punktów, uczniowie mogli odsłuchać płyty z nagraniami bajek czytanymi przez Jerzego Stuhra oraz Edytę Jungowską. Każdy uczestnik został nagrodzony wybraną przez siebie książką.
Rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili. Gratulujemy zwycięzcą i życzymy dalszych sukcesów.

Klaudia Łudzik, klasa IIb

"Pół żartem, pół sercem"
w Teatrze Ludowym 

W sobotę 21 stycznia uczniowie gimnazjum oraz niektórzy nauczy-ciele z naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor - Reginą Styn wybrali się do Teatru Ludowego w Nowej Hucie na sztukę pt. "Pół żartem, pół ser-cem".
Utwór ten przedstawia historię dwóch aktorów, którzy postanowili oszukać bogatą i umierającą kobietę, która chciała przekazać w spadku majątek swoim dwóm zaginionym siostrzenicom. Plan wydaje się łatwy - starsza pani widziała je, kiedy były małe, więc oni przebiorą się za kobiety i mają nadzieję, iż zgarną ogromną sumę pieniędzy. Sprawa się zaczyna komplikować, gdy mężczyźni się zakochują w czarujących kobietach, które niestety, mają już wybranków. Akcja toczy się w różnych miejscach - w pociągu, domu i ogrodzie.
Komedia ta inspirowana filmem "Pół żartem, pół serio", w którym grały mię-dzynarodowe gwiazdy jak Marlin Monroe, zaskoczyła nas niesamowitym dowcipem. Ten świetny spektakl wyreżyserował Włodzimierz Nurkowski, a grali w nim: Maja Barełkowska, Patrycja Durska/ Iwona Sitkowska, Katarzyna Tlałka /Agnieszka Ko-rzeniowska, Andrzej Franczyk, Jan Nosal, Piotr Piecha, Piotr Pilitowski/ Paweł Ku-mięga, Marcin Stec i grający w "Na Wspólnej" - Tomasz Schimscheiner.
Uważamy, że ten spektakl był bardzo interesujący i zabawny. Z miłą chęcią poszłybyśmy na niego jeszcze raz. Miejmy nadzieję, że nasza szkoła zorganizuje więcej wyjazdów na tak interesujące wycieczki do teatru.

Klaudia Łudzik,
Klaudia Nowacka
z klasy IIb

Dzień Babci i Dziadka w kasie I i III 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


12 I uczniowie klasy pierwszej i trzeciej zaprosili do szkoły Babcie i Dziadków, żeby uczcić zbliżające się Ich święto. Dzieci pokazały przygotowane przez siebie Jasełka. Aktorzy bardzo się starali, bo przecież babcie i dziadków kochają najbardziej na świecie. Oklaskom nie było końca, a kolędy i pastorałki razem z dziećmi śpiewali wszyscy. Na koniec dzieci złożyły dziadkom i babciom życzenia, gromko, na nutę góralską odśpiewały "Sto lat" i rozdały przez siebie wykonane prezenty. Nasi aktorzy zostali wyściskani, wycałowani, a spotkanie zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zawsze bardzo się cieszymy, gdy do naszej szkoły przybywają tak dostojni goście i już się cieszymy na spotkanie w przyszłym roku.
5 I uczniowie pokazali swoje Jasełka również w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców domu. Nasi aktorzy pokazali się z jak najlepszej strony, a w dowód uznania każde dziecko otrzymało pięknego, własnoręcznie wykonanego przez mieszkańców domu, aniołka i słodki poczęstunek. Ponieważ nasz występ bardzo się podobał dostaliśmy zaproszenie do ponownej wizyty.

Małgorzata Kruczek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w naszej szkole 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 5 stycznia w naszej szkole, w godzinach: 15.00-18.45 odbyła się dyskoteka, połączona z zorganizowanym przez samorząd szkolny konkursem. Uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przebrać się i wystylizować na wylosowaną wcześniej przez przewodniczących kulturę muzyczną. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej przygotowali się świetnie. Ich stroje i fryzury były bardzo oryginalne i pomysłowe. Gimnazjaliści równie dobrze wykonali swoje zadanie.
W jury zasiedli: dyrektor szkoły - pani Regina Styn, pani pedagog - Anna Bełzowska, pani Agnieszka Kapel. Uczniowie prezentowali się, wychodząc w rytm muzyki na środek sali gimnastycznej.
W szkole podstawowej zwyciężyły wszystkie klasy, a w kategorii gimnazjum wygrały: klasa IIb i klasa Ia. Jako nagrodę wszyscy zwycięzcy mogli wybrać sobie dowolny dzień bez sprawdzianów, kartkówek i pytania.
Po konkursie zgaszono światła i uczniowie bawili się w rytmie ulubionych przebojów. Po udanej zabawie wszyscy z uśmiechem na twarzach i w dobrych nastrojach udali się do domów.

Magdalena Talanda i Katarzyna Kwiecień Kl. IIB

XX Finał WOŚP zawitał do Korzkwi. Zawiązaliśmy w szkole sztab i dzięki temu czterech naszych wolontariuszy (Ula Calik, Klaudia Nabagło, Iza Pudzisz i Grzesiek Warchoł) mogło zacząć zbierać pieniądze na pomoc dla wcześniaków i matek w ciąży. W czwartek dodatkowo zorganizowaliśmy dyskotekę, podczas której odbywała się sprzedaż nadziewanych serduszek upieczonych przez panią Agnieszkę Kapel oraz aukcja gadżetów WOŚP. Zebraliśmy 490,11 zł.
W niedzielę 12 naszych uczennic (11 gimnazjalistek: Justyna Sadzik, Sylwia Cieślik, Ilona Habera, Magda Kulesa, , Patrycja Franczak, Kamila Grabowska, Justyna Paluch, Justyna Litewka, Ania Sigler, Magda Cieślik i Paulina Cieślik oraz piątoklasistka - Maja Sadowska) wyruszyło do pracy na rzecz WOŚP. Kwestowały zarówno w Korzkwi i okolicach, jak również w Krakowie. Zebrały łącznie 5615, 40 zł. Jak nietrudno policzyć
mamy na naszym koncie 6105, 51 zł! A to jeszcze nie koniec. Do 20 stycznia możecie dorzucić się do akcji wielkiego serca otrzymując w zamian symboliczne czerwone serduszko.
U nas Orkiestra jeszcze gra!

Organizatorki: J. Błocka, A. Kamińska, A. Sawczuk

Szkolna Wigilia 

 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 22 grudnia 2011 roku, po trzech pierwszych a zarazem ostatnich lekcjach przed Świętami w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie oraz nauczyciele. Najpierw wszyscy obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klas: I i III szkoły podstawowej, a później wysłuchali kolęd i piosenek o tematyce świątecznej w wykonaniu chóru szkolnego. Następnie Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursów, m.in. na najładniejszą szopkę klasową oraz złożyła wszystkim życzenia. Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Wszyscy złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem oraz zasiedli do poczęstunku. Następnie podzielili się opłatkiem z pozostałymi nauczycielami oraz koleżankami i kolegami z innych klas. Później wszyscy udali się do domów. Wigilię szkolną spędziliśmy w bardzo miłej i uroczystej atmosferze.

Katarzyna Kwiecień, Klaudia Bryła Klasa IIB

W świątecznym nastroju 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Uczniowie klasy drugiej z wychowawczynią, jak co roku w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zaprosili na tradycyjne jasełka rodziców i rodzeństwo. W tym roku spotkanie odbyło się dnia 19 grudnia w ZS w Korzkwi, w sali nr 6. Jak zwykle spotkanie przedświąteczne jest okazją do złożenia sobie życzeń i do wspólnego kolędowania.
Bardzo ciepło przez wszystkich został przyjęty występ dzieci w przedstawieniu pt. "Betlejemska droga". Aktorzy dali z siebie wszystko, w końcu nie był to byle jaki występ, tylko dla najbliższych. Patrząc na publiczność, widać było, że rodzice są dumni ze swoich pociech. Dzieci nie tylko świetnie recytowały swoje role, ale także śpiewały i brawurowo odtańczyły taniec do melodii "Zima".
Następnie Pani Dyrektor złożyła przepiękne życzenia skierowane do gości i uczniów. Kolejną częścią spotkania był poczęstunek przygotowany przez nasze wspaniałe mamy. Nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw i tańców w scenerii jarzących się choinek. Zwycięzców kolejnych konkursów pani Iwona Krzaczyńska obdarowywała słodkościami. Uczniowie jeździli w mikołajowych zaprzęgach, tworzyli łańcuchy na choinkę, układali puzzle, zaplatali anielskie włosy i rozwiązywali krzyżówki. Około godziny 18.00 spotkanie dobiegło końca a wszyscy w świątecznych nastrojach udali się do kościoła na roraty.


Opłatek w Przybysławicach

Nasi mali artyści z klasy II SP wystąpili również podczas opłatkowego spotkania dla seniorów wsi Przybysławice w dniu 7 stycznia 2012 roku. Występ dzieci był dla zgromadzonych gości dużą atrakcją - na ich twarzach zagościł uśmiech i zadowolenie. Potem przyszedł czas na wspaniały poczęstunek, za który bardzo dziękujemy.

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Przygotowania do szkolnej wigilii. 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


WIGILIA ZIELONEGO SZCZEPU 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W sobotę, 17 XII do naszej szkoły zostały zaproszone na wspólną, harcerską wigilię wszystkie drużyny pracujące w szczepie Zielonym, który  działa na terenie naszej gminy. Organizatorami wigilii były nasze wspaniałe drużyny :harcerska i gromada zuchowa. Zaproszonych przez harcerzy było wielu gości na czele z panią dyrektor R. Styn i księdzem proboszczem Z. Płachtą,. Wigilia rozpoczęła się o godzinie 15.00 powitaniem w kręgu harcerskim i rozpaleniem przez gości symbolicznego kominka. Następnie prowadzące uroczystą zbiórkę czyli gospodynie dh. Katarzyna Michalewska i dh. Magdalena Różańska rozdały wszystkim zuchom i harcerzom opłatki i zaprosiły do składania sobie życzeń. Kiedy już wszyscy złożyli sobie życzenia ,rozpoczęła się skromna harcerska kolacja. Nie zabrakło na niej oczywiście pysznego barszczyku z uszkami, owoców i smakowitych ciast upieczonych przez wspaniałych rodziców. Potem wszyscy zasiedli w kręgu, by wysłuchać i zaśpiewać razem z gospodarzami, kolędy i pastorałki. Oczywiście jak to na harcerskiej wigilii śpiewom towarzyszyła gitara, a  nawet skrzypce i akordeon. Następnie każda drużyna wzięła udział w  konkursie. Trzeba było zaśpiewać piosenkę zimowo - świąteczną, zatańczyć taniec i przedstawić zimowy patent na mróz. Drużyny  wspaniale się przygotowały, a jury wraz z widownią oceniało okrzykami i punktami występy poszczególnych wykonawców. Najsłodsze jak zwykle były zuszki, ale i starsi nie odstawali od reszty. Przestawiono porywające tańce i śpiewy . Niesamowite były także patenty na mróz, od grzałek przez solary, aż do możliwości przesunięcia Polski w kierunku Afryki. Jury podsumowało punkty i rozdało nagrody. Na koniec wszyscy razem, (a było nas 101 osób!) zatańczyli szalony taniec , zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i pożegnali się w kręgu.
Wszyscy bardzo się napracowaliśmy, aby wigilia odbyła się udała w miłej,świątecznej atmosferze i chyba nam się udało, za co wszystkim serdecznie DZIĘKUJĘ. A kto nie był nich żałuje!

Małgorzata Kruczek

KONKURS RECYTATORSKI 

 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


16 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas 0-3 o tematyce świątecznej. Dzień rozpoczęto od wspólnego kolędowania, a następnie p. Małgorzata Kruczek przedstawiła jury, w którego skład wchodziły: p. Regina Styn, p. Joanna Błocka i p. Ewa Imosa. Z każdej klasy występowały po cztery osoby, oceniane w kategoriach klasowych: 0-1 i 2-3. Niektórzy uczestnicy zachwycili publiczność swoimi strojami, upodabniając się np. do św. Mikołaja czy anioła. Po wszystkich występach nastąpiła narada jury, które nie miało łatwo z podjęciem decyzji, ponieważ wszyscy występujący byli bardzo dobrzy i potwierdzili swój talent do recytacji wierszy. W czasie narady obecni wspólnie kolędowali i uczestniczyli w zabawach, którymi kierowała p. Małgorzata Kruczek. Chwilę później p. dyrektor - Regina Styn ogłosiła wyniki. Wśród najmłodszych zwyciężyła Joanna Kapel, II miejsce zajęła Karolina Gajda, III miejsce zdobyła Dominika Woźniczka, a wyróżniona została Zuzanna Tomczyk. W kategorii klas: 2-3 wygrała Oliwia Wywra, II miejsce zdobyła Magdalena Koziara, III miejsce zajęła Maja Dobosz, a wyróżniona została Karolina Synowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięscy zostali obdarowani nagrodami. Rywalizacja była niesamowicie ekscytująca.

Sławomir Łudzik kl. IIb

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 

Dnia 13 grudnia 2011 roku w naszej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. W jury zasiedli: Pani Anna Czoch, zastępca samorządu szkolnego - Kamila Grabowska, skarbnik - Klaudia Łudzik oraz Izabela Pudzisz z klasy IIIa.
Na początku każdy uczestnik wylosował swój numerek oraz utwór do przeczytania. Utrudnieniem było to, że nikt wcześniej nie znał tytułu książki, na którą trafił. Każdy miał dwie minuty na zaprezentowanie danego fragmentu. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Komisja miała duży problem z wybraniem zwycięzcy konkursu. Ostatecznie wygrała Zosia Wilk z klasy V, drugie miejsce zajął Kajetan Kruczek z klasy VI, trzecim jury uhonorowało Aleksandrę Bolek z klasy VA, a czwarta była Julia Muszyńska z klasy VB. Zwycięzcy jako nagrodę mogli wybrać sobie dowolną książkę.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu konkursom uczniowie coraz częściej będą sięgać po interesującą książkę.

Klaudia Łudzik z klasy IIb

Szlachetna Paczka 

 

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy - realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
W tym roku prawie 11900 rodzin z całej Polski otrzymało pomoc. Dwie z nich dostały wsparcie, poczuły ludzką życzliwość, ciepło i serce dzięki Wam, drodzy DARCZYŃCY!
Pomagaliście tak, jak mogliście. Jedni robili zakupy, inni przeglądali własne szafy, strychy i piwnice, jeszcze inni szukali potrzebnych produktów u sąsiadów i znajomych.
Uczniowie z klasy 3a gimnazjum koordynowali przygotowanie paczek świątecznych dla naszych rodzin wybranych na portalu SZLACHETNEJ PACZKI. Tylko oni wiedzą, ile darów przeszło przez ich ręce, gdy odbierali je od Was i Waszych Rodziców oraz Nauczycieli i Pracowników Szkoły, przenosili do swojej sali, a następnie pakowali do tekturowych pudeł, oklejali i opisywali. Potem trzeba je było jeszcze zanieść do samochodów, których użyczyli również ludzie dobrej woli, i paczki pojechały do magazynów, aby 10 grudnia trafić do rodzin. Pani Dorota, która samotnie wychowuje pięcioro dzieci (19letnią Paulinę - spodziewającą się dziecka, 13letnią Kasię, 9letnią Izę, 5letniego Kubusia i 2letniego Bartusia), samotnie borykająca się z chorobami i niedostatkiem, utrzymująca się z pracy dorywczej i zasiłków dzięki Wam dostała przed świętami żywność, środki czystości, pościel oraz odzież i obuwie na zimę, a nawet kuchenkę elektryczną. Pani Agata, samotnie wychowująca 17letniego Mateusza, 10letnią Gabrysię i rocznego Tadzia marzyła o zapasie żywności (bo żyje w ciągłym poczuciu, że jutro może jej zabraknąć) i ubraniach dla dzieci. Dzięki Waszej hojności i dobremu sercu przygotowaliśmy dla niej 9 paczek z najbardziej potrzebnymi produktami, a także wózek dla Tadzia. W przedświątecznym czasie, trudnym dodatkowo ze względu na chorobę najmłodszego synka, gest dobrej woli z Waszej strony jest dla niej niezwykle ważny.
Wszyscy zdaliśmy egzamin z wrażliwości na drugiego człowieka, ale także z odpowiedzialności, obowiązkowości, dyscypliny i solidarnej współpracy. Stać nas nie tylko na spontaniczną pomoc, ale jesteśmy w swoich działaniach skuteczni i konsekwentni. Naprawdę - zarówno indywidualnie jak też jako społeczność - umiemy mądrze pomagać.

OGŁASZAMY:
Akcja SZLACHETNA PACZKA w naszej szkole zakończona, ale wiosna, która rozkwitła w sercu każdego zaangażowanego w dzielenie się dobrem z drugim człowiekiem, niech trwa!


Mikołajkowe kino

Dnia 9 grudnia 2011 r. uczniowie klasy IIb razem z wychowawcą - panem Markiem Czarneckim - udali się na wycieczkę do kina na film pt. ,, Listy do M". Zebraliśmy się przed szkołą, po czym wsiedliśmy do busa. Podczas drogi umilaliśmy sobie czas rozmową.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, zaskoczyła nas duża ilość osób chcących obejrzeć ten film. Seans rozpoczął się niedługo po zajęciu miejsc. Opowiadał on o zabawnych, a niekiedy romantycznych przygodach bohaterów, związanych ze zbliżającymi się świętami. Film jest naszpikowany różnego rodzaju problemami z życia codziennego. Oprócz tych mniej ważnych, występują poważne kryzysy rodzinne. W głównych rolach wystąpili jedni z najlepszych polskich aktorów, m.in. Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska i Agnieszka Dygant. Co prawda, scenarzyści zaczerpnęli pomysł ze znanego amerykańskiego filmu pt. ,,To właśnie miłość", ale trzeba przyznać, że i tak wykonali kawał dobrej roboty. Film, jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach, zakończył się ,,happy endem". Nauczył on nas, by zawsze podążać za głosem swego serca.
Seans bardzo nam się podobał i gorąco polecamy go wszystkim.

Marcin Galos kl. IIb
Wojciech Bień kl. IIb


Mikołajki w Plazie. 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


6 grudnia, w Mikołajki najmłodsze klasy wybrały się do Plazy. Dzieci oglądały film w trójwymiarze pt:"Dzikie z natury". Film ukazuje osierocone orangutany i słonie oraz wyjątkowych ludzi, którym udało się je nie tylko uratować i wychować, ale również przywrócić im życie na wolności. To bardzo wzruszająca opowieść o miłości i przywiązaniu zwierząt do ludzi i ludzi do zwierząt. Po filmie wszystkie dzieci miały dodatkowe atrakcje. Klasy I i II oddawały się szaleństwu w Małpim Gaju, a klasa trzecia brała udział w wielkich zawodach w kręgle. Wszyscy świetnie się bawili . Wielka szkoda, że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku.

Małgorzata Kruczek

Izba harcerska 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dzięki życzliwości Pani Dyrektor R. Styn nasi harcerze i zuchy po wielu latach "tułaczki" mają wreszcie nową izbę harcerską. Znajduje się ona w budynku obok szkoły. Jest cieplutka i bardzo przytulana. Nasi harcerze z ogromnym zaangażowaniem przystąpili w sobotę 26 XI do wielkiego sprzątania. Druhenki myły okna ( zdarzało się, że robiły to po pięć razy, bo każda się chciała wykazać), pucowały ściany i glancowały podłogi. Natomiast druhowie wykonywali prace cięższe : wieszali siatki maskujące, wbijali gwoździe i wkręcali śruby ( gdzie popadnie). Wszyscy bardzo się cieszymy, że wreszcie będziemy mieć własny kąt do pracy i zabawy. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czuwaj!
Małgorzata Kruczek

Andrzejkowe wróżby 

 

Jak co roku w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. 24 listopada biblioteka szkolna zamieniła się w salę przepowiedni. Imprezę przygotowały panie: Lucyna Dzień-Skrzyńska i Anna Czoch. W roli wróżek-czarownic wystąpiły wspaniale przebrane uczennice gimnazjum; klasy III reprezentowały: Paulina Cieślik, Justyna Sadzik, Patrycja Franczak; klasy drugie: Izabela Krokosz, Paulina Kasprzyk i Magdalena Talanda. Na początku w bibliotece pojawiły się klasy I-III szkoły podstawowej. Organizatorki opowiedziały uczniom historię wróżb andrzejkowych i zaprosiły ich do skorzystania z wróżb. Uczniowie starszych klas chętnie przybywali do biblioteki, by dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość. Niestety, czas przerw okazywał się niewystarczający, aby wszyscy chętni mogli skorzystać z usług każdej wróżki - czarownicy. Organizatorki przewidziały kilka rodzajów wróżb.
Wróżby z pięcioma filiżankami, pod którymi były: liść laurowy (sława), pierścionek (zaręczyny), różaniec (zakon), moneta (bogactwo) oraz jedna pusta, oznaczająca brak zmian w życiu. Była również wróżba, dzięki której można było się dowiedzieć, jaka będzie płeć oraz ilość potomstwa. Nie brakło również wróżby przepowiadającej imię przyszłego partnera/partnerki oraz odczytywanie przyszłości z plamy atramentu wylanego na kartkę.
Ten wspaniały dzień na pewno nie będzie zapomniany przez nikogo. Do zobaczenia za rok!

Justyna Sadzik, kl. IIIA

Otrzęsiny 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 25 listopada 2011 roku w naszej szkole odbyły się sportowe otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum. Zadania zostały przygotowane przez drugoklasistów. Sędziowali: pani dyrektor - Regina Styn, pani Małgorzata Kruczek i przewodnicząca samorządu - Patrycja Franczak.
Na początku pierwszaki zaprezentowały nam swoje hymny klasowe. Następnie sprawdziliśmy ich wiedzę o szkole. Na większość pytań młodsi koledzy odpowiedzieli prawidłowo. Postanowiliśmy zbadać ich umiejętności sportowe. Było wiele konkurencji, m.in. skakanie przez skakankę, przelewanie mleka z małego pojemniczka do miseczki łyżeczką, rzucanie jajkiem na odległość, a także odbijanie piłki plażowej nogą.
Wszyscy mogli podziwiać nasze szkolne gwiazdy sportowe: Adriana Kasperczyka, który jest mistrzem w robieniu "kapek" - oraz Michała Galosa, który jest najszybszym uczniem naszej szkoły. Pokazywali nam oni, jak wykonać poszczególne zadania.
Oprócz tego uczniowie musieli wykazać się inteligencją - mieli za zadanie zrobić jak najdłuższą linię ze swoich ubrań, znaleźć wyznaczone słowa w encyklopedii oraz zająć jak najmniejszy obszar przez całą klasę. Po wykonaniu wszystkich zadań "kotki" otrzymały certyfikaty. Pierwszaki poradziły sobie znakomicie. Sędziowie przyznali każdej klasie tyle samo punktów - po 100 i pojedynek zakończył się honorowym remisem.
Potem odbyła się dyskoteka.
Dzięki otrzęsinom mogliśmy bliżej poznać nowych uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce!

Klaudia Łudzik, kl. IIb

Wycieczka do Ojcowa 

 

Dnia 9 listopada uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda tego dnia była bardzo ładna, więc wszyscy z chęcią wyruszyli w drogę.
Na miejscu przywitał nas pan przewodnik, który zaprowadził nas do muzeum. Najpierw obejrzeliśmy krótki film w 3D o powstawaniu Doliny Prądnika. Później rozpoczęliśmy zwiedzanie. Obejrzeliśmy wystawę, na której były eksponaty z zakresu geologii i archeologii oraz zobaczyliśmy dużą makietę Ojcowskiego Parku Narodowego i jego okolic. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na prezentację o bobrach. Dowiedzieliśmy się dużo o ich trybie życia. Potem wyruszyliśmy do Jaskini Łokietka. W czasie drogi podziwialiśmy piękną, otaczającą nas przyrodę. Po dotarciu na miejsce przewodnik powiedział nam, że w jaskini będzie zimno, ponieważ panuje tam stała temperatura przez cały rok ( 7-8 °C). W środku zobaczyliśmy stalaktyty i stalagmity oraz małego nietoperza, który latał nad naszymi głowami. Po zwiedzeniu jaskini wróciliśmy do autobusu i pojechaliśmy do szkoły.
Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Mam nadzieję, że każdy z niej coś zapamięta.

Katarzyna Kwiecień, kl. IIB

Harcerskie Andrzejki 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W sobotę 19 XI harcerze i zuchy zostali zaproszeni na zbiórkę andrzejkową całego szczepu. Zbiórkę zorganizowano w Wegrzcach, w "Kuźni". Wszyscy pojechaliśmy "wesołym autobusem" na miejsce, gdzie przywitała nas dh. Agnieszka. i bibickie zuchy poprzebierane w ciekawe stroje wróżek i strachów. Każda drużyna miała przygotować wróżby, pracę plastyczną na konkurs oraz dostarczyć coś słodkiego. Szaleństwu i obżarstwu nie było końca. Każdy zuszek i harcerz wróżył sobie wiele razy. Wiemy już kto będzie bogatym, znamy imiona przyszłych mężów i żon, a w popularnej wróżbie z butami okazało się, że to but dh. Magdy Różańskiej pierwszy wyszedł za próg i Ona w tym roku wyjdzie za mąż. Obiecała nam, że zaprosi nas wszystkich na wesele :) W konkursie plastycznym I miejsce zajęła praca naszych harcerzy z drużyny "Widmo", a zuszki zajęły IV miejsce. Zmęczeni , pełni wrażeń wróciliśmy do Korzkwi i już myślimy o wigilii, bo to my w tym roku organizujemy szczepową wigilię. Musimy się postarać!

Czuwaj!

Małgorzata Kruczek

W Teatrze Ludowym 

Spektakl Błysk rekina to musical. Został wyreżyserowany w Teatrze Ludowym przez Jerzego Fedorowicza. Trwa 1 godzinę 40 minut bez przerw, ale publiczność oglądająca tę sztukę nie jest ani przez chwilę znudzona. Głośna rockowa muzyka, wiele układów tanecznych oraz wokal i żywiołowa gra aktorów nie pozwala oderwać wzroku od sceny.
Akcja toczy się na dachu wieżowca, gdzie Jake (Paweł Kumięga) próbuje się ukryć przed światem. Chłopak różni się od rówieśników, jest nadwrażliwy i skryty. Jego kryjówkę znajdują dziewczyny: Polly (Patrycja Durska), Natasha (Marta Bizoń) i Carol (Dominika Markuszewska). Każda z nich jest przedstawicielką innych postaw wobec rzeczywistości, ale na swój sposób każda z nich dogaduje się z Jakem i zostają przyjaciółmi. Następnie na scenę wkraczają chłopcy: Russel (Marcin Stec), przystojny i zarozumiały łobuz, ma wpływ na resztę grupy, Shane (Piotr Piecha), najbardziej tajemnicza postać, indywidualista. Bohaterowie integrują się w obliczu baśni i muzyki, opowiadając wspólnie bajkę, która dobrze się kończy.
Jednym z głównych walorów tej sztuki jest dynamizm i młodzi wykonawcy, którzy pokazują nam, że z każdym możemy się zintegrować i porozumieć. Jest to spektakl skierowany do młodzieży i o młodzieży. Baśń, która pozwala, aby każdy widz zaglądnął w głąb siebie. Polecamy tę sztukę do obejrzenia każdej młodej osobie, na pewno nie będzie żałować spędzonego w teatrze czasu.

Justyna Sadzik, Izabela Pudzisz, kl. IIIa

Złota drużyna z Korzkwi 

Dnia 3 listopada 2011 roku w Świątnikach Górnych odbyły się powiatowe zawody w unihokeja.
Brało w nich udział 5 zespołów, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Drużyna dziewczyn z naszej szkoły po zdobyciu pierwszego miejsca w gminie pojechała tam walczyć o miejsce na podium.
O 7.00 rano zawodniczki wraz z panią Jolantą Jurek-Żak wyruszyły do szkoły w Świątnikach. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Bryła, Klaudia Łudzik, Kamila Grabowska, Katarzyna Kwiecień, Anna Radecka, Justyna Sadzik, Dominika Sosnowska, Katarzyna Bubka, Natalia Zasępa oraz Aleksandra Górska. Na miejscu przygotowywały się do gry i czekały na swoją kolej. Każda z drużyn miała rozegrać cztery mecze. Okazało się, że wszystkim bardzo zależało na pierwszym miejscu.
Zawodniczki z naszej drużyny starały się grać jak najlepiej i odniosło to pożądane skutki, ponieważ przeciwniczki zostały pokonane we wszystkich meczach. Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy wręczyli każdej drużynie dyplomy, a zwycięzcom puchary. Następnie zmęczone, ale zadowolone z wygranej dziewczyny wyruszyły w drogę powrotną. W busie aż do przyjazdu do szkoły toczyły się rozmowy o meczach, kontuzjach i strzelonych bramkach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w turnieju wojewódzkim.

Katarzyna Kwiecień, kl. IIB

Święto Niepodległości w naszej szkole 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 10 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W programie artystycznym można było usłyszeć wiersze recytowane przez uczniów oraz pieśni o charakterze patriotycznym w wykonaniu chóru wspartego przez część grona pedagogicznego. Wystąpiły również Patrycja Franczak i Sylwia Cieślik, które zaprezentowały nam swój kunszt, grając na fletach poprzecznych pieśń pt. "Wojenko, wojenko". Przygotowaniem uroczystości zajęli się p. Regina Adamska, p. Lucyna Dzień-Skrzyńska, p. Witold Żiżka i p. Michał Sąsiadek.

Sławomir Łudzik kl. IIb

Wizyta w Turcji 2-8 października 2011r. 

 

W tym roku nadal pracujemy wspólnie z kolegami z Turcji nad projektem "So Far - So Close". Mamy w planie dwie kolejne księgi: bohaterów i świąt polskich. Pracujemy nad nimi w zespołach w ramach projektu Comenius, realizując zarazem z uczniami tzw. projekt gimnazjalny, obowiązkowe zadanie, z którego musi się wywiązać każdy gimnazjalista i którego tytuł znajdzie się na świadectwie. Szczęśliwcy z Comeniusa pieką więc dwie pieczenie na jednym ogniu.
Jeśli chodzi o wzajemne wizyty, tym razem to my odwiedzamy naszych partnerów. Właśnie w ramach jednej z takich wizyt, specjalnie zaplanowanej dla nauczycieli, do Turcji wybrałyśmy się we trzy, tzn. pani dyrektor Regina Styn, pani Lucyna Dzień-Skrzyńska oraz pisząca te słowa.
Program zakładał przyjrzenie się szkole partnerskiej, lekcjom, budynkowi, otoczeniu, poznanie nauczycieli i władz oświatowych rejonu, przestudiowanie systemu edukacji w Turcji oraz przeprowadzenie serii lekcji języka polskiego dla dzieci tureckich. Oczywiście zwiedzanie również było zaplanowane.
Przyjęcie w Turcji przeszło nasze oczekiwania, byłyśmy goszczone w domach rodziców i nauczycieli, widziałyśmy Efez, Pamukkale, Kusadasi, Izmir, starożytną Nysę i Afrodyzję. Kosztowałyśmy wspaniałych, świeżych fig, oliwek i innych owoców oraz zaskakująco lekkich dań kuchni tureckiej. Praca z grupą uczniów biorących udział w projekcie była dla nas również szczególnym doświadczeniem, ich zapał do nauki naszego języka bardzo nas wzruszył, nie możemy się doczekać kontynuacji tych lekcji w maju.
Tak, w maju jedziemy do Turcji z 20-osobową grupą naszych uczniów. Będziemy uczyć się nawzajem swoich języków, uczestniczyć w zajęciach artystycznych, opowiadać sobie wzajemnie o naszych świętach i bohaterach a także zwiedzać te wszystkie niesamowite, piękne miejsca, o których pisałam wyżej, a także kilka innych.

Joanna Błocka

W Dinozatorlandzie W środę, 5 października pojechaliśmy do Dinozatorlandu. Dojechaliśmy do parku dinozaurów na godzinę 11.30. Park ten znajduje się w Zatorze w starym lesie, gdzie niektóre drzewa mają kilkaset lat. Jest tam największy na świecie ruchomy T-REX. Weszliśmy do Pau. Pierwszy dinozaur zaryczał i wszystkie dzieci się go przestraszyły, ale pani powiedziała, że to sztuczne dinozaury i nie ma się czego bać. Jeden dinozaur przypominał krokodyla. Widzieliśmy różne dinozaury, takie jak T-REX mały T-REX w jaju, Dejnonych, Diplodok, Owiraptor, Gastronis, któy jest dużym praptakiem i inne. Niektóre ruszały się, a jeden lał wodą. Potem poszliśmy do muzeum szkieletów, gdzie widzieliśmy szkielety małych i dużych dinozaurów i największy w Polsce 9-cio metrowy szkielet Jangczanozaura. Były tam też kości mamutów i skamieliny. Pani zabrała nas do kina 3D. Oglądaliśmy film o kowbojach, powietrze strzelało nam w nogi i wszyscy piszczeliśmy. Wyszliśmy z kina i poszliśmy się bawić. Bartek wrzucił 2 złote do jednej karocy i wszystkie dzieci wskoczyły na nią. Bardzo im się to podobało. Pani śmiała się na cały głos i mówiła do pani Mosurek : "Niech pani zobaczy, jak te dzieci się fajnie bawią". Potem poszliśmy wykuwać szkielety z gipsu, każdy był zadowolony ze swego szkieletu. Pani zebrała od dzieci po 5 zł i zapłaciła za plac zabaw, na który poszliśmy się bawić. Wszyscy chcieli wejść na wielkiego dinozaura, żeby zjechać z jego wielkiego ogona.
Zrobiło się późno i musieliśmy już wracać. W Diozatorlandzie bardzo mi się podobało. Bardzo lubię dinozaury.

Maja Dobosz, kl. II

Wycieczka do Ojcowa klasy II

Dnia 26 września 2011 uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Korzkwi uczestniczyli w wycieczce do Jaskini Ciemnej w Ojcowie. Wycieczka połączona była z warsztatami w plenerze "Twórczo odkrywam świat". Po przyjeździe Ojców przywitał nas pełnym słońcem oraz kolorami zaczynającej się jesieni.
Barwy przyrody stały się elementem naszej zabawy. W efekcie powstały piękne prace z liści i kwiatów o różnych barwach, które układaliśmy na kartkach, tak jak podpowiadała nam nasza wyobraźnia. Skutkiem tej zabawy były również lekko przemoczone buty niektórych uczestników, ale nie przeszkadzało nam to iść dalej do naszego celu, jakim była Jaskinia Ciemna. Pogodna w tym dniu nie oszczędzała nam słońca, więc dziarsko ruszyliśmy przed siebie.

Kliknij aby zapoznać się z pełną relacja z wycieczki

Wyprawa do Jaskini Łokietka w Ojcowie. 

      KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W pewien wrześniowy poniedziałek uczniowie klasy II SP wybrali się na wycieczkę historyczno- krajoznawczą do znajdującej się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego jaskini zwanej Grotą Łokietka. Podroż nasza rozpoczęła się od wyjazdu busem spod szkoły. Po 30 minutach jazdy dotarliśmy na miejsce. Pierwszą atrakcją, jaką widzieliśmy, były ruiny zamku kazimierzowskiego nazwanego tak od imienia króla, który go zbudował. Przeszliśmy przez duży most na rzece Prądnik i wyruszyliśmy w kierunku Groty Łokietka. Po drodze Pani Przewodnik opowiadała nam o różnorodnej roślinności oraz o ogromnej liczbie zwierząt, jakie zamieszkują Ojcowski Park Narodowy. Grota Łokietka znajduje się na szczycie Góry Chełmowej, toteż musieliśmy na nią wyjść, co okazało się dla nas nie lada wyczynem, Gdy wreszcie dotarliśmy na miejsce, wszyscy byli bardzo zmęczeni. Do jaskini weszliśmy całą grupą. Pani przewodnik opowiadała nam legendę o Władysławie Łokietku. W Jaskini Łokietka oglądaliśmy ogromne sale i dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta ją zamieszkiwały. Po wyjściu z jaskini udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Wycieczka ta była wspaniała i pozwoliła nam poznać, jak niesamowity jest region, w którym mieszkamy.

Kuba Sobociński kl. II

"Dzień Patrona" w naszej szkole 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 14 października 2011 roku w naszej szkole odbył się "Dzień Patrona" połączony ze ślubowaniem klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: pani Cecylia Kukuczka, wójt gminy Zielonki - Bogusław Król oraz radni - Helena Wiśniewska i Adam Duliński.
Rano uczniowie gimnazjum zgromadzili się w jednej z sal lekcyjnych, aby pogłębić wiedzę o naszym patronie. Pani Cecylia Kukuczka opowiadała o całej karierze swojego męża. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy o wszystkich dokonaniach naszego patrona. Następnie został wyświetlony film, który nakręcił syn Jerzego Kukuczki. Wypowiadali się tam przyjaciele oraz towarzysze Pana Jerzego. Po seansie mogliśmy zadawać pytania, na które Pani Cecylia chętnie udzielała odpowiedzi.
Drugą częścią uroczystości było ślubowanie pierwszaków. W sali gimnastycznej Pani Dyrektor powitała nas i przybyłych gości. Uczniowie klasy pierwszej podstawówki rozpoczęli swoją część artystyczną. Każdy z nich mógł zabłysnąć talentem recytatorskim. Mogliśmy również posłuchać kilku piosenek o szkole. Wszyscy byli zachwyceni wspaniałym przygotowaniem naszych małych kolegów do tej uroczystości. Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej i gimnazjum mieli zaszczyt być pasowanymi na ucznia przez Panią Cecylię Kukuczkę.
Pod koniec uroczystości wystąpił chór szkolny, który zaprezentował nam piosenki o górach. Uczniowie podstawówki zostali jeszcze na prezentacji o patronie, tak jak wcześniej gimnazjaliści.
Dzięki temu dniu poszerzyliśmy wiedzę o Jerzym Kukuczce, a nowi uczniowie mieli zaszczyt poznać panią Cecylię. Była to bardzo ważna uroczystość zarówno dla nas - jak i dla nauczycieli.

Magdalena Talanda, Klaudia Łudzik, kl. IIb

Jesienny Festiwal Owoców i Warzyw 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W sobotę 8 października w naszej szkole odbył się Jesienny Festiwal Owoców i Warzyw, zorganizowany w ramach programu UE ''Owoce w szkole''. Wychowawczynie świetlicy wraz z paniami z nauczania początkowego zaprosiły uczniów z oddziału przedszkolnego i klas I - III szkoły podstawowej do wspólnej pracy i zabawy. Impreza rozpoczęła się prezentacją multimedialną połączoną z pogadanką dotyczącą właściwości zdrowotnych i odżywczych owoców i warzyw, którą przygotowała i przeprowadziła pani Anna Czoch. Uczniowie pilnie słuchali przedstawianych im informacji, wykazując się przy tym dużą wiedzą w tej kwestii. Mamy nadzieję, że zaowocuje to ciągłym przestrzeganiem przez nich zasad zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania. Następnie dzieci wraz z wychowawczyniami udały się do swoich klas na słodki poczęstunek, którego tematem przewodnim były pyszne ciasta (np. szarlotki) oraz inne smakołyki przygotowane na bazie jesiennych owoców lub warzyw. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie w uświetnienie tej uroczystości. Głównym punktem programu była jednak wystawa prac przygotowanych przez dzieci oraz rozdanie dyplomów i nagród za najciekawsze kukiełki wykonane z jesiennych warzyw bądź owoców. Przyniesione przez uczniów ''dziwaczki'' zachwyciły wszystkich, dlatego nie dziwi fakt, że jury miało ogromny problem z wyborem tych najlepszych. Podstawowym kryterium oceny była różnorodność zastosowanych w kukiełce jesiennych warzyw lub owoców, pomysłowość oraz estetyka wykonania pracy. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych. W kategorii ''0'' - I pierwsze miejsce zajął Andrzej Macała-Wrześniowski z zerówki. Drugie miejsce eks ekwo przypadło dwóm dziewczynkom także z oddziału przedszkolnego - Sandrze Dudek i Amelce Włodarz, a trzecie Joannie Kapel z klasy I. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Kwaśny i Zuzanna Tomczyk (uczennice klasy I). Natomiast w kategorii klas II - III niekwestionowanym faworytem był smok wykonany przez Jakuba Sobocińskiego z klasy II. Drugie miejsce otrzymał Wojciech Krzywda (kl. II), a trzecie Julia Biesiada (kl. III). Wyróżniono także prace: Karola Juszczynki i Nikoli Roś z klasy III. Kolejnym z punktów programu była praca zespołowa uczniów poszczególnych klas nad wykonaniem plakatu do hasła ''Owoce w szkole''. Efekty ''burzy mózgów'' były bardzo twórcze, a wspaniałe plakaty zdobią nadal wnętrza klas. Dodatkowym elementem Festiwalu była prezentacja plansz o zdrowym trybie życia i właściwym odżywianiu wykonanych przez uczniów starszych klas pod kierunkiem pani Janiny Zając. Niezmiernie cieszy nas integracja i fakt współpracy starszych uczniów z najmłodszymi dziećmi z naszej szkoły. Na zakończenie imprezy wszyscy zgromadzeni udali się na salę gimnastyczną, aby uczestniczyć we wspólnych pląsach i zabawach oraz wykonaniu pamiątkowych zdjęć, po czym zadowolone dzieci rozeszły się do swoich domów. Mimo iż była to sobota, a więc dzień wolny od szkoły, wśród dzieci słychać było opinie, że bardzo chętnie przyszłyby jeszcze raz na taki festiwal, nawet gdyby ponownie miał on się odbywać w sobotę.

W kinie 

W sobotę, 8 października uczniowie Gimnazjum w Korzkwi pojechali do kina na film Jerzego Hoffmana , pt."Bitwa Warszawska 1920". Wszyscy spotkaliśmy się obok szkoły o godz. 7:45 i wyruszyliśmy do Plazy, by obejrzeć film z niesamowitymi efektami specjalnymi, pierwszy w Polsce nakręcony w technologii 3D.
"Bitwa Warszawska" pokazuje nam, jak wyglądało to legendarne starcie oraz opowiada o losach żołnierzy, którzy brali w nim udział. Główni bohaterowie to para narzeczonych: Jan Krynicki (Borys Szyc) i Aleksandra Raniewska (Natasza Urbańska), których miłość przetrwała nie tylko wojnę, ale i inne przeciwności losu. Obok postaci fikcyjnych na ekranie pojawiły się również postacie historyczne, jak np. marszałek Józef Piłsudski - grany przez Daniela Olbrychskiego oraz Włodzimierz Lenin, w którego wcielił się Viktor Balabanov.
Reżyserowi udało się odtworzenie atmosfery lat dwudziestych XX w. i ukazał ogromny patriotyzm narodu polskiego w tamtych czasach. Film polecam osobom o mocnych nerwach, ponieważ jest tam wiele krwawych scen.

Klaudia Nowacka, kl. IIb
fot. Klaudia Łudzik, kl. IIb

Nowy Samorząd Uczniowski w naszej szkole 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kilka dni wcześniej kandydaci porozwieszali swoje plakaty na korytarzach, zachęcając, by to właśnie na nich zagłosowano. Wybory odbyły się na drugiej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie gimnazjum i cała podstawówka od klasy III. Dla wszystkich kandydatów był to niezwykły dzień, który na pewno zapamiętają na długo. Oto uczniowie startujący w wyborach samorządowych:

z klasy IV - Izabela Czyż, Kinga Kobylarczyk i Krzysztof Kuciel,
z klasy V A - Zuzanna Błocka i Zofia Wilk,
z klasy V B - Kamila Goraj i Kamila Czyż,
z klasy VI - Karolina Świstak,
z klasy I A gimnazjum - Joanna Regulska, Radosław Kochanowski i Jakub Czyż,
z klasy I B gimnazjum - Michał Calik i Norbert Mitka,
z klasy II A gimnazjum - Kamila Grabowska i Adrian Maślej,
z klasy II B gimnazjum - Klaudia Bryła i Klaudia Łudzik,
z klasy III A gimnazjum - Sylwia Cieślik i Natalia Zasępa,
z klasy III B gimnazjum - Patrycja Franczak.

Wszyscy kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, a potem uczniowie udali się do urn.
Na kolejnej lekcji przez radiowęzeł zostały podane wyniki głosowania. Przewodniczącym podstawówki jest Karolina Świstak, zastępca przewodniczącego to Krzysztof Kuciel, a skarbnikiem została Kamila Goraj. Opiekunem samorządu szkoły podstawowej wybrano panią Agnieszkę Kapel.
W gimnazjum przewodniczącym jest Patrycja Franczak, zastępcą - Kamila Grabowska, a skarbnikiem - Klaudia Łudzik. Opiekunem samorządu gimnazjum została pani Joanna Błocka.
Wszyscy dziękujemy kandydatom za wielkie poświęcenie związane z przygotowaniem się do wyborów, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Klaudia Nowacka, klasa II B

Wycieczka do Ojcowa W dniu 29 września 2011 roku, od godziny 9.00 do godziny 15.30, odbyła się wycieczka do Ojcowa, w której uczestniczyły klasy IB i IA wraz z wychowawczyniami.
O godzinie 9.00 przed szkołą czekał na nas autokar. Droga nie trwała zbyt długo, gdyż Ojców leży niedaleko Korzkwi. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, czekała na nas pani przewodnik. Prosiła nas, abyśmy podzielili się na trzy grupy: Wędrowców, Alchemików i Łuczników. Potem poszliśmy do zamku, gdzie pani przewodnik dała nam paszporty do wypełnienia, powiedziała kilka słów o zamku, a także oglądaliśmy wystawę poświęconą miejscowości Ojców. Kolejnym etapem wycieczki był postój w centrum Ojcowa. Tam odpoczęliśmy 15 minut, kupiliśmy pamiątki i pieszo poszliśmy dalej. Po krótkiej wędrówce jednym ze szlaków wyszliśmy na skałę. Tam z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę okolicy. Potem poszliśmy w dół doliny w kierunku skał zwanych " Bramą Krakowską". Pani przewodnik opowiedziała o legendzie związanej z tymi skałami.
Zmęczeni udaliśmy się na polanę, gdzie mieliśmy odpocząć i spożyć posiłek. Jednak zanim mogliśmy coś zjeść, Wędrowcy musieli wybudować szałas, Alchemicy rozpalić ognisko, a Łucznicy "coś" upolować. Po długiej pracy udało się wykonać wszystkie zadania, a nagrodą dla Łuczników były kiełbaski. W końcu zasiedliśmy do ogniska, upiekliśmy kiełbaski i z apetytem zjedliśmy je, bo wszyscy byli już bardzo głodni.
Po tym odpoczynku udaliśmy się do Jaskini Ciemnej. Musieliśmy przebyć długą i męczącą drogę wzdłuż lasu, ale w końcu dotarliśmy na miejsce. Pani przewodnik opowiedziała nam dużo ciekawych rzeczy na temat tej jaskini i jej dawnych mieszkańców. Weszliśmy do środka, było tam ciemno, gdyż nie ma oświetlenia. Jak mówiła pani przewodnik, elektryczne oświetlenie szkodzi jaskini. Gdy znaleźliśmy się wewnątrz, wszyscy byli bardzo podekscytowani. Mimo iż w jaskini nie było zbyt wiele widać, to z zainteresowaniem słuchaliśmy opowiadań o niej. To był już ostatni punkt naszej wycieczki. Po wyjściu z jaskini udaliśmy się do autokaru.
W Ojcowie byłem już wcześniej, ale w trakcie wycieczki zobaczyłem wiele ciekawych, nowych miejsc. Jednym słowem, wycieczka była niezwykle udana.

Kamil Ibek, kl. IB
fot. Karol Gajewski, kl. IB

Noc Naukowców 2011 

23 września 2011 roku w Krakowie odbyła się piąta już Noc Naukowców. Przedsięwzięcie organizowała większość uczelni, muzea i inne miejsca związane z kulturą.
Korzkiewskie koło społeczno-ekonomiczne pod wodzą p. Lucyny Dzień-Skrzyńskiej również wzięło udział w tym bardzo ważnym dla miasta wydarzeniu.
W tym dniu umówiliśmy się na zbiórkę na Nowym Kleparzu, skąd autobusem pojechaliśmy do Instytutu Nauk o Środowisku (Uniwersytet Jagielloński). Po dotarciu na miejsce od razu ruszyliśmy na poszukiwanie nowych wiadomości i ciekawostek, które urozmaiciłyby świat naszej wiedzy. Naszą uwagę zwróciło stanowisko dotyczące pszczół. Pewna pani opowiadała tam o życiu tych pracowitych owadów oraz pozyskiwaniu miodu, a następnie przystąpiliśmy do degustacji tego produktu. Później udaliśmy się do miejsca, gdzie mogliśmy oglądać pod mikroskopem pleśń na wielu produktach spożywczych. Na tym zakończyła się nasza obecność w Instytucie Nauk o Środowisku.
Następnie już z p. Wioletą Kopek, która do nas dołączyła, wyruszyliśmy na krótką przechadzkę, której celem było dotarcie do Wydziału Matematyki i Informatyki. Gdy przybyliśmy, cała grupa była gotowa na nowe wrażenia. Po wejściu do budynku rozdzieliliśmy się. Część osób poszła na warsztaty orgiami, a część na wykład dra Jerzego Szczepańskiego, pt. "Matematyka w literaturze, filmie i reklamie". Powoli zbliżał się koniec naszej dzisiejszej wycieczki, zanim jednak ruszyliśmy w drogę powrotną, wzięliśmy udział w konkursach dotyczących ekonomii i matematyki.
Byliśmy zachwyceni atmosferą panującą w miejscach, które odwiedziliśmy i planujemy powtórzenie tego wyjazdu za rok.

Sławomir Łudzik kl. IIb

Spotkanie najmłodszych klas z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Zaciąg zuchowy 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


21 września do naszej szkoły zawitali harcerze z "Zielonego Szczepu". Jak zwykle na początku roku, postanowili, że zaproszą naszych najmłodszych uczniów do pracy w Gromadzie Zuchowej "Zamkowe Orły". W tym roku gromadę zuchową prowadzić będzie dh. Katarzyna Michalewska. Druhowie odwiedzili klasy od 0-III. Wraz z dziećmi bawili się i pląsali, opowiadali o zwyczajach zuchowych i o obozach harcerskich. Na koniec każde dziecko dostało słodkie zaproszenie na najbliższą zbiórkę. Zapowiada się bardzo ciekawy rok, bo dh. Kasia obiecała, że zuchy będą poznawać historię Polski, techniki harcerskie, śpiewać piosenki i pląsać, a także wyjeżdżać na wycieczki.
Wraz z dh. Kasią bawił się z dziećmi i dh. Kamil i dh. Madga Różańska, która poprowadzi w tym roku drużynę młodszoharcerską "Widmo" .

Zapraszamy wszystkich chętnych na zbiórki zuchowe, które odbywać się będą w szkole, w soboty o 10. 30.

Starszych ( klasy IV-VI ) zapraszamy w soboty po zbiórce zuchów w Bazie ZHP.

Małgorzata Kruczek

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego Po wakacjach wypoczęci uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny Mszą świętą w kościele w Korzkwi, która rozpoczęła się o godzinie 9.00. Potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor - Regina Styn, która serdecznie powitała nauczycieli, uczniów i rodziców. Złożyła wszystkim życzenia owocnej pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym, a także przedstawiła nowych nauczycieli. Po wystąpieniu Pani Dyrektor pan Duliński przekazał na jej ręce klucze do placu zabaw i boiska.
Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Mimo że dla wielu uczniów wakacje upłynęły bardzo szybko, większość z nich cieszy się z powrotu do szkoły.

Katarzyna Kwiecień, kl. IIB