Archiwum 2013/2014Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


PODSUMOWANIE PRACY WOLONTARIUSZY 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


25 VI nastąpiło uroczyste podsumowanie pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. W sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie gimnazjum i VI klasa. Opiekunki koła bardzo serdecznie podziękowały wszystkim wolontariuszom za pracę, oddanie i poświęcenie swojego wolnego czasu dla innych. Ci najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali dyplomy i książki. To był bardzo owocny rok, ponieważ uczniowie brali udział w wielu akcjach charytatywnych, pomagali przy balach, Zjeździe Absolwentów, nawiązali kontakt z kołem wolontariatu ze Skawiny. To bardzo budujące, że w dzisiejszych trudnych czasach młodzi ludzie potrafią myśleć o innych, są otwarci i wrażliwi.
Dziękujemy Wam bardzo i liczymy na Was w przyszłym roku.

Opiekunki

Jesteśmy najlepsi 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W niedzielę, 1 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Jurek-Żak i pana Dawida Kmaka, uczestniczyli w biegu sztafetowym zorganizowanym przez szkołę w Zielonkach. O godzinie 12.30 wyruszyliśmy na miejsce, aby uczestnicy z klasy IV mogli wystartować już o 12.45. Każda sztafeta składająca się z 3 osób, miała przebyć dystans 900 m, z czego wynika, że jeden uczeń przebiegał 300 metrów dookoła szkoły. Konkurencje odbywały się klasami - od IV do III gimnazjum i z każdej wystawiono po 3 chłopców i po 3 dziewczęta. Po zaciętej walce naszych nóg i kondycji ostatecznie wyniki wyglądały następująco:

W kategorii klas IV:
Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy drugie.
W kategorii klas V:
Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca.
W kategorii klas VI:
Dziewczęta dobiegły jako drugie, a chłopcy jako trzecia sztafeta.

W kategorii klas I gimnazjum:
Dziewczęta i chłopcy zdobyli pierwsze miejsce.
W kategorii klas II gimnazjum:
Dziewczęta uplasowały się na pierwszym miejscu, a chłopcy na drugim.
A w kategorii klas III gimnazjum:
Drużyna dziewcząt, jak i chłopców, dobiegła jako pierwsza.
Ten dzień wyraźnie był "Naszym Dniem"! Dzięki tak dobrym wynikom i wysokiej liczbie zebranych punktów zdobyliśmy dwa puchary, jeden dla szkoły podstawowej, drugi dla gimnazjum.
Po małym poczęstunku, we wspaniałych humorach i z medalami na szyjach, wróciliśmy do naszej szkoły.

Aleksandra Górska, kl. IIIB

Więcej sportowych informacji na stronie

https://www.facebook.com/pages/UKS-Korzkiew/622061794529256 "

I Zjazd Absolwentów, Korzkiew 2014 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


31 maja 2014 roku szkoła w Korzkwi otworzyła swoje podwoje dla wszystkich byłych uczniów, nauczycieli i pracowników.
Na zaproszenie szkolnej społeczności 2014 odpowiedzieli przede wszystkim absolwenci - seniorzy. Stanowili oni zdecydowaną większość przybyłych na uroczystość gości. Nastąpiło magiczne spotkanie współczesnej młodzieży ze Szkolnego Koła Wolontariatu POMAGAMY oraz tych, którzy swoje szkolne lata przeżywali ponad 70 lat temu. Uroczystość zdominowały wspomnienia wywołane prezentacją zgromadzonych specjalnie na tę okazję zdjęć. Zebrani na sali goście chętnie opowiadali o utrwalonych na slajdach ludziach i sytuacjach. Prowadzenie spotkania przejęli seniorzy. Panie: Stani-sława Łudzik, Janina Dulińska i Stanisława Bosak zabierały głos zgodnie z polską zasadą szacunku "dla wieku i urzędu". Wspominały swoich kolegów i nauczycieli, metody nauczania i warunki, w jakich to nauczanie się odbywało. Fotograficzna pamięć Pań, recytujących strofy polskiej poezji, wzbudzała podziw i zazdrość zebranych, a nienaganna dykcja i piękna polszczyzna, jaką się posługiwały, zachwycała. Niezapomniane wrażenie sprawił na słuchaczach przebijający w ich wystąpieniach szacu-nek dla nauczyciela i jego pracy, dla wartości wiedzy i wykształcenia, dla książek jako skarbnicy mądrości. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież mogła osobiście oprowadzić gości po szkole i po-rozmawiać o czasach, które nieuchronnie odchodzą wraz z ludźmi. Zjazd w Korzkwi pozwolił "zachować od zapomnienia" drobny ułamek naszej historii.
Uroczystość została zorganizowana dzięki sprawnej współpracy wielu instytucji, osób pry-watnych, nauczycieli, rodziców i uczniów. Dzięki nim gości witała pięknie udekorowana sala gimnastyczna, wielkie zdjęcia szkoły, kościoła i zamku, pięknie wyeksponowane zdjęcia klasowe i wspomnienia absolwentów, jubileuszowe wydanie Żaka Korzkiewskiego, wystawa historycznych kronik szkolnych. Na gości czekał też poczęstunek przygotowany przez zaprzyjaźnione panie z Przybysławic, Januszowic, Brzozówki i Grębynic, a do tańca zapraszał zespół SEKRET.
Wszystkim, dzięki którym mogliśmy się spotkać, ze wzruszeniem posłuchać wspomnień, po-rozmawiać i pobawić się, bardzo serdecznie dziękujemy!

Anna Kamińska

Zdobywamy Warszawę 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ
PIXAR IN CONCERT 30 maja klasa II i III udały się na koncert zorganizowany przed Dniem Dziecka w nowo otwartej Arena Kraków. W koncercie uczestniczyło 9 tysięcy dzieci. Arena zrobiła na nas ogromne wrażenie. Tematem spotkania były kultowe filmy dla dzieci ilustrowane muzyką na żywo. W czasie koncertu grała dla wszystkich Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją amerykańskiego dyrygenta Erika Ochsnera. Dzieci wysłuchały muzyki do filmu min;"Merida Waleczna", "Odlot", "Toy Story", "Gdzie jest Nemo", "Auta". Na olbrzymim ekranie wyświetlane były fragmenty filmów. Wszystkie dzieci doszły jednomyślnie do wniosku, że film bez muzyki byłby nieciekawy.

M. Kruczek

Rajd Kukuczki 

 

28 maja 2014 bladym świtem, zaspani, wyruszyliśmy na Rajd Kukuczki. Pan kierowca, wspierany przez Kamila i jego GPS, zawiózł nas malowniczą trasą na Przełęcz Kubalonka, skąd rozpoczęliśmy marsz. Pogoda - wbrew prognozom - nam dopisywała. Jedni szli bez ociągania, innym brakowało sił, ale wszyscy mieliśmy dobry humor. Przystankiem w naszej podróży była Izba Pamięci Jerzego Kukuczki, gdzie przyjęła nas pani Cecylia Kukuczka. Opowiadała nam o wyprawach patrona szkoły, do której uczęszczamy, pokazywała pamiątki po nim, odpowiadała na nasze pytania. Na zakończenie Rajdu czekały nas konkursy, w których wypadliśmy całkiem nieźle - Marta Gajewska i Julia Czyż otrzymały wyróżnienie za prace plastyczne związane z Jerzym Kukuczką (pani Cecylii najbardziej ze wszystkich podobał się portret Kukuczki wykonany właśnie przez Martę), natomiast w strzelaniu z łuku Dominik Grudnik zajął pierwsze miejsce, a Oskar Zasępa - drugie. Mieliśmy również chwilę czasu, żeby pograć w piłkę, zjeść przygotowany przez organizatorów bigos, kupić lody i pamiątki. W drodze powrotnej zobaczyliśmy również skocznię narciarską w Wiśle Malince, gdzie swoje pierwsze kroki - a raczej skoki - stawiał Adam Małysz. Zmęczeni, choć bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy wieczorem do Korzkwi. Wycieczka ta stanowiła miły akcent na zakończenie naszej wspólnej edukacji w szkole podstawowej.

Wycieczka do Domu Jana Matejki. 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Klasa II i III w piątek 23 maja pojechały na wycieczkę do Domu Jana Matejki. Zwiedzanie rozpoczęło się od Akademii Sztuk Pięknych gdzie J. Matejko uczył się rysować i malować, a także sam był nauczycielem i wychował wiele pokoleń wspaniałych malarzy. W samym muzeum dla dzieci były przygotowane warsztaty poświęcone malarzowi. Uczniowie m bardzo uważnie zwiedzali muzeum, podziwiali obrazy i przedmioty, którymi otaczał się mistrz. Niesamowite wrażenie zrobiła na dzieciach pracownia malarza oraz pokój pod gwiazdami. Podczas spaceru po rynku trafiliśmy również na stoiska krakowskich uczeni, które wystawiały je w ramach Festiwalu Nauki. To również było ciekawe doświadczenie.

M. Kruczek

Prawybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Dnia 20.05.2014r. w naszym gimnazjum odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego 2014, które miały na celu zbadanie opinii publicznej o danych partiach politycznych. Całe przedsięwzięcie, w ramach koła społeczno-ekonomicznego, zorganizowali uczniowie klasy IIIa gimnazjum - Łukasz Kolarski i Adrian Derdaś. Na początku przedstawili oni programy wyborcze partii ,aby ułatwić innym podjęcie decyzji. Później uczniowie gimnazjum mogli oddać swój głos na specjalnie przygotowanych do tego kartkach wyborczych. Nie wszyscy musieli głosować ,ale frekwencja była bardzo wysoka , co świadczy o tym ,że gimnazjaliści nie pozostają obojętni na sprawy społeczne. Wyniki przedstawiają się następująco : 42% PiS , 13% PSL I Nowa Prawica, 9,3% Platforma Obywatelska , 6,5% SLD i Europa+Twój Ruch , 4,6% Ruch Narodowy, 2,8% Solidarna Polska , 1,9% Polska Razem Jarosława Gowina. Sprawy przyszłości polskiej polityki zależą od młodych ludzi , dlatego powinni wiedzieć o niej jak najwięcej.

Joanna Regulska i Ewelina Kasperczyk kl. IIIa

Gminny Konkurs Ortograficzny Mały Ortografek Dnia 29 maja 2014 roku już po raz 13 w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 27 przedstawicieli z pięciu placówek Bibic, Zielonek , Woli Zachariaszowskiej, Owczar i Korzkwi. Zostali oni wytypowani drogą szkolnych eliminacji Zebranych gości powitała wice dyrektor szkoły pani R. Adamska. Wszyskim uczestnikom dodała otuchy, życząc powodzenia w trudnej sztuce ortografii. Następnie poproszono gości o wylosowanie tekstów dyktand dostosowanych do odpowiednich grup wiekowych. Kolejno każda grupa udała się wraz z nauczycielem do wyznaczonej klasy. Uczniowie bardzo dokładnie i rzetelnie zgłębili ortograficzną wiedzę , świadczyły o tym kolejne dogrywki w każdej kategorii.. Po długich zmaganiach wygrali jak zawsze najlepsi. A oto wyniki : Mistrzem Ortografii w klasie I została Zofia Dec z Zielonek , II miejsce zajął Tomasz Dudziak z Korzkwi ,III - Tymoteusz Kufta z tej samej z szkoły. W kategorii klas drugich zwycięzcą został Jakub Gawron z Zielonek II i III miejsce należały do Bibic Zdobyli je Franciszek Jurkowski i Dominika Tokarz. W klasie III zdobywczynią I miejsca została Aleksandra Cichoń z Bibic , II miejsce zajął Krzysztof Rychlak, III - Zofia Jedlińska oboje uczniowie szkoły w Zielonkach. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książeczki na pamiątkę. Natomiast zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi albumami. Nie zapomniano również o nauczycielach , którym wręczono podziękowania za sumienne przygotowanie uczniów do konkursu. Dzięki ich rzetelnej pracy poziom konkursów jest coraz wyższy. Spotkanie zakończono sesją zdjęciową dla zwycięzców .. Już dzisiaj zapraszamy do kolejnego konkursu, następny już za rok.

Spotkanie z Wójtem Gminy Zielonki 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Klasa III udała się 20 maja do Urzędu Gminy w Zielonkach na spotkanie z wójtem panem Bogusławem Królem. Dzieci zostały przyjęte w gabinecie gdzie wójt opowiedział o najważniejszych zadaniach, które pełni. Następnie dzieci zasypały wójta pytaniami, na które musiał odpowiedzieć. Pytały min; o bezpieczeństwo w gminie, o ekologię, o nową szkołę, o zainteresowania wójta, jakim był uczniem i o to czy lubi swoją pracę. Spotkanie było bardzo owocne i dla dzieci i dla wójta.
A może z tej klasy ktoś zechce w przyszłości rządzić gminą?

M. Kruczek

W Teatrze Bagatela 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


13 maja zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie "Bądźcie z nami" do teatru Bagatela na uroczysty koncert. Tym razem wybrały się na ten niezwykły spektakl klasy III i IV. Jak zwykle przedstawienia przygotowane przez dzieci niepełnosprawne były fantastyczne i pozostawiły moc niesamowitych wrażeń. Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, pomysłów i wrażliwości dzieci, młodzieży i nauczycieli.

M. Kruczek

Wycieczka do obserwatorium w Chorzowie 

W dniu 9 maja 2014 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do obserwatorium w Chorzowie. Wyjechaliśmy spod szkoły o 8.30. Po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Podczas podróży zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Gdy wysiedliśmy z autokaru, zobaczyliśmy okazały budynek planetarium, który przypominał kształtem "spodek". Po wejściu do środka obiektu zaczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem, który wprowadził nas w tematykę naszej wycieczki. Wykład rozpoczęliśmy od warsztatów sejsmologicznych i meteorologicznych. Przypomnieliśmy sobie budowę wnętrza naszej planety, a następnie przewodnik opowiedział nam o rodzajach i skutkach, jakie powodują ruchy tektoniczne. Później zobaczyliśmy stare i nowe sejsmografy służące do wykrywania wstrząsów skorupy ziemskiej, które nas bardzo zaciekawiły. Na koniec wykładu mogliśmy zobaczyć na ekranie monitora aktualne pomiary ruchów tektonicznych. Następnie wyszliśmy przed planetarium, gdzie czekała na nas przewodniczka, która poprowadziła warsztaty meteorologiczne. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy pani, która ciekawie opowiadała o swojej codziennej pracy. Pokazywała nam przyrządy do pomiaru wiatru, temperatury i ciśnienia. Na koniec wycieczki udaliśmy się do sali projekcyjnej. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy na środku sali zobaczyliśmy wielką maszynę przypominającą robota. Gdy zgasły światła, na kopule budynku ujrzeliśmy rozgwieżdżone niebo, na którym mogliśmy rozpoznać różnorodne gwiazdozbiory i układy gwiazd. Seans pokazywał również zagrożenia, jakie niesie ze sobą kosmos. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy naszą wirtualną podróż po niebie. Byliśmy tak zachwyceni, że chcieliśmy oglądać projekcję jeszcze raz. Z seansu wyszliśmy zadowoleni i mądrzejsi o nowe doświadczenia. W dobrych humorach udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu. Bardzo podobała nam się wycieczka do obserwatorium. Chętnie wybralibyśmy się tam jeszcze raz.

Aleksandra i Zuzanna Bugajskie kl. 1a

Spotkanie z poetą Karolem Kozłowskim 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W maju czytamy książki, wiersze, bo to miesiąc czytelnictwa. Do naszej szkoły przyjechał zaprzyjaźniony z nami poeta dziecięcy pan Karol Kozłowski. Opowiedział o swoich wierszach, o tym jak one powstają. Przeczytał kilka, odpowiedział na wiele pytań, które z wielką ochotą zadawały dzieci. Na koniec każdy mógł nabyć książeczkę z dedykacją autora.

M. Kruczek

Bajkowe spotkanie w Przybysławicach 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


8 maja najmłodsze dzieci zostały zaproszone do biblioteki w Przybysławicach w ramach "Tygodnia bibliotek" na bajkowe spotkanie. Wszystkie dzieci kolorowym korowodem dotarły do biblioteki. Na miejscu przywitały uczniów panie bibliotekarki oraz sołtys wsi Przybysławice pan A. Tabor, który przeczytał dzieciom fragment "Pana Tadeusza", potem była już zabawa, pląsy,taniec i słodki poczęstunek. Następnie każda klasa zwiedziła bibliotekę.

M, Kruczek

"Wiwat Maj, Trzeci Maj, ..." 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ustawa Rządowa z 1791 roku była drugą na świecie, po USA, a pierwszą w Europie spisaną konstytucją.
Na trzeciej lekcji w sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie i nauczy-ciele. Uroczystość rozpoczęła sie od koncertu Orkiestry Parafialnej z Korzkwi, następnie uczniowie klas pierwszych oraz trzecich gimnazjum przybliżyli nam szczegółową historię tego ważnego wydarzenia, a chór śpiewał piękne patriotyczne pieśni.
Pierwszoklasistki czytały wiersze, a trzecioklasiści przedstawili nam fragment komedii Juliana Ursyna Niemcewicza, pt. "Powrót posła".
Akademię przygotowali: p. Lucyna Dzień-Skrzyńska i p. Marek Czarnecki, za dekorację odpowiedzialny był p. Michał Sąsiadek, a za przygotowanie chóru - p. Wi-told Żiżka.

Karolina Bołoz, kl.IIIb

Tradycji stało się zadość! 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Przyszedł kwiecień, więc w naszej szkole przyszedł czas na "Zemstę". Tradycyjnie już wybrane sceny z komedii Aleksandra Fredry odegrali uczniowie pierwszych klas gimnazjum. Pierwszy występ w wykonaniu Justyny Cyzio i Izy Liziniewicz był fenomenalny, postawił poprzeczkę bardzo wysoko, jednak kolejne podnosiły ją tylko wyżej i wyżej. Grupa "Czterej Pancerni" w składzie: Agnieszka Tomczyk, Weronika Kasprzyk, Kinga Kwasek i Klaudia Wąsik, z takim zapałem podeszła do zadania, że mogliśmy być świadkami prawdziwej przepychanki na scenie. Po odegranych sporach, w czasie których uśmialiśmy się do łez, przyszła pora na występ, jakiego jeszcze nie było. Grupa pod nazwą "Złota Kurtyna", w której skład wchodzili: Wiktoria Zębala, Julia Klimecka oraz Kacper Nowak, mistrzowsko ukazała scenę nieoczekiwanego spotkania Podstoliny z Wacławem oraz towarzyszącą im Klarą. Wszystkich zaskoczyła Julia Muszyńska swoją interpretacją pisania testamentu przez Papkina. Wyjątkowym profesjonalizmem wykazała się grupa "Fortuna", w którą tworzyli Zofia Wilk, Piotr Serafin i Marcin Serafin. A na sam koniec czekała wszystkich niespodzianka. Na scenę wchodzi kolejna grupa, a tu widzimy naszego kolegę, Kacpra Kowalika w roli .... Klary. W tym roku wszyscy spisali nie na medal. Szóstoklasiści, miejcie się na baczności, bo aby utrzymać poziom z tego roku, będziecie się musieli naprawdę postarać.

Martyna Wolak, kl. II

Konkurs Recytatorski w Zielonkach 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


9 IV w Zielonkach odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom współczesnych poetów. W konkursie wzięło udział 21 osób ze szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego "Wiersze Wandy Chotomskiej". Wszyscy zaprezentowali się świetnie. Nagrodzeni zostali: Karolina Gajda z klasy pierwszej - I miejsce, Aleksander Mlonek z klasy drugiej - II miejsce, Joanna Kapel z klasy trzeciej - wyróżnienie.

Gratulujemy!

M. Kruczek

Obrazki z Indii 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W środę 16 kwietnia 2014 r. odbył się kolejny wykład z cyklu ogólnogeograficznych wykładów, pt.: "... z geografią za pan brat...". Na spotkanie został zaproszony Pan Radosław Uliszak adiunkt w Zakładzie geografii społeczno-ekonomicznej, Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tytuł prelekcji "Obrazki z Indii" obejmował główne zagadnienia związane z państwem Indyjskim. Prelegent przedstawił Indie, jako kraj legendę, jako kolebkę wspaniałej cywilizacji, synonim biedy i przeludnienia, jako królestwo bollywoodzkiego kiczu, krainę cudów natury i przyrody, wylęgarnię tropikalnych chorób, wyjątkowa mieszankę różnych religii, zapachów, kolorów, dla jednych czyste piękno i niewyczerpane źródło inspiracji, dla innych brud i najgorszy koszmar. Podsumowując Indie można kochać, albo je nienawidzić, ale na pewno nie można pozostać wobec nich obojętnym. Mimo ostatniego dnia w szkole przed przerwą świąteczną wszystkim Uczniom i Nauczycielom obecnym na wykładzie dziękuje za tak liczne przybycie.

Anna Szlachta

Siła legendy w poznawaniu prawdy historycznej 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 15 kwietnia 2014 r. o godzinie 18 na zamku w Korzkwi odbyło się filmowe - i nie tylko - spotkanie z panem Zbigniewem Święchem na temat: "Siła legendy w poznawaniu prawdy historycznej". Organizatorami imprezy była Biblioteka Publiczna w Zielonkach, Zespół Szkół w Korzkwi oraz Zamek w Korzkwi.
Wykład był próbą odpowiedzi na pytanie, czy fascynacja legendą może prowadzić do popularyzacji wiedzy historycznej, a podróż w głąb dziejów tropem legendowej opowieści jest ścieżką prowadzącą do odkrywania nowych faktów z przeszłości? Problematyka źródłowej analizy legend ukazana została na przykładach niewyjaśnionych zdarzeń i zjawisk z historii XV wiecznego Krakowa pod rządami dynastii Jagiellonów.
W trakcie spotkania zaprezentowano również dwa dziesięciominutowe filmy. Pierwszy z nich to unikatowy - cudem zachowany w archiwach - obraz dokumentalny z powtórnego pogrzebu pary królewskiej (Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety) w roku 1973 w Katedrze wawelskiej. Drugi film to pasjonująca analiza źródeł wawelskiej legendy o cudownym kamieniu zwanym Czakramem.
Na końcu wykładu przedstawiono nowe sensacyjne hipotezy dotyczące pochodzenia Krzysztofa Kolumba. Uczestnicy mieli możliwość zakupu książek autorstwa pana Zbigniewa Święcha oraz otrzymania autografu.

Wiosenny koncert 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


11 IV w naszej szkole odbył się niezwykły, wiosenny koncert. Do szkoły przybyli muzycy grający na co dzień w Orkiestrze Akademii Beethovenowskiej działającej pod patronatem Pani Elżbiety Pendereckiej. Orkiestra rocznie gra ok 80 koncertów w kraju i za granicą. Tym razem był to kwartet smyczkowy, a więc dwoje skrzypce, altówka i wiolonczela. Na koncert zostali zaproszeni uczniowie klas 0-III. Tematem przewodnim była wiosna. Dzieci usłyszały min; "Cztery pory roku - Wiosna" A. Vivaldiego, ale były też "Cobacabana" B. Manilowa. Przebojem okazał się "Marsz Radeckiego" J. Straussa. Były też zagadki i mnóstwo śmiechu. Muzycy otrzymali wielkie oklaski. Mimio, że koncert odbył sięw naszej szkole wszystkie dzieci poczuły się przez chwilę jak w wiedeńskiej filharmonii.

Konkurs Recytatorski w Zielonkach 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


9 IV w Zielonkach odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom współczesnych poetów. W konkursie wzięło udział 21 osób ze szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego "Wiersze Wandy Chotomskiej". Wszyscy zaprezentowali się świetnie. Nagrodzeni zostali: Karolina Gajda z klasy pierwszej - I miejsce, Aleksander Mlonek z klasy drugiej - II miejsce, Joanna Kapel z klasy trzeciej - wyróżnienie. Gratulujemy!

M. Kruczek

Konkurs Pięknego Czytania 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 8 kwietnia 2014 r. w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas 0-3.
Wzięli w nim udział: Bartosz Liziniewicz (0A), Karolina Krok, Kacper Gajewski i Mikołaj Wypych (0B), Tomasz Dudziak, Karolina Gajda i Wojciech Podleśny (kl. I), Maciej Winnicki, Oskar Janus i Gabriel Kępka (kl. II); Joanna Kapel, Miłosz Seweryn i Julia Szpil (kl. III).
Każdy z uczestników miał do przeczytania fragment wylosowanego wcześniej opowiadania.
W jury zasiedli: pani dyrektor - Regina Styn oraz pięcioro uczniów z klasy IIIB gimnazjum: Karolina Bołoz, Aleksandra Górska, Anna Szumiec, Tomasz Piórkowski i Piotr Pochopień. Wybranie najlepszych było to niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ każdy z uczestników zaprezentował bardzo wysokie umiejętności płynnego czytania. Po długiej i ciężkiej naradzie jury postanowiło wyróżnić wszystkich, a dodatkowo przyznać w kl. I - pierwsze miejsce Wojciechowi Podleśnemu, a w kl. II - Maciejowi Winnickiemu i Oskarowi Janusowi. Każdy z uczestników otrzymał w nagrodę piękną książkę.
Zwycięzcom oraz uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Szumiec, kl.IIIb

Zielona Szkoła w Jodłówce Tuchowskiej 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


W dniach 31.03. - 04.04. 2014 roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przebywali w ramach zielonej szkoły w miejscowości Jodłówka Tuchowska. W wyjeździe wzięły udział cztery klasy: IV i V oraz IA i II. Podczas zielonej szkoły odbyło się wiele wycieczek. Zwiedziliśmy skansen ,,Karpacka Troja" w Trzcinicy. Mogliśmy zobaczyć tam odwzorowane domostwa z wczesnej epoki żelaza. Przewodnik oprowadzał nas po wystawie, która ukazywała życie ludzi w ówczesnych czasach. Obejrzeliśmy także film o wykopaliskach prowadzonych na terenie miejscowości Trzcinica. Dodatkową atrakcją wycieczki były warsztaty łucznicze i garncarskie. Kolejną atrakcją była wycieczka do Ciężkowic, podczas której udaliśmy się z wizytą do interaktywnego Muzeum Przyrodniczego. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak bardzo ważna jest dla nas natura. Oglądaliśmy zwierzęta zamieszkujące tamtejsze tereny i poznaliśmy ich naturalne środowisko. Następnie wędrowaliśmy po okolicznych skałkach i wysłuchaliśmy wielu ciekawych podań i legend na ich temat. Nie zabrakło również spacerów po Jodłówce Tuchowskiej, to właśnie podczas nich mogliśmy podziwiać tartak, stary cmentarz, piękną kapliczkę oraz zapoznać się z twórczością ludową. Wycieczki nie były jedynymi atrakcjami naszego pobytu, któremu oprócz nich towarzyszyły także przygotowane przez kadrę ośrodka różne konkursy, zabawy, zajęcia sportowe, oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek. Dużą popularnością cieszył się teleturniej ,,Kocham Cię Polsko", a także konkurs mody i fryzur oraz karaoke.
Podczas wyjazdu wszyscy bawili się wspaniale a zielona szkoła pozostanie w naszej pamięci miłym wspomnieniem.

Zofia Wilk, kl.1a gimnazjum

Mateusz Liziniewicz zdobywcą III miejsca
w Krakusku 

Około 4 tys. uczniów z Krakowa i okolic wystartowało w 9. edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie "Krakusek", w którym brali udział uczniowie klas trzecich. Organizatorami konkursu był jak co roku Zamek Królewski na Wawelu, SSP nr 4 i Akademia Żakowska. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: "Po dwóch stronach starej Wisły - z Kazimierza na Wawel". Do finału 19 marca przystąpiło na Wawelu183 finalistów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach.
Uczeń naszej szkoły Mateusz Liziniewicz zdobył III miejsce w konkursie. To wielki sukces, bo jak twierdzą organizatorzy poziom wiedzy finalistów był bardzo wysoki. Wszyscy uczniowie musieli być solidnie przygotowani: znać historię miasta, legendy, tradycje.
Wraz z klasą trzecią Mateusz uczestniczył w lekcji muzealnej na Wawelu i wycieczce po Krakowie. Mateuszowi gratulujemy. A może rośnie nam wybitny historyk?

M. Kruczek

Wolontariat

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 26 marca w naszej szkole odbyło się szkolenie wolontariuszy. Zostało do niego wytypowanych 16 osób z gimnazjum. Zajęcia trwały cztery godziny i prowadzone były przez panią Julię Chojnacką, która reprezentuje Centrum Wolontariatu w Krakowie działające przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w ramach projektu "Wolontariat z pasją w szkole i w środowisku". Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Przyszli wolontariusze dowiedzieli się wiele o przepisach, formach pracy, trudach, ale i zaletach pomagania innym. Zajęcia były urozmaicone zabawami integracyjnymi, ćwiczono sytuacje, w jakich może się znaleźć wolontariusz. Była także prezentacją multimedialną opowiadającą o ogólnych założeniach wolontariatu. Pod koniec warsztatów wszyscy bogatsi o nowe informacje i doświadczenia z wypiekami na twarzy wymieniali się wrażeniami.

Szkolenie to było bardzo potrzebnym doświadczeniem, a sposób w jaki pani Julia Chojnacka je prowadziła był bardzo profesjonalny. Na pewno wszystko czego młodzież dowiedziała się tego dnia zaprocentuje w przyszłej pracy wolontariackiej.

Kajetan Kruczek kl II

Lekcja historii w kinie 

Dnia 24 marca 2014r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum wybrali się do kina, aby obejrzeć historyczny i wzruszający film pt. "Kamienie na szaniec'' w reżyserii Roberta Glińskiego. Jest on ekranizacją książki napisanej jeszcze w trakcie okupacji niemieckiej przez działacza harcerskiego - Aleksandra Kamińskiego. Film opowiada o trudnych losach odważnego pokolenia, które w momencie wybuchu II wojny światowej wchodziło dopiero w okres dorosłości i musiało się zmierzyć z ciężkim wyzwaniem, które pomogło im się stać dojrzalszymi ludźmi. Głównymi bohaterami opowieści są autentyczne postacie trojga warszawskich działaczy Szarych Szeregów: Jana Bytnara, pseudonim ,"Rudy", Macieja Aleksego Dawidowskiego, pseudonim ,,Alek" oraz Tadeusza Zawadzkiego, pseudonim ,,Zośka". Akcja filmu toczy się wokół kształtowania się Szarych Szeregów, działalności konspiracyjnej głównych bohaterów oraz późniejszego aresztowania i akcji odbicia "Rudego" podczas akcji pod Arsenałem. Postacie walczą ofiarnie, a honor jest ich podstawową wartością. Odchodzą, ale pozostają po nich: prawdziwa przyjaźń i oddanie swej ojczyźnie.
Wszyscy uczniowie byli pod wielkim wrażeniem przedstawionych scen z tak okrutnych czasów. Bohaterowie byli normalnymi młodymi ludźmi, którzy oddali życie za kraj. Ten film zostanie nam długo w pamięci jako obraz walki podczas II wojny światowej.

Anna Szumiec, kl. IIIB

Wycieczka do teatru21 marca 2014 roku dwie klasy - czwarta i piąta- wybrały się na przedstawienie "Szatan z siódmej klasy". Byliśmy w Teatrze Współczesnym, który znajdował się na ulicy Starowiślnej w Krakowie. Pojechały z nami dwie nauczycielki od języka polskiego; p.A. Kamińska i L.Dzień-Skrzyńska.
Zaraz po lekcjach zeszliśmy do szatni i o godzinie 9:50 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły. Podróż minęła nam szybko, chociaż do celu było dość daleko. Po wejściu do teatru, zostawiliśmy kurtki, a niektórzy skorzystali z toalety. Następnie zajęliśmy miejsca na sali i zniecierpliwieni czekaliśmy na początek spektaklu. Przedstawienie od samego początku nas bardzo zaciekawiło. Nasz kolega Paweł Kaczmarczyk, został zaproszony na scenę i musiał "odpowiadać na lekcji historii". Pytania było bardzo trudne i Paweł "dostał jedynkę". Z widowni co chwilkę rozlegały się śmiechy, gdyż przedstawienie było bardzo śmieszne.
Zaraz po skończonym spektaklu mieliśmy spotkanie z aktorką Agnieszką Zieleziecką, która w przedstawieniu wcieliła się w rolę Wandy Gąsowskiej. Dowiedzieliśmy się od niej wielu ciekawych rzeczy o pracy aktora. Zdradziła nam też kilka ciekawostek dotyczących efektów specjalnych w spektaklu. Nasi koledzy z klasy - Adam Kawa i CzarekKnapik zostali zaproszeni do dziwnego ćwiczenia związanego z wyobraźnią, z którego świetnie się wywiązali i dali nam kolejny powód do śmiechu. Po spotkaniu sprawnie ubraliśmy się i wsiedliśmy ponownie do autokaru. Ten wiosenny dzień był bardzo ciepły, a w autokarze wręcz gorący. Moja przyjaciółka Julka poczęstowała nas czekoladą i podróż szybko minęła.
Myślę, że ta wycieczka była bardzo udana. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i spędziliśmy miło czas.

Gabriela Kufta V klasa

Dzień TolerancjiDnia 21 marca jak co roku w naszej szkole odbył się Dzień Tolerancji. Samorząd szkolny ogłosił, że każdy, kto tego dnia się przebierze, nie będzie pytany. Większość uczniów zdecydowało się założyć nietypowy strój. Wśród różnorodnych przebrań można było znaleźć postacie bajkowe albo przedstawicieli różnych dalekich krajów, a także przebranych za dziewczęta chłopców. Dzięki kolorowym strojom, które ożywiły naszą szkołę, można było poczuć wiosnę. Cały dzień panowała wesoła atmosfera, a uczniowie w przebraniach wywoływali niejednokrotnie uśmiech na twarzach wszystkich znajomych i nauczycieli. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku tak wiele osób zaangażuje się i weźmie udział w tym wydarzeniu.

Karolina Bołoz, kl. IIIb

Pierwszy dzień wiosny 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Co robić w taki piękny, słoneczny, pierwszy dzień wiosny?
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły postanowili specjalnie uczcić ten dzień. Najpierw odbył się szkolny konkurs recytatorski poświęcony wierszom p. Wandy Chotomskiej. W komisji bardzo przejęte zasiadły: p. dyr. R. Styn, p. A. Bełzowska, p. A. Wardęga-Fałek, p. A. Czoch. Emocje były wielkie, a artyści wspaniali. Smiechu było sporo, wzruszeń również wiele. Na scenie wystąpili fantastycznie wszyscy uczestnicy, a komisja miał trudne zadanie.

Ostatecznie werdykt był następujący :

w kategorii klas 0-I

Im. Karolina Gajda
II m. Bartosz Liziniewicz
IIIm. Tomasz Dudziak

wyróżnienie otrzymali: Andrzej Jusięga i Hania Stern

w kategorii klas II-III

Im. Aleksander Mlonek
IIm. Joanna Kapel
IIIm. Oskar Janus

wyróżnienie otrzymała Julia Szpil

Wszystkie występujące dzieci otrzymały wiosenne pamiątki, a zwycięscy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodkie lizaki.
Następnie jak tradycja nakazuje wszystkie dzieci w kolorowym korowodzie udały się nad Korzkiewkę, aby pożegnać zimę. Marzannę w tym roku zrobiła klasa trzecia. Trochę żal ją było spalić, bo była niezwykle urodziwa, ale cóż jak tradycja to tradycja.
Pogoda była wspaniała, słońce świeciło, ptaki śpiewały, a do nich dołączyły się dzieci, gdy wreszcie dotarły nad rzeczkę. Były też wiersze i pląsy wszystko po to, aby przegonić zimę. Kukła została spalona, wszyscy mają więc nadziej, że wróci do nas dopiero za dziewięć miesięcy. Do szkoły dzieci wróciły z kolorowym gaikiem, który zrobiła klasa pierwsza.
To był wesoły dzień, który na pewno pozostanie wszystkim w pamięci.

Konkurs mitologiczny 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Przygoda z archeologią 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Dnia 13 marca 2014 roku klasa 2 gimnazjum wraz z klasą 1b wybrała się na stanowisko archeo-logiczne w Dziekanowicach.
Na miejsce dotarliśmy około godziny 11.00, a pogoda sprzyjała odkryciom archeologicznym. Było ciepło i słonecznie.
Od razu podzieliliśmy się na dwie grupy. Pan archeolog zaczął oprowadzać najpierw 2 gimna-zjum, a następnie 1b. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na kości, leżące na zaznaczonej powierzchni ziemi. Pan archeolog wytłumaczył, że są to szczątki człowieka z wczesnej epoki brązu. Następnie pokazał pozostałości po osadzie oraz wykopane ozdoby, których mogliśmy dotknąć i dokładnie obejrzeć. Prze-wodnik ciekawie opowiadał również o swoim zawodzie. Niektórzy uczniowie poczuli się jak praw-dziwi archeolodzy, gdy mogli samodzielnie odkopywać i oczyszczać miejsce, w którym mogły być inne wyjątkowe znaleziska. Nasi koledzy zlekceważyli wykopane przez siebie skamieliny, które jednak archeolodzy zabrali do dokładnych oględzin. Ciekawe, czym się okażą po uważnym zbadaniu... Byliśmy bardzo zaciekawieni, ponieważ niecodziennie można obserwować pracę archeologów. Wszyscy uczniowie wracali w dobrych humorach, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 14.00. To było naprawdę interesujące przeżycie.

Nikola Kwinta

Mali chemicy 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Ale to była lekcja!!!
7 marca do nasze szkoły przybyli naukowcy - chemicy Uniwersytetu Jagiellońskiego i zamienili uczniów kl. I-III w prawdziwych badaczy-odkrywców. Tematem lekcji były: "Kolory zasadowe i kwaśne, czyli jakie wskaźniki możemy znaleźć w kuchni".
Dzieci zobaczyły, że działając różnymi roztworami na substancje dostępne w domu można zmieniać ich barwę. Głównym bohaterem tych zajęć był sok z czerwonej kapusty, który posłużył jako znaczniki pH. Dzieci dowiedziały się, że w owocach, warzywach i liściach znajdują się związki, które w zależności od pH roztworu zmieniają swoją barwę. Mali badacze sami przeprowadzali doświadczenia. Każdy miał swój warsztat badawczy składający się z eppendorfek, pipet, zlewek i odczynników. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy np.; że cząsteczka wody składa się z jednego atomu tlenu i dwóch atomów wodoru, że cytryna jest bardziej kwaśna niż ocet i że jest coś takiego jak skala pH.
Warsztaty były fascynujące, okrzykom zdziwienia i radości nie było końca. Wszyscy mali badacze pokochali chemię całym sercem i na pewno nie będzie to ostatnie chemiczne spotkanie.

M. Kruczek

Wspominamy "Żołnierzy Wyklętych" 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


5 marca w naszej szkole z okazji Narodowego Dnia "Żołnierzy Wyklętych" gościliśmy pana Romana Heila, syna Komendanta Chorągwi Szarych Szeregów i twórcy pierwszej kampanii harcerskiej ,,Bartek", czyli Edwarda Heila, rozstrzelanego w 1944r. przez Gestapo przy ulicy Botanicznej w Krakowie. Zaproszony opowiadał o życiu swojej rodziny podczas II wojny światowej oraz o własnych losach po wojnie. Większość faktów, którymi się z nami dzielił, znał tylko z opowiadań i prywatnych poszukiwań, gdyż sam nie pamiętał ojca i nie znał dokładnie jego historii. Zapewne wielu z nas uświadomił, jak trudne były warunki życia w Krakowie, ale także i w całym okupowanym kraju. Na własnej skórze doświadczył wielu skutków tragicznych wydarzeń z lat czterdziestych, a poza tym spędził rok w więzieniu przy ul. Montelupich, dlatego w jakimś stopniu jest mu znana sytuacja wielu żołnierzy. Zdradził nam także parę anegdot o swoim życiu, nauce, karierze w powojennej Polsce i mimo że nie miał nikogo bliskiego, potrafił sobie poradzić.
Podczas spotkania obejrzeliśmy również film o Szarych Szeregach oraz ich działalności na terenach kraju w czasie wojny. Na ekranie widzieliśmy młode twarze bardzo podobne do naszych. Młodsi harcerze pełnili jedynie służbę pomocniczą lub brali udział w akcjach propagandowych skierowanych do ludności. Takie akcje obejmowały m.in. pisanie na murach, rozlepianie afiszy i nalepek, rozdawanie ulotek, kolportaż fikcyjnych dodatków nadzwyczajnych do gazet, podłączenie się do niemieckich megafonów, zrywanie niemieckich flag, usuwanie z wystaw i gablot niemieckich fotografii czy gazowanie kin. "Grupy Szturmowe", do których należeli członkowie powyżej 18 lat, wykonywały wiele trudniejszych już akcji bojowych, w tym wysadzanie mostów kolejowych, pociągów, odbijanie więźniów, czego przykładem może być dobrze nam znana akcja pod Arsenałem, a także dokonywali zamachów na funkcjonariuszy aparatu terroru. Oddzielnie działały Organizacja Harcerek, nosząca kryptonim "Bądź gotów" i "Związek Koniczyn", które zorganizowały Pogotowie Harcerek. Głównym zadaniem tego zespołu był kolportaż prasy konspiracyjnej Szarych Szeregów, a także opieka nad rannymi oraz dziećmi, które straciły swoje rodziny. Tak na prawdę wiele z tych faktów powinno być nam dobrze znanych z lektury Aleksandra Kamińskiego, pt. "Kamienie na szaniec", która właśnie opowiada o losach Szaroszeregowców.
Podczas wyświetlania filmu usłyszeliśmy również wypowiedzi wielu uczestników tamtych wydarzeń, którzy wspominali swoje działania i przeżycia już po wojnie. Jedną z tych osób był także nasz gość. Na końcu spotkania dodał, że na ustach tych wszystkich, którzy przeszli przez te lata, do końca będą trzy słowa: BÓG, HONOR i OJCZYZNA.
Myślę, że jednak najbardziej zapamiętaną przez nas rzeczą będzie jeszcze jedno zdanie pana Heila mianowicie: "Wiecie, czego osoby z moich roczników zazdroszczą wam w waszych młodzieńczych latach. Nie komputerów, świetnych telefonów czy innych sprzętów wiodących obecnie prym wśród młodych, ale zazdroszczą czegoś kompletnie innego, zazdroszczą rodziców! Kiedy chodziłem do szkoły, wiele osób w mojej klasie było sierotami lub półsierotami, ja również jestem tego przykładem. I to właśnie ich najbardziej wam zazdrościmy."
Uważam, że to spotkanie i ta pouczająca lekcja nie była tylko po to, aby opowiedzieć nam, co działo się podczas II wojny światowej czy w powojennej Polsce, ale była także po to, aby uświadomić, jakimi jesteśmy szczęściarzami, gdyż żyjemy w latach spokojnych, możemy się realizować, nie martwiąc o swoją przyszłość, czując się wolni i bezpieczni, a co najważniejsze posiadamy wielki skarb, którym jest kochająca rodzina. Ta lekcja nauczyła nas, że należy doceniać to, co się ma, a mamy naprawdę dużo.

Aleksandra Górska kl. IIIb

Siatkarskie spotkanie z gimnazjum w Rząsce26 lutego w naszej szkole spotkały się reprezentacje siatkarskie chłopców i dziewcząt z naszego gimnazjum oraz z Gimnazjum im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta. Po w miarę wyrównanej walce zakończył się on wygraną drużyny z Korzkwi (2:0). Następnie w zaciętej walce zmierzyły się zespoły chłopców i ten mecz również wygrali nasi reprezentanci (2:1).
Po tym sukcesie wszyscy młodzi sportowcy z naszej szkoły zmobilizowali się, aby nadal doskonalić swoje umiejętności siatkarskie. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zaowocuje to jeszcze wieloma zwycięstwami. Póki co, czekamy na kolejne takie spotkanie z kolegami i koleżankami z Rząski.

Joanna Regulska, kl. IIIA

V Meeting Sportowy dla Gimnazjów 

     KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Co roku XIV LO gości w swoich progach reprezentacje siatkarskie z innych szkół, aby wyłonić spośród nich najlepszy zespół, w którego skład wchodzą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. 25 lutego nasza szkolna drużyna zmierzyła się z rówieśnikami z gimnazjum nr 4, z którymi wygrała oba sety. Niestety, później sami ponieśliśmy porażkę z gimnazjum z Białego Kościoła (1:2), ale to nie przeszkodziło w zapewnieniu sobie miejsca w półfinale.
27 lutego także pokazaliśmy klasę, wygrywając z gospodarzami tej imprezy sportowej (2:0), co dało nam przepustkę do finału. O pierwsze miejsce walczyliśmy z gimnazjum nr 15. Nie było łatwo, ale i tym razem nie daliśmy za wygraną. Udało nam się pokonać drużynę przeciwną (2:1) i później mogliśmy już tylko świętować. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród rozegraliśmy jeszcze mecz towarzyski z uczniami XIV LO, który również wygraliśmy. Nie mogliśmy sobie wymyślić lepszego scenariusza.
Po powrocie do szkoły rozpierała nas duma, a uśmiech sam cisnął się na usta. Te zawody na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Joanna Regulska, kl. IIIA

Najmilsze Pary Szkoły 2014 

 

Dnia 21.02.2014 roku o godzinie 16:30 w naszej szkole odbyła się dyskoteka połączona z ogłoszeniem wyników konkursu na Najmilsze Pary Szkoły.

Nominowani byli:

ze szkoły podstawowej :

 • Natalia Goraj i Kacper Barański,
 • Maja Dobosz i Kacper Windys,
 • Kamila Krzywda i Kacper Rudowski,
 • Julia Regulska i Cezary Knapik,
 • Julia Czyż i Dominik Grudnik,
 • Oliwia Maślej i Krzysztof Kuciel,

  z gimnazjum natomiast :

 • Aleksandra Solasa i Piotr Serafin,
 • Zofia Ogrodzińska i Marcin Serafin,
 • Natalia Dulińska i Jacek Zeman,
 • Eliza Rajca i Kacper Kowalik,
 • Klaudia Paluch i Jakub Nurek,
 • Martyna Wolak i Jakub Sala,
 • Patrycja Hapek i Radosław Kochanowski,
 • Ewelina Kasperczyk i Maciej Krzaczyński,
 • Aleksandra Górska i Piotr Świstak.

  Na kandydatów można było głosować na specjalnie do tego celu przygotowanych kartach, które można było nabyć u przedstawicieli samorządu. Głosów było bardzo dużo, a zwycięzcy wygrali z nieznaczną przewagą

  O godzinie 18:00 Jakub Czyż wraz z Joanną Relgulską ogłosili wyniki i wręczyli nagrody zwycięzcom, a byli to:

  ze szkoły podstawowej - Oliwia Maślej i Krzysztof Kuciel z kl. VI, z gimnazjum - Ewelina Kasperczyk i Maciej Krzaczyński z kl. IIIA.

  Nasze dwie najmilsze pary musiały zatańczyć do szybkiej a później do wolnej muzyki, zwycięzcy otrzymali również korony, a wszyscy kandydaci dostali maskotki. Po ogłoszeniu wyników dyskoteka trwała do 19:30, po czym wszyscy rozeszli się do domów.

  Jakub Czyż, kl. IIIA

  Bal w krainie baśni   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W piątek, dnia 21 lutego 2014 r. w szkole w Korzkwi odbył się bal karnawałowy, którego tematem były ,,Baśnie z tysiąca i jednej nocy". Uczestniczyły w nim dzieci z "zerówki", klasy: pierwsza, druga i trzecia szkoły podstawowej. Imprezę prowadziły dziewczyny z klasy IA gimnazjum oraz wychowawczyni klasy trzeciej szkoły podstawowej - pani Małgorzata Kruczek.
  Bal rozpoczął się o godzinie 900. Wszystkie pięknie przebrane dzieci zebrały się wraz z wychowawcami w sali gimnastycznej. Imprezę rozpoczął pokaz tańca najmłodszych tancerzy z naszej szkoły. Następnie rozpoczęliśmy zabawę. Wszystkie starsze koleżanki zachęciły do tańca małych Aladynów i małe Alladynki. Po piętnastu minutach balowania przyszedł czas na pierwszy konkurs. Polegał on na znalezieniu pięciu balonów z lampami Alladyna. Następnie zadaniem dzieci było usiąść na balonach tak, aby pękły. Po konkursie każdy biorący udział w tej konkurencji dostał drobny upominek w postaci długopisu. Później wznowiono zabawę. Tańczyliśmy ,,Kaczuszki'' i ,,Sambę''. Gdy dzieci usłyszały znaną im piosenkę, zebrały się w kręgu na środku sali gimnastycznej i czekały na kolejne zadanie. Tym razem musiały wypowiedzieć zaklęcie, które miało sprawić, że Dżin wyłaniał się ze studni. Uczestnicy mieli wiele ciekawych pomysłów i za każdy byli nagradzani słodkościami. Po tym zadaniu nastąpiła piętnastominutowa przerwa, w czasie której dzieci udały się do swoich klas, aby wypić soczek i zjeść pączki. Następnie wróciliśmy do zabawy. Niestety, pani Kruczek ogłosiła, że została nam tylko godzina balowania. Dzieci zdążyły już przyzwyczaić się do nas i chętnie tańczyły z nami. Po dziesięciu minutach odbył się kolejny konkurs. Polegał on na tańcu z balonem, który znajdował się pomiędzy brzuszkami uczestników i nie mógł spaść na ziemię ani być dotknięty ręką. To zadanie wygrały prawie wszystkie pary i w nagrodę dostały ciasteczka. Następną konkurencją było wyciągnięcie z kieszeni Szeherezad, którymi były uczennice klasy IA, kolorowych szarf. Potem na środku sali odbyło się liczenie, które z dzieci zebrało najwięcej szarf. Oczywiście, tak jak w pozostałych konkurencjach, wszyscy uczestnicy zostali obdarowani długopisami.
  Na koniec balu dzieci ustawiły się parami i prowadzone przez Kingę Kwasek i Agnieszkę Tomczyk podchodziły do pozostałych starszych koleżanek, które rozdawały im po słodkim batoniku. Myślimy, że wszystkim dzieciom bardzo się podobało i mamy nadzieję, że zorganizujemy jeszcze kiedyś taki bal.

  Natalia Dulińska,
  Izabela Liziniewicz,
  Agnieszka Tomczyk
  kl. IA

  Bal karnawałowy   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 20 lutego w naszej szkole odbył się karnawałowy bal integracyjny. Tematem przewodnim tegorocznego balu były Indie. Pod okiem pani Anny Szlachty oraz pani Reginy Adamskiej klasa I b i klasa II gimnazjum przygotowały dwa układy taneczne oraz zabawy dla naszych gości. Sala została ustrojona balonami, bibułą oraz płatkami śniegu z papieru, a organizatorzy zamienili się w gwiazdy ze Wschodu.
  Bal rozpoczął się od przedstawienia "Alladyn", a tuż po nim odbył się pokaz tańca indyjskiego, którego podstawy goście bardzo szybko opanowali. Pierwszą zabawą był taniec w grupach na gazecie. Każdy próbował jak najlepiej zatańczyć, co spowodowało, że wszyscy zostali zwycięzcami. Następną atrakcją była zabawa w Rekina. Grupy musiały utrzymać się jak najdłużej na karcie papieru, który od-grywał rolę tratwy. Co parę chwil Rekin odrywał kawałek papieru. Każdy z dużym zaangażowaniem starał się nie spaść do śmiertelnie niebezpiecznej wody. Po zabawie wszyscy wspólnie tańczyli.
  Następnie organizatorzy zaprezentowali drugi układ taneczny. Po chwili odpoczynku przyszedł czas na kolejną zabawę. Wszyscy podzielili się na dwa zespoły i ustawili na dwóch połowach sali. Każdy z nich dostał po jednej kulce papieru. Na znak musieli rzucać na połowę przeciwników amunicję. Po tej stronie, na której było więcej kulek - drużyna przegrywała. Mimo porażki jednego z zespołów i tak wszyscy dalej się świetnie bawili.
  Później na salę została przyniesiona kolorowa chusta animacyjna. Wszyscy z zaciekawieniem chwytali za rogi materii, a gdy na nią została wrzucona piłka, próbowali utrzymać ją jak najdłużej. W przerwie zabaw był czas na odpoczynek i poczęstunek. O godzinie trzynastej nasi goście mu-sieli się z nami pożegnać. Wychodząc, każdy dostał słodki upominek. Wszyscy opuszczali salę z pro-miennym uśmiechem na twarzy. Liczymy, że będzie tak też za rok.

  Natalia Kaczmarczyk
  Angelika Łudzik
  Karolina Świstak

  Nowa wizja teatru

  Spektakl teatralny pt. "Z wizytą w Czarnolesie" ( na którym klasa II gimnazjum była 19 lutego 2014 roku w Teatrze Współczesnym) oparty jest na tekstach Jana Kochanowskiego. Przedstawienie przygotowane jest w taki sposób, aby widz miał wrażenie , że uczestniczy w próbie generalnej, a nie we właściwym spektaklu.
  Na początku sztuki każdy z czterech młodych aktorów przedstawia nam swój pomysł, swoją wizję świata. Wybierają utwory Jana Kochanowskiego, które temu sprostają i grają je. Siedzący na widowni ludzie czują, jakby to wszystko nie było do końca dopracowane, a jednak intrygujące, sprawiające, że z niecierpliwością oczekuje się na ciąg dalszy.
  Szczerze przyznam, że gdy wyszłam z teatru, zastanawiałam się, na czym ja w ogóle byłam. Uznałam przedstawienie za żenujące. Taka nowoczesna wizja teatru mnie przerosła, nie spodziewałam się takiego widowiska.
  Jednak gdy sięgnęłam po teksty, na których wszystko było oparte i zapoznałam się z nimi, spektakl w moich oczach okazał się niebywały. Uwierzyłam, że przede mną na deskach sceny dokonała się rewolucja. Rewolucja sztuki, zmieniająca nasze postrzeganie świata.
  Przedstawienie było nowoczesne i aktualne. Zrozumiałam, że uwspółcześnienie dzieł wybitnego autora, ukazuje ich ponadczasowość i wybitny kunszt, z jakim pisał Kochanowski.
  Rekwizyty na scenie pojawiały się na bieżąco, nie było ich wiele. Fenomen przedstawienia tkwił w grze aktorskiej i pomyśle reżysera na coś nietuzinkowego. Sploty fraszek, trenów, pieśni oraz "Odprawy posłów greckich" stworzyły wspaniały, iluzoryczny świat.
  Przed wyjściem na ten spektakl koniecznie trzeba się zapoznać z treścią i znaczeniem "Pieśni świętojańskiej o sobótce", "Odprawy posłów greckich", "Trenu X", "Trenu VIII" oraz fraszki "O doktorze Hiszpanie". Bez wiedzy na ich temat przedstawienie okaże się nudne, pozbawione sensu.
  Sztuka mnie zadziwiła. Uwielbiam poznawać nowe rzeczy i wielu próbować, to było " strzałem w dziesiątkę". Pracownicy Teatru Współczesnego przygotowując spektakl pt. "Z wizytą w Czarnolesie" spisali się na medal. Wiele osób może wyjść z teatru zawiedzionym. Osobiście uważam, że mimo to, każdy powinien coś tak nietypowego ujrzeć na własne oczy, zastanowić się nad sensem przedstawienia i ocenić według własnych kryteriów.

  Martyna Wolak, klasa II gimnazjum

  "... z geografią za pan brat..."   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W środę 29 stycznia 2014 r. odbył się drugi wykład z cyklu wykładów ogólnogeograficznych, pt.: "... z geografią za pan brat...". Na spotkanie została zaproszona Pani Joanna Ćwiąkała, uczestniczka XXXVI Wyprawy Polarnej Polskiej Akademii Nauk oraz Doktorantka geografii Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prelegentka przedstawiła prezentację pod tytułem "Spitsbergen - wyspa lodowców i niedźwiedzi polarnych". Prezentacja dotyczyła wyspy Spitsbergen położonej w Arktyce, w archipelagu Svalbard. Prelekcja dotyczyła głównie omówienia funkcjonowania Polskiej Stacji Polarnej im. Stanisława Siedleckiego, położonej w fiordzie Hornsund, w południowo-zachodniej części Spitsbergenu. Referentka opowiadała także o historii, krajobrazie, florze i faunie spitsbergeńskiej. Wszystkim Uczniom i Nauczycielom obecnym na wykładzie dziękuje za tak liczne przybycie i zapraszam serdecznie na kolejny wykład, o którym informacje będą podane już wkrótce.

  Anna Szlachta

  "... z geografią za pan brat..."   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W piątek 17 stycznia 2014 r. odbył się pierwszy wykład z cyklu wykładów ogólnogeograficznych, pt.: "... z geografią za pan brat...". Na spotkanie została zaproszona Pani Anna Chrobak, Przewodnik Tatrzański i Doktorantka geografii Zakładu Geologii w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prelegentka wygłosiła referat na temat zagadnień związanych z Tatrami Polskimi i Słowackimi. Szczegółowiej zagadnienia dotyczyły prezentacji popularnych szczytów Tatr Wysokich, Zachodnich i Bielskich oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w górach czyli zjawisko wiatru halnego, osuwisk oraz lawin. W referacie uczestniczyli Uczniowie klasy 3b oraz przedstawiciele Kadry Pedagogicznej. Wszystkim obecnym dziękuje za przybycie oraz zapraszam na kolejny wykład, o którym informacje zostaną podane wkrótce.

  Anna Szlachta

  Wielka Orkiestra Korzkiewskiej Pomocy...


   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


       KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ


  ...tak uczniowie klasy 6 SP w Korzkwi podsumowali działania charytatywne, w których brali udział na przełomie grudnia i stycznia. Była Szlachetna Paczka i Gwiazdka dla Zwierzaka, Góra Grosza, pomoc potrzebującym w najbliższej okolicy i wielkie emocje związane z działalnością sztabu WOŚP.
  W tym roku zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej Seniorów rozpoczęliśmy od dyskoteki i sprzedaży samodzielnie upieczonych ciast. Pięciu wolontariuszy, nawet przy aktywnej pomocy życzliwych kolegów, nie zdołało sprzedać ogromnej ilości przyniesionych do szkoły smakołyków. Zebraliśmy 393 złote.
  18 grudnia emocje sięgnęły zenitu - w szkole miała miejsce licytacja niezwykłych fantów. Były wśród nich: biżuteria i gry planszowe, zaproszenia do tajskiej restauracji i karnety na zajęcia boksu chińskiego oraz baletu, modne strzyżenie i specjalistyczny manicure, domowe powidła i ciasta, obrazy krzyżykami wyszywane, kubki i koszulki oraz autografy znanych i lubianych - wśród nich piłka z podpisami Wiślaków. W niezwykły sposób zakończyła się rywalizacja o nią pomiędzy dwoma zapalonymi fanami klubu - wylicytowana przez gimnazjalistę za ogromną sumę 270 złotych wymarzona piła trafiła w ręce ... rywala! Marcin z I gimnazjum, widząc łzy w oczach młodszego kolegi, bezinteresownie mu ją podarował, wzbudzając podziw uczniów i nauczycieli. Licytację zamknęliśmy kwotą 1900 złotych!
  Na zakończenie pracy sztabu 10 stycznia zorganizowaliśmy jeszcze sprzedaż fantów - cegiełek, cieszącą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów szkoły. Zebraliśmy 477 złotych.
  W Wielkim 22. Finale 12 stycznia wzięło udział 23 wolontariuszy ze szkoły - kwestowali dzielnie pomimo niesprzyjającej pogody aż do godziny siedemnastej. Swoją zbiórką pobili ubiegłoroczny rekord - przekroczyli sumę 9 000 złotych!
  Dzięki sprawnemu współdziałaniu i zaangażowaniu organizatorów, wolontariuszy oraz licznej grupie sprzymierzeńców, a także hojności życzliwych ludzi zebraliśmy w tym roku sumę
  11.957 złotych 59 groszy.
  DZIĘKUJEMY! Sztab imprezy zamkniętej WOŚP


  Anna Bełzowska
  Anna Kamińska
  Małgorzata Kruczek
  Anna Sawczuk

  Kiermasz świąteczny 2013   

  Kiermasz świąteczny wpisał się już na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku odbył się w dniach 16-19 grudnia. Było to wspólne dzieło rodziców, uczniów i nauczycieli. Trzeba jednak dodać, że w tym roku, dzięki aktywności Rodziców kiermasz miał wyjątkowo duży rozmach, był bardzo atrakcyjny pod względem oferty i atmosfery. Aktywny udział wzięli w nim uczniowie klas młodszych, jak również gimnazjaliści. Swoje stoisko miała także świetlica. Na kiermaszu można było zakupić śliczne ozdoby na choinkę, ozdoby stołu wigilijnego, ale nie tylko. Znaleźliśmy tu przepiękne wianki, stroiki świąteczne, aniołki przestrzenne, aniołki z gliny, gwiazdki, aniołki z masy solnej, orzechowe ptaszki, choinki z materiału, świeczniki, mikołaje z gipsu i kartki świąteczne. W tym roku pojawiły się ozdoby wykonane z makaronu - choinki, gwiazdki, które cieszyły się dużą popularnością. Nowością były też ciastka i pierniczki z lusterkiem. Pani Calik, właścicielka wytwórni szklanych baniek przekazała na kiermasz świąteczny przepiękne bańki, które cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Dochód z całej imprezy przeznaczony będzie na cele szkolne. Jest to suma 1380 zł. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu serdecznie dziękujemy.

  Wigilia w naszej szkole   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 20 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia Szkolna. Kiedy już wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, Pani Dyrektor skierowała do nas kilka ciepłych słów, po czym rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie kolęd. Organizatorem całego wydarzenia był pan Dariusz Szczerba. Z pomocą kilku uzdolnionych muzycznie uczniów udało mu się przeprowadzić mini-teleturniej, w którym publiczność miała za zadanie odgadywać, jaką kolędę gra nasza szkolna orkiestra. Pomysł ten spotkał się z uznaniem wielu z nas i wszyscy chętnie w nim uczestniczyli. Mogliśmy również usłyszeć parę utworów w wykonaniu pani Agnieszki Kapel (skrzypce) i pana Dariusza Szczerby (gitara), co ostatecznie wprawiło nas w bardzo miłą, świąteczną atmosferę. Na koniec wszyscy rozeszliśmy się do klas, aby połamać się opłatkiem i spędzić ten czas w gronie kolegów, koleżanek i wychowawców. Tego dnia na twarzach uczniów można było dostrzec szerokie uśmiechy, wywołane tym wspaniałym klimatem, panującym w każdym zakątku naszej szkoły. Te wspaniałe chwile na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  18.12.2013 r. w naszej szkole odbyła się licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za przygotowanie aukcji odpowiedzialne były panie: Małgorzata Kruczek, Anna Kamińska i Anna Bełdowska, a także uczniowie gimnazjum. Do wylicytowania było wiele różnych ciekawych rzeczy, np. pyszne powidła pani Janiny Zając, ciasta, kubki z własnym zdjęciem, ozdoby świąteczne, miesięczne karnety na lekcje baletu i sztuki walk, wizyta u fryzjera, kolacja w tajskiej restauracji, zestaw kosmetyków, koszulki szkolne i wiele innych fantów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się koszulka i piłka z autografami piłkarzy Wisły Kraków, a także autografy, np. Marcina Wasilewskiego. Za rekordową cenę została sprzedana piłka z podpisami zawodników Wisły, bo aż za 270 zł. Wszyscy dobrze się bawili, a emocje były ogromne. Zebraliśmy 1900 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zainteresowanie będzie równie wysokie, a zebrane fundusze będą jeszcze większe.

  Karolina Bołoz, kl. III B

  Góra Grosza   

  Jak co roku na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła brała udział w charytatywnej akcji "Góra Grosza". Dzięki mobilizacji Samorządu Szkolnego udało nam się zabrać 988,73 zł! Najwięcej pieniędzy uzbierała klasa IV, bo aż 143,12 zł. Zaraz za nią na podium ustawiła się klasa II gimnazjum z wynikiem 109,21 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

  Samorząd Szkolny

  MIKOŁAJKI   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany przez wszystkich gość - Mikołaj. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej zebrały się dzieci z klas 0a, II i III. Przywitał ich bardzo śmieszny Skrzat i piękna Śnieżynka. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie i razem ze Skrzatem przygotowywały się do przyjęcia Mikołaja. Uczyły się pakować prezenty, ubierać choinki i powozić sankami. Potem brały udział we wspaniałej zabawie, tańcach i pląsach ze Śnieżynką i Skrzatem. Kiedy wszyscy już byli przygotowani, a napięcie sięgnęło zenitu, pojawił się Mikołaj z długą brodą i z wielkim workiem pełnym pięknych prezentów. Najbardziej przejęte były maluchy, ale dzielnie pochodziły do Mikołaja i zabierały swoje prezenty. Okazało się, że wszyscy byli w tym roku grzeczni i każdy dostał prezent. Potem dzieci czekała kolejna niespodzianka, samodzielnie ozdabiały świąteczne pierniki. Wszyscy wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki ozdobione czekoladą, lukrem, cukierkami i gwiazdkami. Pierniczki można było zabrać do domu lub skonsumować na miejscu. Mikołaj pożegnał się z dziećmi i odjechał, ale obiecał, że w przyszłym też odwiedzi Korzkiew i naszą szkołę.

  M. Kruczek

  Paczka dla zwierzaka   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Jak co roku, nasza szkoła ofiarowała dla Schroniska dla zwierząt świąteczną paczkę. Zebraliśmy:
  11kg suchej karmy dla kotów, 55,5 kg suchej karmy dla psów, 10.5 kg konserw dla kotów, 42, 5 kg konserw dla psów, 4 posłania, 3 smycze, 7 zabawek, 10 kg żwirku dla kotów.

  WSZYSTKIM DARCZYŃCOM BARDZO DZIĘKUJEMY.

  M. Kruczek

  Konkurs w ramach projektu English Teaching   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 3 grudnia w naszej szkole odbył się ostatni etap projektu English Teaching. Panie Agnieszka Kapel oraz Mirella Michniak zorganizowały z tej okazji konkurs, który miał sprawdzić naszą wiedzę, zdobytą w czasie wcześniejszych przygotowań podczas zajęć dodatkowych. Nasza szkoła zaprosiła do wspólnej realizacji inne szkoły z gminy, jednak dotarła tylko szkoła z Zielonek. Nie ostudziło to jednak naszej chęci rywalizacji.
  Panie przygotowały wiele konkurencji konkursowych, które sprawdzały naszą wiedzę o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wszystkie grupy dużo wiedziały na tematy związane z tymi państwami.
  Gościem specjalnym podczas imprezy był zespół tańca irlandzkiego i szkockiego Comhlan, który przybył na zaproszenie pań nauczycielek. Wszyscy byliśmy pewni, że w trakcie ich pokazu odpoczniemy i zyskamy siły do dalszych zmagań. Jednak okazało się, że panie z grupy tanecznej poprowadzą dalszą część konkursu. Podczas krótkich warsztatów nauczyliśmy się tańca szkockiego oraz zakładania kiltu, co - jak się okazało - nie jest łatwe. Te dwie konkurencje były surowo oceniane przez tancerki z zespołu.
  Za trud i włożoną pracę wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które przydadzą się w codziennym życiu oraz do poszerzania swoich wiadomości o krajach anglojęzycznych. Konkurs wygrała grupa chłopców z klasy 2 gimnazjum, co było ogromna niespodzianką nawet dla nich.
  Konkurs zorganizowany był fenomenalnie i na pewno zapamiętaliśmy jeszcze więcej w trakcie zmagań z zadaniami. Niespodzianka była absolutnie trafiona, wszyscy po długich zmaganiach umysłowych mogli odpocząć przy tańcach.

  Martyna Wolak

  Szlachetna Paczka w Zespole Szkół w Korzkwi     Udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia WIOSNA stał się już naszą szkolną tradycją. Od trzech lat w magicznym czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia dzielimy się z potrzebującymi tym, co możemy i chcemy im ofiarować. Parafrazując słowa z wiersza księdza Jana Twardowskiego - dziękujemy za to, że Boska sprawiedliwość jest ziemską niesprawiedliwością, bo dzięki temu możemy poczuć się potrzebni naszym bliźnim. I choć bycie potrzebnym wiąże się czasami z własnymi wyrzeczeniami, koniecznością rezygnacji z ulubionej słodkości lub decyzją o rozstaniu z ukochanym samochodzikiem - tym cenniejszy staje się dar i piękniejszy staje się świat. Wszystkim tym, którzy choćby w najdrobniejszy sposób przyczynili się do kolejnego sfinalizowania akcji, serdecznie dziękujemy!
  A finał w bieżącym roku mieliśmy naprawdę imponujący. Wspomogliśmy dwie matki samotnie wychowujące dzieci. Dzięki hojności darczyńców z naszej szkoły oraz wsparciu naszych przyjaciół spełniliśmy wszystkie marzenia dzieci (nawet te, których nie zdradziły wolontariuszom - "Wow, tu są książki! Dostałem książki! Marzyłem o książkach, a nie powiedziałem tego pani" - wołał, według relacji wolontariuszki, Norbert, który oficjalnie prosił o lampkę na biurko do nauki). Zapewniliśmy dzieciakom i mamom buty na zimę, ciepły kożuch, kurtki, kołdrę. Podzieliliśmy się innymi ubraniami i zabawkami. Zakupiliśmy potrzebne środki czystości, żywność i kosmetyki, materiały szkolne, kilka paczek pampersów.
  Udało nam się też obdarować rodziny najpotrzebniejszymi w ich domach (a właściwie zajmowanych przez nie pokojach) meblami: dla liczniejszej sześcioosobowej - zakupiliśmy rozkładany tapczanik, druga otrzymała rozkładane łóżko z materacem!
  Nic dziwnego, że pakowanie takich darów musiało potrwać, a transport wymagał zaangażowania dwóch rodzin z naszej szkoły, które dzielnie dostarczyły szesnaście kolorowych paczek do magazynu. Wolontariusze przekazali je w weekend rodzinom.
  Szlachetne paczki z Korzkwi po raz kolejny sprawiły mikołajkową niespodziankę potrzebującym i świąteczną radość darczyńcom!

  koordynator akcji: Anna Kamińska

  Mikołajki w II g   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W przeddzień Mikołajek klasa druga gimnazjum wybrała się pod opieką Pani Anny Kamińskiej oraz Pani Anny Bełzowskiej na seans filmowy oraz do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Wybraliśmy film pt." Mój biegun" w kinie Pod Baranami przy krakowskim rynku. Film opowiada o prawdziwej historii Jana Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim do tego doszło, rodzina przeżyła kilka tragedii. Najpierw młodszy brat Janka utonął podczas pobytu nad jeziorem, a potem sam Jaś podczas burzy uległ poważnemu wypadkowi- został porażony prądem w elektrowni, w której chował się przed burzą. W rezultacie, po długim pobycie w szpitalu, wdało się zakażenie i szybko musiano amputować mu lewe podudzie i prawą rękę, aż do połowy ramienia. Już w domu bohater musiał poddać się ciężkiej rehabilitacji, w której pomagał mu ojciec. Janek powoli odzyskiwał sprawność, była to jednak ciernista droga, okupiona wieloma łzami całej rodziny. Płakali również widzowie wzruszeni niesamowitą historią, która w rzeczywistości dla wielu z nas nie byłaby do przejścia. Myślę, że każdy powinien zobaczyć ten film, bo jest to dobra lekcja. Wielu z nas wydaje się, ze życie jest trudne, ale nie możemy sobie nawet wyobrazić, jak trudne jest życie osoby i jej rodziny po wypadku.
  Po seansie udaliśmy się do Muzeum Collegium Maius. Punktualnie o jedenastej podziwialiśmy zegar z ruchomymi figurkami, przedstawiającymi sześć postaci: pedela UJ, królową Jadwigę, króla Władysława Jagiełłę, Jana z Kęt, Hugona Kołłątaja oraz Stanisława ze Skalbmierza. Następnie po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o dziejach Uniwersytetu, wykładowcach i znanych studentach. Poznaliśmy pokrótce historię powstania i rozwoju Akademii, obejrzeliśmy pomieszczenia, w których mieszkali pierwsi profesorowie, zapoznaliśmy się z imponującą kolekcją portretów zasłużonych.
  Na koniec uczniowie mieli do dyspozycji około 60 stanowisk na interaktywnej wystawie poświęconej liczbom, twierdzeniom i prawom fizyki. Mogli wykazać się wiedzą matematyczną. Zadania poszły nam sprawnie, więc myślę, że pani od matematyki byłaby z nas dumna.
  Po wyjściu z muzeum, udaliśmy się na Rynek, na którym mieliśmy wolny czas, aby coś zjeść lub pospacerować. Około godziny czternastej dwadzieścia byliśmy już pod szkołą. Z pewnością dla wszystkich był to wspaniale spędzony czas. Chcielibyśmy go powtórzyć jak najszybciej.

  Karolina Świstak

  Otrzęsiny   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 29 listopada 2013 roku o godzinie 17:00 rozpoczęła się dyskoteka andrzejkowa. Cała zabawa zaczęła się otrzęsinami pierwszych klas gimnazjum. Klasa II na kilkadziesiąt minut zamieniła naszą salę gimnastyczną w prawdziwy poligon wojskowy, a siebie samych w zawodowych żołnierzy. Nasi pierwszoklasiści musieli przebyć trudną i długą drogę przez siedem konkurencji sprawdzających ich siłę, wytrzymałość i umiejętności. Najmłodsi gimnazjaliści najpierw zostali podzieleni na cztery drużyny oznaczone kolorami: żółtym, srebrnym, pomarańczowym i czerwonym. Chwile potem zaczęła się pierwsza konkurencja: wybrane osoby z każdej drużyny musiały przebyć bardzo trudny tor przeszkód. Najlepszy w tej konkurencji był Dawid Plewa z klasy I a, zrobił to najszybciej i najbardziej dokładnie. Do kolejnej konkurencji podchodziły pary, pierwsza osoba z pary musiała zaszyfrować słowa w taki sposób, aby druga osoba mogła te słowa rozpoznać i odczytać. Ta konkurencja była bardzo zabawna, gdyż kadetom z Ia i Ib wychodziły niezwykle zabawne hasła. Trzecią konkurencją było opatrywanie i bandażowanie ran. Uczniowie klas trzecich, którzy byli wtedy tuż po egzaminie z bandażowania, bacznie obserwowali poczynania młodszych kolegów, trochę im podpowiadając i uśmiechając się pod nosem, gdy zrobili cos źle. Pomimo kilku pomyłek nasi "ranni" koledzy byli zadowoleni z opatrunków na swoich kończynach. Następna konkurencja była przeznaczona specjalnie dla chłopców, bo "Co to za żołnierz, który nie umie obrać ziemniaka?", oprócz tego musieli oni jeszcze przygotować z niego frytki. Najbardziej skuteczny w tej kwestii był Karol Pielka z klasy Ib. Jak mówi tekst piosenki: "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...", akurat w tej sytuacji - lepiej, ponieważ w następnej konkurencji nasi świeżo upieczeni gimnazjaliści musieli zaśpiewać piosenki żołnierskie, może odrobinę się wstydzili, ale poradzili sobie świetnie. Kolejną konkurencję zdominowali uczniowie klasy Ib, mianowicie Kacper Nowak i Kacper Kowalik, którzy brawurowo wykonywali pompki, brzuszki i przysiady. Chłopcy świetnie sobie poradzili i zostali nagrodzeni brawami. Ostatnia konkurencja miała sprawdzić celność rzutów naszych młodych kadetów, którzy musieli trafić woreczkami do koszy. Była to łatwa konfrontacja dla zawodowych żołnierzy z drugiej klasy, ale przysporzyła dużo problemów pierwszoklasistom.
  Tuż po otrzęsinach rozpoczęła się dyskoteka, a później młodzież z klasy pierwszej musiała po wszystkim posprzątać. To był bardzo dobry wieczór i liczymy na więcej takich.

  Jakub Czyż klasa, IIIA

  Co działo się 29 listopada w szkolnej bibliotece?   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 29 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyły się andrzejkowe wróżby. Organizatorką całej imprezy była pani Anna Czoch. Wszystkie dzieci przebrały się za niespotykane na co dzień posta-cie. Niespodzianką dla najmłodszych były czarownice i wróżki, dzięki którym mogli poznać swoją przy-szłość. W rolę czarownic wcieliły się: Martyna Wolak, Klaudia Paluch, Weronika Wnęk i Małgorzata Kwiecień.

  Na początku pani Ania przypomniała uczniom o dawnych zwyczajach andrzejkowych, a na-stępnie zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy i wróżb. Na początku odbyła się tradycyjna wróżba polegająca na ustawieniu lewych butów jeden za drugim. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się, kto jako pierwszy weźmie ślub. Później każdy uczeń mógł podchodzić do stanowisk, na których przepo-wiadano przyszłość z kart i ze sznurka. Była również wróżba z filiżankami, pod którymi ukryto pierścio-nek (zaręczyny), różaniec (życie zakonne), liść (sława), monetę (bogactwo) oraz pustą filiżankę (brak zmian w życiu). Dzieciom do gustu przypadła wróżba z obrączką, dzięki której można było poznać płeć i ilość swoich dzieci. Wróżkom towarzyszyły duszki - Tomasz Zębala i Dawid Krzywda - które tego dnia pilnowały porządku i dbały, żeby dzieciom nikt nie przeszkadzał.

  Całą imprezę wzbogaciła Pani Dyrektor. Ona również wcieliła się w szkolnego duszka, opo-wiadającego dzieciom swoją historię. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych młodszych kolegów.

  Małgorzata Kwiecień i Weronika Wnęk

  Nietypowa lekcja


   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy zajmują się zwalczaniem przestępstw narkotykowych, odwiedzili naszą szkołę dnia 28 listopada 2013r. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej. Wychowawcy wraz z uczniami uważnie słuchali, gdy o opowiadali oni o swojej ciężkiej pracy, którą wykonują na co dzień. Uświadomiliśmy sobie, jak niebezpieczne potrafią być narkotyki. Pani policjantka mówiła nam też o tym, co może stać się po zażyciu używek i jak nieświadomie możemy przekreślić sobie całe życie. Opowiadała nam historie nastolatków, którzy popadli w nałóg. Wprowadziła nas też w tajniki tropienia narkotyków przez psa podczas wykonywanych przeszukań. Dla ostrzeżenia odbyło się takie na naszych oczach. Pies, który był wraz ze swoim opiekunem, szukał narkotyków wcześniej ukrytych w sali gimnastycznej. Na rozkaz swojego pana posłusznie wykonywał polecenia, a następnie był nagradzany ulubionymi przysmakami. Myślę, że po tak interesującym spotkaniu nikt z nas nie sięgnie po narkotyki.

  Anna Szumiec, kl. IIIB

  WIECZÓR ANDRZEJKOWY   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W klasie trzeciej został zorganizowany wieczór andrzejkowy, który odbył się 27 XI o godzinie 17.00. Dzieci zaprosiły na to spotkanie swoich rodziców. Ponieważ to był czarodziejski wieczór, nie mogło zabraknąć wróżek, wróżbitów, czarodziejek i wielu innych dziwnych stworów. Spotkanie rozpoczęła opowieść o starych wróżbach andrzejkowych. Potem wróżbici wróżyli sobie i swoim rodzicom. Była wróżba z balonami, butami, szkatułką i kolorami. Mamy musiały obrać jabłka, a potem rzucały obraną skórkę. Dzieci odczytywały kształty. Pomysłów i śmiechu było sporo, nawet tatusiowie bardzo się zaangażowali i wróżyli sobie z wielkim zapałem. Na koniec grupa wspaniałych kelnerów serwowała pyszne ciasta upieczone przez mamy. Kiedy wieczór zbliżał się ku końcowi każdy otrzymał ciasteczko z wróżbą andrzejkową. Wieczór należał do bardzo udanych, wesołych i miłych.

  M. Kruczek

  zdjęcia:
  G. Kwaśny
  M. Kruczek

  Zawody sportowe   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  25 listopada w naszej szkole odbyły się zawody w piłce siatkowej. Już o godzinie 9.00 pojawiły się drużyny z Bibic i Zielonek i od razu wylosowano kolejność meczów. Po przywitaniu i omówieniu reguł gry na pierwszy ogień poszły drużyny dziewcząt z Zielonek i Bibic. Później partia męska i nareszcie Korzkiew grała z Zielonkami. Tak jak wcześniej, najpierw dziewczęta a potem chłopcy. Korzkiewiacy walczyli zacięcie, co opłaciło się, bo wygrali pierwszy mecz. Kiedy przyszedł czas na zmagania z Bibicami, nie było, niestety, tak wesoło, bo przeciwnicy mieli za sobą też już jedno zwycięstwo. Stres, presja i zbyt wielka chęć pokonania rywala tym razem były górą, posypały się stracone punkty, których nie udało się już nadrobić. Ostatecznie zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsce, na trzecim uplasowały się obie drużyny z Zielonek, a na szczycie podium, jak nie trudno się domyślić, stanęły Bibice. Na koniec turnieju Pani Dyrektor wręczyła dyplomy kapitanom drużyn. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za świetną zabawę oraz mile spędzony czas i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach sportowych.

  Aleksandra Górska, kl. IIIb

  "Ku-ku-ryku Słoneczniku"
  spektakl w Teatrze "Groteska"   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  22 listopada, przedszkolaki z grupy " 0 a " i " 0 b " wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Moniką Jabłońską-Czyż oraz panią Beatą Kwiecień i rodzicami wybrali się do Teatru " Groteska " w Krakowie na spektakl pt: "Ku-ku-ryku Słoneczniku"
  Dzieciaki już po wejściu w progi teatru doznały pierwszych niespotykanych wrażeń. Przemierzając korytarze teatru, pełne wspaniałych lalek i masek, dotarły do pięknej "Sali Kopułowej" gdzie rozpoczął się spektakl.
  Z wielkim zainteresowaniem oglądały barwną historię Słonecznika, Kogucika, Kota, Psa i Świnki. Kogucik - pieje, Kot - miauczy, Pies - szczeka a Świnka - chrumka. Jednak bajka którą dzieci oglądały opowiadała o tym, co się stanie gdy ten porządek zostanie zaburzony. Otóż tytułowy bohater - Słonecznik, nie do końca wie kim jest, jaka jest jego rola. Więc zaczyna "kukurykać" jak kogut, miauczeć jak kot, szczekać jak pies. Zwierzęta postanawiają dać mu nauczkę i przywrócić porządek na podwórku. Wreszcie dzięki zwierzętom, udało się Słonecznikowi odnaleźć własną tożsamość a sam nasz bohater - Słonecznik zrozumiał, iż żeby czuć się sobą nie trzeba naśladować innych.
  Przedstawienie było bardzo barwne poprzez różnokolorowe kostiumy aktorów i piękne lalki. A dzieciaki wspaniale bawiły się słuchając dowcipnych dialogów oraz łatwo wpadających w ucho piosenek.
  Po spektaklu wzięliśmy udział w warsztatach pt. "Sekrety sceny". Poznaliśmy różne rodzaje masek, sposobów ich wykonywania oraz rodzaje lalek teatralnych. Pod okiem bardzo sympatycznej pani - aktorki teatru, dzieci mogły je przymierzać i animować.
  Przedszkolaki wróciły do szkoły zachwycone. Zobaczyły jak magicznym miejscem jest teatr, poznały jego tajniki.

  Monika Jabłońska-Czyż

  "Trzej Muszkieterowie" w Teatrze Łaźnia Nowa   

  Dnia 15 Listopada wybraliśmy się do Teatru Łaźnia Nowa na spektakl, pt. "Trzej Muszkieterowie".
  O godzinie 17. 50, na parkingu przed szkołą w Korzkwi zebrała się nasza klasa - Ia, wybrani uczniowie z klasy II oraz nauczyciele. Wyjechaliśmy o godzinie 18.00. W autokarze rozmawialiśmy oraz słuchaliśmy muzyki. Po 45-minutowej podróży dotarliśmy do celu. Gdy wysiedliśmy, zobaczyliśmy duży, zadbany budynek, na którym widniał świecący napis "Teatr Łaźnia Nowa". Po wejściu do środka okazało się, że teatr ten nie jest tak duży, jak nam się wydawało, gdy staliśmy na zewnątrz. Holl był wprawdzie ogromny, ale korytarze bardzo wąskie. Następnie oddaliśmy nasze kurtki do szatni, po czym poszliśmy na widownię. Byliśmy trochę zaskoczeni, gdyż myśleliśmy, że będziemy siedzieli w pięknych, ozdobnych lożach, a scena będzie okazała. Tymczasem miejsce występu aktorów było niewielkie, a jedyny rekwizyt stanowiła wielofunkcyjna szafa. Przedstawienie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 19.00. Na początku nie wszystkim się podobało, jednak w miarę rozwoju akcji przekonaliśmy się, że jest to zabawna komedia i w efekcie wszyscy pękaliśmy ze śmiechu. Na scenie mogliśmy zobaczyć znanych nam z telewizyjnych seriali i reklam aktorów: Monikę Fronczek, Adama Krawczuka, Marcina Perchucia, Rafała Rutkowskiego i Macieja Wierzbickiego. Przedstawienie trwało półtorej godziny. Z teatru wyszliśmy szczęśliwi i rozbawieni. W drodze powrotnej dopisywał nam doskonały humor, dużo rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Następnie wszyscy zaczęliśmy dzwonić do domów z informacją, że już wracamy. Gdy dojechaliśmy na parking przed szkołę, zobaczyliśmy swoich rodziców czekających na nas już od jakiegoś czasu, więc szybko wysiedliśmy z autokaru i podbiegliśmy do samochodów.
  Myślę, że spektakl wszystkim przypadł do gustu i każdy chętnie wybrałby się do tego teatru ponownie. Dziękujemy organizatorom za wspaniały wieczór.

  Izabella Liziniewicz, klasa Ia

  Gruzja   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 13 listopada spotkaliśmy się z Panią Iriną Shiukashvili, która urodziła się i wychowała w Gruzji, zaś aktualnie mieszka na terenie gminy Zielonki. Podczas dwugodzinnych warsztatów opowiadała nam o pięknie przyrody w swojej ojczyźnie oraz o kulturze i zwyczajach, które tam panują. Mówiła również o położeniu jej kraju, religiach tam wyznawanych, potrawach, przedstawiała też sylwetki sławnych Gruzinów. Pokazała nam również alfabet, w oparciu o który próbowaliśmy pisać nasze imiona. Nie było to łatwe, ale świetnie się przy tym bawiliśmy. Poznaliśmy również kilka słów i zwrotów w języku gruzińskim. Pod koniec zajęć nasz gość nie tylko pokazał nam taniec gruziński, lecz także mieliśmy możliwość nauczyć się jego kroków. Warsztaty bardzo nam się podobały. Chcielibyśmy w przyszłości odwiedzić Gruzję, żeby lepiej poznać kulturę i bogactwo tego pięknego kraju.

  Oliwia Maślej
  Paulina Wierzbicka
  Kamil Bień
  Jarosław Kremer

  BYLIŚMY W WARSZAWIE   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 13 listopada 2013 roku wybraliśmy się wraz z kolegami z mojej klasy (kl.1B) oraz z klas trzecich na dwudniową wycieczkę do Warszawy.
  Pobudkę mieliśmy około 7:00 rano, aby zdążyć na odjeżdżający o godzinie 8:15 autokar spod szkoły. Gdy wsiedliśmy do pojazdu czekały na nas różne zabawy i atrakcje. Pani Karolina, która je prowadziła zaproponowała konkurs piosenki. Dzięki temu droga minęła nam szybko i przyjemnie. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 14:00. Po wyjściu z autokaru udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Budynek wewnątrz genialnie odzwierciedla to, co działo się w tamtym okresie. Pełno było broni wszelkiego rodzaju. Ogromny samolot wisiał nad wystawami. Zbieraliśmy również kartki z kalendarza , które należało zabrać ze sobą do domu jako pamiątkę. Na każdej z nich była krótka relacja z dni powstańczych.
  Dramat ludzi przedstawiany był w różny sposób. Jako film, nagrania głosowe, zdjęcia, obrazy oraz wiele innych. Oświetlenie budynku i jego pomieszczeń wprowadzało w stan powagi i zadumy. Kiedy wyszliśmy z muzeum, skierowaliśmy się w stronę Belwederu. Następnie udaliśmy się w kierunku Łazienek Królewskich oglądając po drodze piękny pomnik Józefa Piłsudskiego. Zwiedzając Lazienki widzieliśmy Pałac na Wodzie oraz pomnik Fryderyka Chopina. Potem udaliśmy się w stronę naszego Hostelu Puffa. Na miejscu czekała na nas Pani Teresa Krzyżanowska. Opowiadała nam o Powstaniu Warszawskim, ( gdy wybuchło miała dwanaście lat). Później poszliśmy spać. Następnego dnia po zjedzeniu śniadania poszliśmy zwiedzać Warszawę. Na pierwszy ogień poszła Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Zbudowano ją ze szkła, metalu i betonu. Kosztowała majątek, ale opłaciło się. Teraz jest tam około pięciu milionów książek. Wielu pracowników dba o każdy szczegół. Zrobiła na nas ogromne wrażenie.
  Potem szliśmy ul. Marszałkowską, doszliśmy w końcu do Kolumny Zygmunta. Tam zrobiliśmy sobie kilka zdjęć grupowych. Następnie kawałek dalej napotkaliśmy pomnik Małego Powstańca. Jest to bardzo wzruszająca postać, mały chłopczyk z bronią w ręku. I tak spacerowaliśmy Starówką, aż w końcu dotarliśmy do Pałacu Prezydenckiego. Jest to piękny, robiący wrażenie budynek. Po obejrzeniu go, podeszliśmy pod pomnik księcia Józefa Poniatowskiego siedzącego na koniu.
  Wróciliśmy pod Zamek Królewski. Jest to duża budowla, ale nie tak piękna jak nasz Wawel. Na pewno ciężko było go odbudować. Weszliśmy również do Bazyliki Jana Chrzciciela. Jednak nie zrobiła na nas takiego wrażenia, jakie robi nasz Kościół Mariacki. W godzinach po południowych spacerowaliśmy sobie po Placu Józefa Piłsudskiego przechodząc jednocześnie do Grobu Nieznanego Żołnierza a w końcu dochodząc do Centrum Nauki Kopernik. To miejsce podobało nam się najbardziej. Niestety na gry, zabawy i eksperymenty mieliśmy tylko trzy godziny, więc musieliśmy się spieszyć. Ekstra były eksperymenty z wodą. Ciekawe było również olbrzymie radio, które miało pokrętło służące do przestawiania fal radiowych. Stacjami lata. Słychać było różne ciekawe informacje ze wskazanego okresu. Później czekało na nas nie lada wyzwanie, gdyż musieliśmy sklonować owcę. Bardzo podobała nam się podróż po Warszawie rowerem. Niektórzy jednak woleli plan filmowy czy dyskotekę. Budynek był zbudowany w ciekawym, bardzo nowoczesnym stylu. Wzbudzało to nasz entuzjazm.
  Późnym popołudniem wyszliśmy z muzeum i udaliśmy się do hostelu, w którym się zatrzymaliśmy. Niechętnie spakowaliśmy bagaże i poszliśmy do autokaru. Była godzina około 16:40, gdy wsiedliśmy do busa. Podobnie jak przyjazd minął nam powrót. Pani Karolina opowiadała nam historie ze swojego życia. Była bardzo przyjemna atmosfera. Umiliły ją liczne pytania premiowane nagrodami. Nie mieliśmy szaleńczego tempa, ponieważ za kierownicą siedziała kobieta, ale dzięki temu jechała bardzo ostrożnie. Czuliśmy się bezpiecznie. Pod szkołę wróciliśmy o 22:15. Byliśmy bardzo zmęczeni., ale niezmiernie zadowoleni.
  Bardzo nam się podobała Warszawa i jesteśmy dumni, że zwiedziliśmy naszą stolicę.

  Wiktoria Zębala
  Ania Talanda
  Grzegorz Hapek
  Weronika Świtoń
  Kamil Litewka

  Wieczornica patriotyczna
  w Zespole Szkół w Korzkwi   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 12 listopada w naszej szkole, wieczorem, o godzinie 17.00 rozpoczął się uroczysty apel z okazji 11 Listopada. Pomysłodawczynią nietypowego świętowania 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była pani dyrektor - Regina Styn, która zaprosiła na uroczystość specjalnego gościa, pana Romana Heila, współpracującego z Muzeum Armii Krajowej. Był także pan Adam Duliński - radny gminy Zielonki i sołtys Grębynic.
  Pani Anna Kamińska była odpowiedzialna za przebieg uroczystości, nad tłem historycznym czuwały panie: Lucyna Dzień-Skrzyńska i Anna Sawczuk. W tworzeniu nastrojowej dekoracji pomagała pani Anna Bełzowska, przygotowanie chóru zawdzięczmy panu Witoldowi Żiżce, zaś wyrazisty portret Marszałka - panu Michałowi Sąsiadkowi. Wieczór poprowadzili gimnazjaliści: Jakub Czyż z kl.3a, Kacper Bołoz, Michał Knapik, Krzysztof Kozyra z kl.2 oraz Zosia Wilk z kl.1a. Uczniowie wprowadzili zebranych w tematykę święta oraz zaprosili do rozważań nad losem walczącego o wolność ojczyzny na przestrzeni wieków polskiego żołnierza. Przeczytali wybrane wspomnienia żołnierzy z czasów I wojny światowej, zaczerpnięte z książki Petera Englunda, pt. "Piękno i smutek wojny''. Pan Roman Heil opowiedział o sobie i o swoim tacie, który był żołnierzem Armii Krajowej. Prawdziwymi twórcami podniosłej atmosfery byli wszyscy zgromadzeni, którzy wspólnie śpiewali żołnierskie i partyzanckie pieśni. Mieliśmy również występy solowe - wysłuchaliśmy utworów: "Taki kraj'' w wykonaniu Julki Muszyńskiej, "Biały krzyż'' zaśpiewała Joasia Kapel z towarzystwem grającej na skrzypcach mamy, a "Pałacyk Michla'' oraz "Leguny'' wykonali uczniowie klasy 2: Gabriela Kępka, Małgosia Basiura, Kalina Kępka i Witek Basiura. Za światło i dźwięk odpowiedzialność wzięli: Kajetan Kruczek, Michał Rudowski i Dawid Krzywda. Klasa 2 gimnazjum przygotowała również plakaty, zaproszenia oraz biało-czerwone kokardki przypinane uczestnikom spotkania.
  Po zakończeniu uroczystości można było obejrzeć pamiątki należące do ojca pana Romana, a także zadać mu pytania na tematy związane z wojskiem polskim oraz wojnami. W wieczornicy udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele oraz rodzice. Wydarzenie to wszystkim bardzo się podobało i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

  Karolina Bołoz, kl.III B

  Ekologiczny teatrzyk "Jaś i Małgosia"   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Lekcja filmowa w kinie Kijów  W środę, dnia 30 października 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do kina Kijów na lekcję filmową i seans pt. "Moi chłopcy". Po wejściu do sali kinowej powitał nas miły pan, który poprowadził lekcję kinową, której tematem tym razem był "scenariusz i jego tajemnice". Była to bardzo ciekawa i inspirująca lekcja, każdy z nas wyciągnął z niej dużo informacji. Dowiedzieliśmy się, że prawdziwi fachowcy w czytaniu scenariuszy nazywani "czytaczami" po przeczytaniu 10 lub 15 stron są w stanie ocenić, czy odniesie on wielki - czy mały sukces.
  Podobnie jak nasze wypracowania pisane na lekcje języka polskiego scenariusz jest podzielony na trzy części: wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Pod koniec każdej z tych części następuje zwrot akcji i po nim krótkie wybrzmienie. Wstęp jest krótki i opowiada, o czym będzie utwór. Tu kończy się wstęp i wkracza rozwinięcie - Akt II, to najdłuższa część scenariusza, w której główny bohater przeżywa przemianę swojego charakteru. Tuż po Akcie II mamy Akt III - najkrótszy - następuje w nim wielki zwrot akcji nazwany punktem kulminacyjnym całego utworu i potem ogromne wybrzmienie, które głównie mówi nam o tym, że utwór kończy się dobrze i szczęśliwie.
  Po wysłuchaniu lekcji obejrzeliśmy niezwykle wzruszający film pt. "Moi chłopcy". Opowiada on historię australijskiego komentatora sportowego piszącego do gazety, któremu na początku opowiadania umiera ciężko chora na raka żona. Zostawia go z jego 6-letnim synem, którym Joe musi się teraz opiekować. Na początku nie mogą się oni dogadać, ale potem Joe odnajduje w sobie dziecko i bardzo dobrze się bawią. Wkrótce potem do głównego bohatera przyjeżdża jego syn z pierwszego małżeństwa - Harry. Trzej chłopcy bardzo dobrze się bawią, ale Joe dostaje niezwykle ważne zlecenie i musi wyjechać na "Australian Open" do Sydney, niestety, nie może wziąć ze sobą swoich synów ani też z nikim ich zostawić. Jego szef grozi mu wyrzuceniem z pracy, jeżeli nie pojedzie na tę imprezę. Joe postanawia zaryzykować i komentować wszystko z domu, dopóki nie dowiedział się, że na finale będzie jego szef. Wtedy nie wie, co począć i jego starszy syn oferuje mu, że zaopiekuje się 6-latkiem. Niestety, wszystko wymyka się spod kontroli i zaniepokojony Joe musi wrócić do domu. Ostatecznie cała historia kończy się dobrze.

  Jakub Czyż, kl. IIIA

  Dyniowe inspiracje   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Piątek - 25 października - przebiegał w korzkiewskiej szkole pod znakiem dyni. To charakterystyczne jesienne warzywo stało się tematem przewodnim organizowanego przez nauczycielki świetlicy oraz wychowawczynie oddziałów przedszkolnych i klas I-III konkursu ''Dyniowe inspiracje''. Do udziału w nim zaproszeni zostali najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami. Dzieciom pomagali rodzice, rodzeństwo, babcie, ciocie, dziadziusiowie i wujkowie. Efekty prac przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na wystawie mogliśmy podziwiać prawie całe zoo. Pojawił się olbrzymi wieloryb, śmieszna świnka, sympatyczna stonoga, kolczaste jeże, zielony żółw, przyjazne nietoperze oraz urocze myszki, kotki i zajączki. Oglądaliśmy również imponujące budowle tj. Dom Wróżek oraz ciekawe pojazdy - Turbo Gimbusa Przybysławice-Korzkiew, łódkę-żaglówkę oraz karety. Nie zabrakło też znanych postaci. Był Harry Potter, śmieszny Clown, Pan-Bałwan, Strach na wróble, Cyganka oraz wiele innych dyniowych ludzików.
  Nie dziwi więc fakt, że jury w składzie: pani dyrektor Regina Styn, pedagog Anna Bełzowska oraz nauczycielki Agnieszka Kapel i Renata Madej miało ogromny problem z wyborem laureatów. Ostatecznie nagrodzono 8 dzieci. Pierwsze miejsce przypadło Filipowi Witoniowskiemu (z oddziału przedszkolnego sześciolatków), który wykonał wesołego clowna oraz Patrycji Macała-Wrześniowskiej (z klasy III) autorce ślicznego kotka. Drugim miejscem nagrodzeni zostali Karol Krzywda (klasa I) za myszkę i Zuzanna Tomczyk (klasa III) za wieloryba. Trzecie miejsce zajęli Jakub Krztoń (z klasy I), który wykonał uroczą świnkę oraz Dominika Woźniczka (z klasy II), która zrobiła dom dla wróżek. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Oskar Goryczka (z oddziału przedszkolnego pięciolatków) za stracha na wróble i Aleksandra Kwaśny z Rodzinką (klasa III) za projekt Turbo Gimbusa. W związku z tym, że nasza impreza została połączona z akcją ''Owoce w szkole'', laureaci nagrodzeni zostali koszami pełnymi smakowitych owoców. Ponadto wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali pamiątkowe dyplomy w kształcie dyni wykonane przez wychowawczynię świetlicy oraz po soczystym jabłku i chrupiącej marchewce.
  ''Dyniowe inspiracje'' to kolejna tego typu impreza, która odbyła się w szkole w Korzkwi. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie i już teraz zaprosić na wystawę w przyszłym roku szkolnym, choć jej szczegółów jeszcze nie zdradzamy:)

  Anna Czoch
  świetlica szkolna
  ZS w Korzkwi

  Grzegorz Michałek z wizytą w Korzkwi   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 25 października 2013 do szkoły w Korzkwi zawitał wyjątkowy gość - pan Grzegorz Michałek. Uczniowie biorący udział w projekcie English Teaching (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja NIDA) podczas dwugodzinnego spotkania mogli posłuchać o dokonaniach pana Grzegorza. A jest on osobą niezwykłą - nie tylko lektorem języka angielskiego, świetnym pedagogiem, lecz zarazem ratownikiem grupy beskidzkiej GOPR oraz pomysłodawcą i uczestnikiem projektu "Heaven and Hell (Niebo i Piekło). Celem tego ekstremalnego przedsięwzięcia było zdobycie najgłębszej jaskini i najwyższego szczytu naszego globu. Tym samym pan Grzegorz został rekordzistą największej deniwelacji świata, schodząc na głębokość 2080 metrów w jaskini Krubera - Woronia na pograniczu Abchazji i Gruzji oraz wspinając się na Mount Everest, gdzie udało mu się osiągnąć wysokość 8250 metrów (warunki pogodowe uniemożliwiły mu wejście na sam szczyt). Wyczyn ten upamiętnił 60. rocznicę powstania Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 60. rocznicę pierwszego wejścia na Mount Everest, zaś niezwykła opowieść o tym w szkole w Korzkwi doskonale korespondowała z sylwetką jej patrona, Jerzego Kukuczki. Na kolejne spotkanie z panem Grzegorzem czekamy z niecierpliwością.

  Noc w szkole   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Z dnia 18 na 19 października odbyła się "noc w szkole". O godzinie 17:30 uczniowie pierwszych klas gimnazjum spotkali się w budynku naszej szkoły. Czekały na nas nasze wychowawczynie: p. Renata Madej i p. Regina Adamska, a także p. Małgorzata Kruczek i p. Anna Bełzowska. Tylko niektórzy z pierwszoklasistów byli nieobecni. Zanieśliśmy swoje bagaże do sal, w których mieliśmy spać. Następnie odbyła się gra terenowa zorganizowana przez harcerzy. Podzieliliśmy się na kilka grup po 7-8 osób i wyruszyliśmy w drogę. Czekało na nas wiele niespodzianek. Na początku trasy dostaliśmy mapy i kartę, na której mieli podpisać się poszczególni organizatorzy na każdej bazie. Po kilku zaliczonych punktach zrobiło się ciemno. Dobrze, że mieliśmy ze sobą latarki, bo inaczej nie dalibyśmy sobie rady w ciężkiej trasie z błotem i zaroślami. W pewnym momencie jeden z uczestników potknął się, wpadł w pokrzywy i poparzył sobie twarz. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Kilka razy zostaliśmy przestraszeni przez harcerzy w kominiarkach. Gdy dotarliśmy zmęczeni i brudni do ostatniej bazy, czekała tam na nas Pani Dyrektor - Regina Styn z innymi nauczycielkami. Pod koniec nasze wychowawczynie także musiały przejść chrzest bojowy, między innymi zjeść zupkę z dziwnymi składnikami. Następnie dokonaliśmy uroczystej przysięgi pod zamkiem w Korzkwi.
  Wróciliśmy do szkoły, zjedliśmy przygotowaną przez nas kolację i udaliśmy się na seans filmowy. Gdy większość była już śpiąca, każdy poszedł do swojej sali, w której miał przespać całą noc. Rano pobudka była o godzinie 7:00, ponieważ musieliśmy posprzątać, aby wszystko było gotowe do lekcji w poniedziałek.
  Pomimo brudnych ubrań i niewyspania będziemy mile wspominać ten wieczór i noc spędzoną razem.

  Weronika Kasprzyk, Natalia Dulińska, Kl. I a

  Przedszkolakina Zamku w Pieskowej Skale          KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  16 października 2013 r., najmłodsze dzieci z Oddziału " Oa" i " Ob" ,wraz ze swoimi wychowawcami: panią Moniką Jabłońską - Czyż i panią Beatą Kwiecień oraz rodzicami, wybrały się na wycieczkę na Zamek w Pieskowej Skale.
  Program naszej wizyty obejmował zwiedzanie zamku oraz warsztaty plastyczne.
  Pan Kustosz Zamku opowiedział nam pięknie o dziejach mieszkańców rezydencji, przybliżył dzieciakom podstawowe pojęcia z zakresu historii sztuki, kultury dworskiej, historii ubioru oraz heraldyki, czyli nauki zajmującej się badaniem rozwoju i znaczenia oraz zasadami kształtowania się herbów.
  Dzieciaki były zachwycone opowieścią pana Kustosza oraz różnorodnością i pięknem eksponatów zgromadzonych w komnatach zamku. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się: makieta wzgórza zamkowego z majestatyczną Maczugą Herkulesa, sarkofag rycerza, obrazy z postaciami mieszkańców Zamku zwłaszcza ich bogato zdobione stroje, gabloty zawierające cenne kolekcje naczyń i sprzętów codziennego użytku wykonanych z cyny, kamionki, mosiądzu i miedzi, zbiór zamków i kłódek, bogato dekorowany kredens, cynową bardzo ozdobną skrzynię na dokumenty, barwne gobeliny oraz paradne łoże francuskie z baldachimem przykryte haftowaną kapą.
  Zachwytom nie było końca, dzieciaki z trudem powstrzymywały się przed dotknięciem tylu wspaniałości. Dopełnieniem naszej wyprawy w odległe czasy były warsztaty plastyczne. Bawiliśmy się wspaniale, kolorując herby właścicieli Zamku: Piotra Szafrańca z Łuczyć, herbu - " Starykoń" oraz rodu Młodziejowskich, herbu - "Ślepowron". Dzieciaki wykonały wspaniale swoją pracę.
  Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

  Monika Jabłońska - Czyż

  Imieniny pana Kleksa w klasie czwartej   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Szanowny Panie Kleksie!
  16 października z okazji Pańskich imienin w naszej klasie urządziliśmy przyjęcie. Przynieśliśmy wiele potraw, przygotowanych samodzielnie pod okiem rodziców. Na stole pojawiły się smakowite ciasta, ciasteczka i desery. Nic dziwnego, że po kilkunastu minutach na pięknym obrusie zostały już tylko dekoracje...
  Bardzo się cieszymy, że ta uroczystość się odbyła. Chcielibyśmy jeszcze złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wspaniałych przygód, ciekawych podróży i samych słonecznych dni.
  Pozdrawiamy serdecznie
  w imieniu czwartoklasistów

  Wojtek Krzywda i Kacper Mosurek

  Ślubowanie pierwszaków   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku w naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczystość połączona z Dniem Patrona i ślubowaniem klas pierwszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Kiedy już uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej, Pani Dyrektor przypomniała nam, w jakim celu zgromadziliśmy się tego dnia w szkole i tym samym oficjalnie zaczęła się akademia. Mogliśmy w tym czasie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym patronie - Jerzym Kukuczce oraz podziwiać występy pierwszaków ze szkoły podstawowej, których specjalnie na tę okazję przygotowała pani Ewa Staniszewska.
  Następnie nadszedł moment ślubowania. Była to bardzo uroczysta chwila. Na twarzach kolegów i koleżanek dało się widzieć skupienie i powagę. Po tym, jak Pani Dyrektor - Regina Styn i Pani Wicedyrektor - Regina Adamska pasowały na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły wszystkich pierwszoklasistów, uczniowie rozeszli się do klas, gdzie składali życzenia wychowawcom. Ten dzień na pewno długo zostanie w naszej pamięci. Życzymy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły owocnej pracy i wielu sukcesów zawodowych, a naszym nowym kolegom i koleżankom mnóstwa dobrych ocen!

  Maluchy sadzą żonkile   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  POLA NADZIEI   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Pola Nadziei to organizowana od 16 lat kampania zbierania funduszy dla chorych i potrzebujących. Ideą programu jest pozyskiwanie pieniędzy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
  To już kolejny rok, w którym korzkiewscy gimnazjaliści biorą udział w akcji Pola Nadziei. Dnia 03.10.2013 r. uczniowie naszej szkoły kwestowali na rzecz Hospicjum im. świętego Łazarza w Krakowie.
  Organizatorka akcji w naszej szkole, pani Anna Sawczuk, wybrała spośród naprawdę wielu chętnych trzydziestu jeden gimnazjalistów. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza - właśnie pod okiem pani Sawczuk i pani Bełzowskiej - wyruszyła ze szkoły o 8.30 i o 9.30 znalazła się już przy Bunkrze Sztuki w Krakowie. Uczniowie otrzymali swoje identyfikatory, koszulki z logiem akcji, puszki na datki oraz cebulki żonkili, których sprzedaż jest zawsze tematem przewodnim całej akcji. Został nam również przydzielony rejon do kwestowania.
  O godzinie 11.30 przybyła druga grupa wraz z opiekunkami, panią Anna Kamińską i Ewą Staniszewską. Uczniowie wymienili się swoimi akcesoriami i kolejni wyruszyli na Rynek i pobliskie uliczki w poszukiwaniu darczyńców. Wiadomą rzeczą było, że na początku trudno podchodzić do nieznajomych. Jednakże z każdą minutą stawaliśmy się pewniejsi siebie i coraz lepiej zachęcaliśmy spotkanych przechodniów do pomocy. Nie omieszkaliśmy wspomnieć, dlaczego i dla kogo kwestujemy. Zapraszaliśmy również wszystkich na "Żonkilowy Marsz Nadziei" spod Barbakanu i " Uroczyste sadzenie żonkili na krakowskich Plantach". Z uśmiechem patrzyliśmy, jak w koszyczkach zostaje coraz mniej cebulek. Oczywiście każdy spotkał się z odmową lub brakiem zainteresowania ze strony niektórych przechodniów, ale to nas nie zniechęcało.
  Całą akcję uważamy za udaną. Zainteresowanie było spore, ale wydaje nam się, że mniejsze niż w roku ubiegłym. Fakt ten na pewno nie zniechęci nas do niesienia pomocy w latach kolejnych, ponieważ takie akcje są świetnym sposobem, aby pomóc potrzebującym i zbliżyć się do ludzi poprzez wspólne działanie.

  tekst: Aleksandra Górska

  zdjęcia: Kajetan Kruczek

  WIZYTA KORZKIEWSKICH NAUCZYCIELI W RATSGYMNASIUM W MINDEN
  W RAMACH PROGRAMU COMENIUS SOCRATES   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W dniach 30.09. - 04.10. 2013 roku pani dyrektor Regina Styn oraz panie Agnieszka Kapel i Renata Madej przebywały w Minden, gdzie uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w ramach projektu Comenius Socrates. Odwiedziły one partnerską szkołę Ratsgymnasium. W trakcie pobytu omawiano i planowano przebieg rewizyty korzkiewskich gimnazjalistów w Niemczech. Panie zwiedziły również Berlin i podziwiały jego najpiękniejsze zabytki, wybierając przy tym miejsca warte pokazania młodzieży gimnazjalnej z Korzkwi. Prowadzono także lekcje języka polskiego dla 26 uczniów partnerskiej szkoły, którzy współuczestniczą w przedsięwzięciu projektowym "MUSICARTCONNECTIONS". Podczas pobytu polscy pedagodzy mieli okazję wziąć udział w dniu polskim, który został zorganizowany przez młodzież niemiecką. Gospodarze przygotowali z tej okazji polskie dania i ciasta, jak również występy artystyczne i quizy wiedzowe. Nauczyciele niemieccy zaprosili gości z Polski na koncert fortepianowy i występ chóru oraz zorganizowali wycieczkę krajoznawczą po okolicy. Pobyt obfitował w wiele miłych chwil, jednak pięć dni minęło bardzo szybko i nadszedł czas powrotu do kraju. Pełne wrażeń panie wróciły do swoich domów i codziennych obowiązków.

  Renata Madej

  KRAKUSEK   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Klasa trzecia przystąpi w tym roku szkolnym do Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie organizowanego przez Zamek Królewski na Wawelu. Każdy uczestnik - trzecioklasista musi wziąć udział w dwóch wycieczkach i napisać test wiedzy o Krakowie. Potem tylko jedna osoba z klasy weźmie udział w finale na Wawelu. W tym roku temat konkursu brzmi: "Po dwóch stronach starej Wisły - z Kazimierza na Wawel" . To bardzo trudny temat.
  1 X cała klasa udała się na spacer po Kazimierzu. Na spotkanie z panem przewodnikiem umówiliśmy się na placu Wolnica, gdzie podziwialiśmy zabytkowy Ratusz, w którym obecnie znajduje się Muzeum Etnograficzne. Kazimierz został założony przez króla Kazimierza Wielkiego i był miastem. Dopiero od dwustu lat jest dzielnicą Krakowa. Uczniowie klasy trzeciej zostali podzieleni na kilka grup. W czasie całego spaceru dzieci rozwiązywały ciekawe zdania.
  Zwiedzaliśmy kościół Bożego Ciała, św. Katarzyny i kościół na Skałce. Dowidzieliśmy się, że Wisła płynęła kiedyś w miejscu dzisiejszej ulicy Dietla. Pan przewodnik opowiadał nam o stylu gotyckim w architekturze, zapoznał nas z wieloma ciekawymi legendami. Potem Bulwarami Wiślanymi przeszliśmy pod Wawel do kościoła OO Bernardynów na ul. Bernardyńskiej.
  To była bardzo długa i wyczerpująca wycieczka. Jednak pogoda nam dopisała, widoki były przepiękne i mamy nadzieję, że w głowach zostało wiele wiadomości. Następne spotkanie z historią odbędzie się już w listopadzie.

  M. Kruczek

  Spotkanie z Ewą Chotomską w Korzkwi   

       KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 26 września 2013 roku w szkole w Korzkwi w ramach programu "Promocja czytania" odbyło się, zorganizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach, spotkanie z polską pisarką, autorką wierszy i tekstów piosenek dla najmłodszych - panią Ewą Chotomską. Razem z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983 roku dziecięcy zespół ,,Fasolki". Występowała w programie telewizyjnym ,,Tik-Tak" jako Ciotka Klotka. Program emitowano przez ponad 17 lat. Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do dzieci: ,,Tik-Tak", ,,Fasola", ,,Domowe przedszkole", ,,Młynek". Najsłynniejsze piosenki pani Ewy to: ,,Moja fantazja", ,,Myj zęby", ,,Mydło lubi zabawę" i wiele innych. Ewa Chotomska jest córką autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży - pani Wandy Chotomskiej.
  Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00. Pani Ewa przywitała zebranych jedną ze swoich piosenek, w bardzo kolorowym stroju oraz ze szczerym uśmiechem na twarzy. Dzieci klas 0-3 były zachwycone. Nasz gość opowiadał o swojej twórczości oraz zamiłowaniu do pracy z zespołem ,,Fasolki". Dzieci z zainteresowaniem słuchały radosnych piosenek prezentowanych przez panią Ewę. Opowieści o bohaterach książek wzbudzały uśmiech na twarzach najmłodszych. Dzieci mogły tańczyć i śpiewać w rytm muzyki. Jedną z głównych atrakcji był też konkurs z nagrodami. Uczestnicy na koniec spotkania mogli zadawać pytania, na które pani Ewa udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Można też było kupić książkę z dedykacją oraz autografem Ewy Chotomskiej.
  Czas spędzony w towarzystwie pisarki minął bardzo szybko i na pewno najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej w Korzkwi dostarczył wielu wrażeń.

  Anna Szumiec, kl. IIIB

  Rajd Neandertala   

  Dnia 26 września odbył się XI Rajd Neandertala. Pod opieką pani Lucyny Dzień -Skrzyńskiej pojechało na niego dwanaście osób z klasy Ia gimnazjum. Wyjechaliśmy z parkingu pod szkołą o godzinie 7.45. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 8.30. Rozpoczęliśmy rajd od wypełnienia dwóch kart pracy. Następnie przechodziliśmy do kolejnych punktów, gdzie odpowiadaliśmy na różne pytania związane z Ojcowskim Parkiem Narodowym. Po odwiedzeniu wszystkich punktów kontrolnych doszliśmy do ośrodka ZHP w Korzkwi. Jedliśmy tam kiełbaski i piliśmy herbatę.
  Bardzo podobał nam się ten rajd i mamy nadzieję, że pojedziemy na niego w przyszłym roku.

  Agnieszka Tomczyk i Izabela Liziniewicz, kl. Ia

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 24 września, jak co roku, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie zarówno z podstawówki jak i z gimnazjum udali się do sali gimnastycznej. Swoje programy wyborcze zaprezentowali kolejno :
  z klasy VI - Izabela Czyż i Marta Kwasek,
  z klasy V - Gabriela Kufta,
  z klasy IV - Anna Kolarska, Magdalena Koziara i Jakub Sobociński,
  z klasy III A - Jakub Czyż i Joanna Regulska,
  z klasy III B - Aleksandra Górska,
  z klasy II - Karolina Świstak,
  z klasy I A - Izabela Liziniewicz i Zofia Ogrodzińska,
  z klasy I B - Piotr Serafin i Julia Muszyńska.

  Po wysłuchaniu każdego z kandydatów przyszedł czas na głosowanie. Po wrzuceniu kartek do urn przez wszystkich uczniów nie było już odwrotu, werdykt zapadł, a nasze tegoroczne samorządy przedstawiają się następująco:

  Przewodniczącą podstawówki została Izabela Czyż, zastępcą przewodniczącej Marta Kwasek, natomiast skarbnikiem Jakub Sobociński. Rolę opiekuna samorządu szkoły podstawowej w tym roku sprawować będzie pan Dawid Kmak.

  W gimnazjum przewodniczącym okazał się Jakub Czyż, jego zastępcą Joanna Regulska, natomiast Karolina Świstak objęła stanowisko skarbnika.

  Miano opiekuna samorządu gimnazjum przypadło pani Lilli Woźniczce.

  Każdemu z kandydatów bardzo dziękujemy za poświęcony czas na przygotowanie się do wyborów, a zwycięzcom gratulujemy wygranej i życzymy samych sukcesów oraz owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym. Do zobaczenia za rok!

  Wywiad z Jakubem Czyżem i Izabelą Czyż ukaże się w najnowszym numerze Żaka Korzkiewskiego.

  Aleksandra Górska, kl. 3b

  Owocowe pożegnanie lata   

   

  W naszej szkole dnia 19 września 2013 roku odbyło się ,,Owocowe pożegnanie lata", zorganizowane przez uczniów klas trzecich gimnazjum oraz nauczycieli: panią Janinę Zając, panią Agnieszkę Domaradzką - Hebdę oraz panią Wioletę Kopek - Putałę. Organizatorzy przygotowali pyszne kanapki ze świeżymi warzywami, ciasta ze śliwkami i jabłkami oraz różne rodzaje przekąsek zrobionych z wyobraźnią kulinarną. Można też było zobaczyć kolorowe plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania, wiszące na ścianach w korytarzach szkoły. Na tę ucztę zostali zaproszeni: dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas pierwszych gimnazjum, którzy przybyli z miłą chęcią na degustację dań. Zgromadzeni byli zachwyceni smakiem przygotowanych potraw oraz estetyką podania. Młodzi kucharze włożyli w przygotowanie dużo serca i zaangażowania. Cieszyli się, kiedy przekąski znikały w mgnieniu oka z talerzy. Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli było to miłe i smaczne spędzenie czasu. Takie wydarzenie powinno się wpisać do tradycji naszej szkoły.

  Wycieczka do Białki

          KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 18 września 2013 roku uczniowie klasy drugiej gimnazjum wybrali się na wycieczkę szkolną do Białki Tatrzańskiej wraz z wychowawczynią - panią Anną Kamińską - oraz z panią Anną Bełzowską. Wyruszyliśmy z parkingu szkolnego o 9:15. Jazda przebiegła bardzo sprawnie. Kierowcą był pan Szymon, którego niektórzy na pewno jeszcze kojarzą z podróży szkolnym busem. Po upływie około dwóch godzin byliśmy na miejscu. Powitało nas słoneczko, które towarzyszyło nam z krótkimi przerwami przez wszystkie trzy dni pobytu.
  Po przyjeździe zaczęła się zabawa z dobieraniem pokoi. Oczywiście nikomu nie można było dogodzić, ale po krótkich sporach i zmianach wszyscy byli zadowoleni. Rozpakowaliśmy swoje bagaże, odpoczęliśmy i poszliśmy na krótki spacer po Białce i zakupy, na których kupiliśmy owoce, warzywa i inne produkty potrzebne na kolację z okazji pożegnania lata. Do ośrodka wróciliśmy na wspaniały obiad, który przygotowała gospodyni. Jest ona instruktorem narciarskim i wielokrotnym zwycięzcą biegów narciarskich. Późnym popołudniem podziwialiśmy niezwykłe walory krajobrazowe naszej miejscowości. Doszliśmy do wniosku, że widoki, są zbyt piękne, żeby były prawdziwe. Pejzaże wyglądały jak wklejone z komputera. Po spacerze, zabraliśmy się za przygotowywanie sałatek i przekąsek, oczywiście bardzo dietetycznych, na kolację. Jak można się było spodziewać, nikt nie wytrzymał "o zieleninie" i spałaszowaliśmy cały placek upieczony przez naszą gospodynię. Następnie udaliśmy się do pokoi, niekoniecznie swoich, gdzie jeszcze długo, długo się wygłupialiśmy.
  Następnego dnia rano zjedliśmy ogromne śniadanie. Potem nastąpiło gorączkowe planowanie, co tu robić, bo się okazało, że leje. Kilka pomysłów odrzuconych i co dalej? Ostatecznie wszyscy przystali na wyjazd do Zakopanego. Tam przeszliśmy się nie pod, ale na Wielką Krokiew, gdzie mogliśmy poczuć to, co czują skoczkowie narciarscy. Po takich emocjach mieliśmy czas wolny na Krupówkach, gdzie zrobiliśmy zakupy, ale to, co sobie kupiliśmy, pozostanie naszą słodką tajemnicą. Wieczorkiem rozpaliliśmy wielkie ognisko, na którym piekliśmy przygotowane samodzielnie kiełbaski oraz kartofle. Przy ognisku znowu sprawdził się nasz wspaniały kierowca, który wszystkiego dopilnował. Po jedzonku wszystkie obżarciuchy zasiadły wokół ognia i zaczęły śpiewać, grać i po prostu dobrze się bawić. Gdy zrobiło się zimno, poszliśmy do domu i tam rozpoczęły się harce do późnych godzin "zielononocnych".
  Trzeciego dnia rano zaskoczyła nas informacja, że udajemy się do rezerwatu "Bór na Czerwonem" w Nowym Targu. Po sycącym śniadaniu i szybkim pakowaniu, wsiedliśmy do naszego pojazdu i ruszyliśmy przed siebie. Na miejscu powitały nas wspaniałe widoki torfowisk, ale nie one okazały się najważniejsze. Poznaliśmy tam kolegę, z którym ciężko się nam było rozstać. Nie wiemy, co to dokładnie było, ale najlepiej pasuje do niego określenie jednej z koleżanek: " To jakiś oso-ćmo-motyl". Wydaje mi się, że więcej nie trzeba dodawać. Tajemniczemu stworowi najbardziej spodobał się but Bartka, do którego już zaczął się przywią..., wgryzać. Niestety, musieliśmy się z nim pożegnać. Przeszliśmy wszystkie stacje ścieżki dydaktycznej i już bez zatrzymywania się przybyliśmy pod szkołę. Nikomu nie chciało się wracać. Podróż powrotna przebiegła w żalu za wolnością od nauki, zadań domowych i codziennych obowiązków. Po powrocie trzeba się będzie wziąć do roboty, co na pewno nie przyjdzie nam łatwo. Ale na szczęście wszystko, co się wydarzyło na wycieczce, na zawsze będzie żyło w naszych wspomnieniach.
  Jeszcze raz pragnę podziękować w imieniu całej klasy dwu paniom Aniom, które miały tyle cierpliwości i odwagi, żeby z nami pojechać. Cenimy to i jesteśmy im wdzięczni. Zafundowały nam wyprawę, która nauczyła nas samodzielności oraz troszczenia się o innych. DZIĘKUJEMY!!!

  tekst: Martyna Wolak
  zdjęcia: Kajetan Kruczek

  Integracyjny wyjazd do Ojcowa   

  Dnia 10 września 2013 r. odbyła się wycieczka integracyjna do Ojcowa. Wzięły w niej udział klasy: VI szkoły podstawowej, IA i IB gimnazjum
  Spod szkoły wyruszyliśmy około godz. 9.00. Na miejsce dojechaliśmy bez problemów, a później podzieliliśmy się na trzy grupy. Każda klasa dostała innego przewodnika. Nasza klasa, IA zaczęła zwiedzanie od ruin zamku ojcowskiego. Patrząc na te ruiny, trudno było sobie wyobrazić, że kiedyś była to potężna warownia, która broniła mieszkańców przed najeźdźcami. Po interesującej opowieści pani przewodnik zrobiliśmy krótką przerwę, a następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie Jaskini Ciemnej. W środku widzieliśmy nietoperze. Po wyjściu na zewnątrz poszliśmy za przewodnikiem. Przechodziliśmy obok bramy Krakowskiej, przy której znów odpoczęliśmy i zagraliśmy w zgadywanie, po czym ruszyliśmy na zbiórkę. Gdy wszystkie grupy dotarły na miejsce, zjedliśmy kiełbaski z grilla. Po posiłku podziękowaliśmy naszym przewodnikom i ruszyliśmy w drogę powrotną.
  Wycieczka bardzo nam się podobała. Wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

  Agnieszka Tomczyk,
  Izabela Liziniewicz,
  kl. IA

  Aleksander Fredro w zamku w Korzkwi          KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Dnia 9 września w zamku w Korzkwi dobyło się "Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry" zorganizowane przez Zespół Szkół w Korzkwi i Bibliotekę Publiczną w Przybysławicach. Ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
  Udział w "Narodowym Czytaniu Aleksandra Fredy" wzięli uczniowie z klasy 3A: Joanna Regulska, Łukasz Kolarski i Jakub Czyż, z klasy 3B: Aleksandra Górska, Klaudia Krzaczyńska, Anna Radecka i Michał Calik, uczennice z klasy 2: Ewa Wąsik i Klaudia Świątek, a także uczennice z klasy 1B : Alicja Wrona, Kamila Staropilna, Eliza Rajca, Marta Gajewska, Klaudia Doniec i Julia Muszyńska. Fredrowskie bajki przeczytały również Pani Dyrektor - Regina Styn i Pani Wicedyrektor - Regina Adamska. Wydarzenie to bacznie obserwowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum waz z nauczycielami. Po krótkim wprowadzeniu i przybliżeniu biografii Aleksandra Fredry nasi koledzy i koleżanki zaprezentowali fragmenty najzabawniejszych komedii pisarza, tj. "Ślubów panieńskich" i "Zemsty", wiersz "Pro memoria", a także bajki: "Wiatr i noc", "Osioł", "Paweł i Gaweł", "Bajka o sowie", "Koguty", "Czyżyk i zięba", "Cygan i baba" oraz "Małpa w kąpieli". Po występach uczniów nadszedł czas na podziękowania i wręczenie certyfikatów od przedstawicielki Biblioteki Publicznej w Przybysławicach dla Zespołu Szkół w Korzkwi, dla Pani Dyrektor - Reginy Styn i dla Pani Teresy Suderek - kustosza Zamku w Korzkwi, która udostępniła nam salę. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i po raz kolejny okazało się, że Fredro wciąż bawi kolejne pokolenia młodych Polaków.

  Karolina Bołoz, klasa IIIB

  Wakacje z angielskim   

   

  W związku z realizacją przez Zespół Szkół w Korzkwi projektu w programie English Teaching, jeden z uczniów mógł wziąć udział w trzytygodniowym obozie językowym. Wybór padł na Joannę Regulską, która w dniach 30 czerwca - 20 lipca 2013 r przebywała w Załęczu Wielkim. Koszty pobytu w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP "Nadwarciański Gród" oraz całości kursu pokryła Fundacja NIDA ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu English Teaching. Zajęcia z języka angielskiego prowadzone były przez lektorów z Fundacji Kościuszkowskiej.
  Oprócz języka angielskiego, doskonalonego nie tylko w trakcie zajęć przedpołudniowych, ale też w prywatnych kontaktach z kadrą amerykańską, uczestnicy obozu rozwijali też inne umiejętności. Podczas tych trzech tygodni uczyli się gry w baseball, ale także gry na klarnecie, jogi, rozwijali zdolności plastyczne, taneczne i teatralne. Po południu brali udział w zajęciach sportowych.
  Joanna wróciła z Załęcza bardzo zadowolona, bogatsza w nowe doświadczenia, umiejętności i znajomości. Po powrocie wyznała: "3 tygodnie, które spędziłam na obozie językowym z Załęczu Wielkim, szlifując swój angielski, uważam za świetny początek moich tegorocznych wakacji. Oprócz zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności zyskałam jeszcze wielu wspaniałych przyjaciół i jestem zachwycona, że to akurat ja miałam szansę uczestniczyć w takim obozie. Mieliśmy tam wspaniałą opiekę oraz atmosferę. Moim zdaniem nauka języków obcych poprzez obcowanie z ludźmi, którzy posługują się nimi na co dzień jest naprawdę dobrym pomysłem! Kadra amerykańska to bardzo otwarci, ciepli i sympatyczni ludzie. Wszyscy starali się wykonywać swoje obowiązki najlepiej, jak potrafili. Każdy dzień spędzaliśmy bardzo aktywnie - nie było czasu na nudę, czy rutynę. Wróciłam do domu bardzo zadowolona, bez poczucia zmarnowanych 3 tygodni wakacji. Gdybym mogła, pojechałabym tam jeszcze raz."
  Również polscy opiekunowie, pracujący w trakcie obozu, wyrazili swoje zadowolenie, zarówno z programu, jak i osób biorących w nim udział. Podkreślili też, że Amerykanie zachwycili się otwartością i spontanicznością uczestników. Na pochwałę zasługiwał również poziom językowy dzieci i młodzieży.
  Wakacyjna przygoda z językiem angielskim na pewno na długo zostanie w pamięci Joanny i zmotywuje ją do dalszej nauki, a zawarte znajomości zaowocują trwałymi przyjaźniami.

  Lato Zielonego Szczepu

          KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  W terminie 21.07 do 04.08 odbył się II Obóz Letni Szczepu Zielonego w Pilicy. Fabuła obozu była związana z Lucky Luke'iem, czyli z Dzikim Zachodem. Baza obozu znajdowała się w malowniczym miejscu i były tam dobre warunki. Posiłki były pyszne, a to głównie zasługa naszych wspaniałych kucharek . Program całego obozu był ciekawy i urozmaicony. Większość naszych zajęć odbywała się w blokach tematycznych, uczyliśmy się tam nowych (przez niektórych już poznanych wcześniej) zagadnień z harcerstwa, ale i nie tylko. Mnie osobiście najbardziej podobało się robienie łapaczów snów, ale było też wiele innych ciekawych "lekcji" np. węzły, paintball - uwielbiany przez większość z nas, rozpalanie i budowanie ognisk, zajęcia na gibbonie ( fajnie, że wymyślili nam też coś takiego, nie do końca związanego z podstawami harcerstwa ). Ale to nie wszystko był też golf, strzelanie z łuku i wiele innych ciekawych zajęć. Ale zanim zaczęliśmy to robić trzeba było wybudować obóz: bramę, zeribę, totemy i szafki, półki. Jaka to była współpraca! Chłopcy pomagali dziewczynom wbić żerdki w ziemię. My, dziewczyny natomiast zaplatałyśmy chłopakom sznurki na półkę. Nasz obóz był ciekawszy ponieważ zorganizowano nam wypad na kajaki i dosyć częste wypady na kąpielisko oraz wspólne ogniska, które zawsze nas łączą . Oprócz tego była też gra terenowa w środku nocy, bieg na stopień i zwiady oraz niezapomniane podchody! Nie zapomnimy też o wycieczce do bunkra i parku krajobrazowego. Ogółem przeżycia świetne i na pewno zostaną długo w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że za rok obóz będzie tez taki ciekawy i połączy nas jeszcze bardziej.
  Harcerstwo jest naprawdę piękną przygodą i zachęcam wszystkich do brania udziału nie tylko w większych, wspólnych wyjazdach, ale też w zbiórkach i biwakach !
  Naprawdę warto!

  Ewelina Kasperczyk kl. IIIa  Rozpoczęcie roku szkolnego

          KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ


  Tegoroczne wakacje były dla nas bardzo udane i na pewno wszyscy wypoczęli. Jednak to co dobre - szybko się kończy i już 2 września musieliśmy wrócić do szkoły.
  Rok szkolny rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej specjalnie dla nas w kościele w Korzkwi. Po wysłuchaniu kazania i zakończeniu mszy wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną w naszej szkole, gdzie powitali nas Pani Dyrektor - Regina Styn oraz Grono Pedagogiczne. Po zakończeniu gali poszliśmy do klas, gdzie spotkaliśmy się z naszymi wychowawcami.
  Cieszymy się, że ponownie widzimy się w tym samym gronie. Z zapałem zabierzemy się do pracy, która niewątpliwie nas czeka. Mamy również nadzieję, że ten rok przyniesie nam dużo radości i oprócz nauki przeżyjemy wiele przyjemnych chwil, zawrzemy nowe przyjaźnie.
  Życzymy wszystkim uczniom owocnej pracy, a nauczycielom dużo cierpliwości.

  Piotr Świstak, kl. IIIB